SeyahatYol tarifi

Japonya'da Fuji Dağı: köken, tarih, ve dağın yüksekliği. Fuji Dağı Türleri (fotoğraf)

Bu Japonya'nın Fuji Dağı'nın özelliğidir. uyku stratovolkanının Fotoğraf ülke hakkında tüm turistik broşürleri süsleyin. Dağ ünlü sanatçıların resimlerinde yakalanan şairlerin tarafından söylenen mitler ve efsaneler ile çevrilidir. Böyle şan Fujiyama getiren nedir? Belki Japonya'da yüksek zirvesi olması? Büyük olasılıkla, bu durumda dağ değil, coğrafi parametreler tarihinin rol oynamıştır. Japon Fuji görünümünde çok uzak onu gerçek görüntüden olduğunu. Hatta eğitimli bir kişi ruh yaşadığı volkanın bağırsakları yılında aydınlatılan emindir. Bu nedenle, saygıyla denilen Japon dağ - Fuji-san. Onun anahat neredeyse mükemmel koni oluşturur. Şinto tapınağı üstünde yer alır. Ve üssünde "intihar Ormanı." Daha az efsanevi büyümek değil Fuji Dağı - en kurgu gerçeği ayırmak ve bir fenomen olduğunu belirlemek için çalışalım.

Kuru bilimsel gerçekler

Daha önce bahsedildiği gibi, Fuji tüm Japon adalar üzerinde en yüksek noktasıdır ve güncel Stratovolkan ile birlikte. ucunda bulunan Honshu adasında, Tokyo'dan tek yüz kilometre. Havanın açık olduğu günlerde, gelen Japonya'nın başkenti bile buz dağı zirve parlayan güney batısında görülebilir. Deniz seviyesinden 3776 metre Fuji yüksekliği. Bu volkan dağ Japon Alpleri aittir. Bu yüzden Rising Sun İngiliz Vilyam Gouland Diyarı'nda sırtın üç ismini verdi. O dağ zirveleri ile yerel dağların sarp yamaçları karşılaştırıldığında Japonya'ya Avrupalıların Kılavuzu", için bir kitap yayınladı. Ancak, Japon Fuji Dağı gerçekten öldü volkan değil. Son seferindeki 1708 yılında patlak veren ve oldukça güçlüdür. Daha sonra EDO (hemen Tokyo) kalınlık olarak yaklaşık 15 santimetre volkanik kül tabakası kaplama önizleme. Bu püskürme ve krater Hawayo-zan çıktı sırasında, her nasılsa Fuji Dağı mükemmel taslağını bozmuştur.

öykü

Bilim adamları, eski ve yeni Fuji Dağı arasında ayrım. Önce başka 80 bin yıl kurdu. O oldukça etkindi. Ve yaklaşık 20 bin yıl önce, güçlü ve uzun vadeli (Yüzyıllar) patlama oldu. Sonuç olarak, bu lav akışları kesti ve güzel "Fuji Five Lakes" ve eski volkan tamamen çöktü kurdu. Yeni yaklaşık 11 bin yıl önce büyümeye başladı. Onun faaliyeti 781 yıllık yıllıklarına kaydetmeye başladı. O zamandan beri, 12 püskürmeler vardı. bazaltik lav serbest bırakılması ardından büyük, 800 m 864 ve 1708 gözlenmiştir. Dağı Japonya'da Fuji ve şimdi etkinliğini yitirmiş ve sadece uyku değil. hala bir yanardağ gerçeği, sayısız kaplıcaları gösterir. Ama krater (çap olarak 500 metre ve 200 m derinlik) artık tamamen güvenli bir yerdir.

Japon kültüründe Fuji

Stratovolkanı yüzyıllardır halk sanatı popüler bir konuydu. Bu, her şeyden önce, eski gelenek ve efsanelere katkıda bulunmuştur. Bu canlı bir Taocu aydınlanmış erkeklerin krateri bir dağın tepesinde inanılıyordu. bir volkan üzerinde duman - bu ölümsüzlük içeceği demlenmiş. Şairler ve sanatçılar sonsuz buz tarafından kısıtlandığı üst olan bir dağ gibi Fuji-san açıklar. Ancak, aslında, Temmuz ve Ağustos aylarında tamamen kar iner. Xylographs üzerinde yokuş yukarı 45 derece eğimli, çok ani ve dik temsil eder. Bu sadece bir kaç seçkin üstüne alabilirsiniz inanılıyordu. Böylece, efsaneye göre, Prens Sogoku yapılan yokuşudur. Ancak, farklı açılardan filme Fuji Dağı türleri, bize oldukça nazik yamaçları göstermektedir. volkan görsel sanatlarda defalarca patlak olmasına rağmen değil öfkeli Fuji Dağı temsil eden bir tek resimdir. Muhtemelen duygularını, hatta engelleyici yanardağ göstermek için Japonya'da çünkü.

Küresel turizm

Japonya'da Fuji Dağı nedeniyle Edo döneminin gravürler için ülke dışında tanındı. Xylographie Hokusai ve Hiroshige'nin bulutların tabakasının, bastırılmış hayal Avrupalıların yukarıda yukarı yükselen sihirli köşe resmeden. Her yıl yaklaşık iki yüz bin kişinin zirve tırmanış. 1 Temmuz-Ağustos sonuna kadar - Bu rağmen bu tırmanma sadece iki ay süreyle izin verilir. Ama turist seferi - yanardağ krateri için ziyaretçilerin değil ana tedarikçileri. Bir dağın gider kişiler arasında yabancıların oranı sadece% 30. Ancak, üstüne yükselterek temel amacı - dini hac. Sağ krateri, bulunduğu Sengen Jinja Şinto tapınağı kenarında Fuji Dağı en üstündeki. keşişlerin Grubu, yakın ve bir istasyon ... postacılar meteorologları olun. kutsal dağın tepesine doğrudan kartpostal yakınları Gönder - bu Japonya'da iyi bir işaret olarak kabul edilir.

Dünya şöhret

Haziran 2013'te, Fuji UNESCO listesine dahil edilmiştir. Liste ancak kültürel mirasın bir nesne olarak, ilginç bir doğal fenomen olarak saygıyı hak değildir içine o var olması dikkat çekicidir. Bu yüzyıllar boyunca yanardağ ilham sanatçılar ve şairler çalışmak gerçeğine bir hediyedir. Bu nedenle resmi UNESCO listesi "Fuji Dağı olduğunu. tükenmez bir ilham kaynağı ve ibadet bir nesne. " Ayrıca, bir volkan ve çevresi Fuji-Hakone-Izu dahil - Milli parkı. Beş göller - Sai Sodzin, Motosu, Yamanaka ve Kawaguchi - sakinleri Tokyo dinlenmek ister bir çare vardır.

Fuji Dağı Tırmanışı

Gece burda nerede, turistik barınak - dağın yamaçlarında doğa yürüyüşü için açılmış sezon kurtarma merkezleri, mağazalar ve Yamagoya çoktur. Fuji on seviyeleri (gome) ayrılmıştır. resmi yolları yanardağ eteklerinde doğrudan olmasına rağmen beşinci, otobüs ile ulaşılabilir. Yamagoya, restoranlar ve diğer turistik altyapı en fazla sayıda kuzey yamaçta gözlenmektedir. Yol boyunca buluşup, cam dolap olacaktır. Hatta güneş panelleri klozet kapağı ısıtılan (Bu Japonya bu!). Fuji köşe fatihler çabasını gerektirir. Sekiz saat kaldırıp beş - iniş için ve bu durma ve gece zaman sayma değil. Beşinci düzeyden tırmanış yapmak eğer, Kaçabileceğin ve bir ışık gün: üç saat kadar ve iki aşağı.

gerekli dikkat

Zirve yükselen planör görülebilir Değil uzak. Böyle uçuşlar prensip tehlikeli Fuji Dağı çünkü "ünlü" şiddetli rüzgar ve sis içindedir. Ayrıca, bazı turistler yürüyüş parkurları için tepeye lider geniş parça alır. Aslında, bu tehlikeli yamaçlar Yamagoya hükümleri getirmek ve yaralı turist aşağı atılmış buldozerler, yöneliktir. Rotanın belirgin dolaysızlığını rağmen bir yolda gidiyor, bu tehlikelidir. O haddelenmiş olmasaydı, ve taşlar sadece sen değil, aynı zamanda yollar gezginler yürüyüş yürüyen zarar verebilir. tüm yasak rota çöpü at. yamaçlarda dükkanlar boş bir şişe karşılığında sadece su satacak.

Neden volkanın tepesine geri dönmek

Eğer hafif bir günde Fuji Dağı üstünden tırmanıp inmek olabilir gerçeğine rağmen, pek çok turist, küçük bir kulübede, onda çok üst, istasyonda gece geçirmeyi tercih. Onları (üç kat daha pahalı alt katta restoranda yerine) petrol fırın köri erişte yakın soğuk ve yemek tahammül yapar? Fuji Dağı onun gündoğumu ünlüdür gerçeği. Ve sabah saat dörtte bütün turistler uyku tulumu ve el feneri bırakın çünkü güneşi selamlamak yanardağ kenarına acele. Eve karanlık sonra dönen niyetiyle öğleden sonra top almak bile Ama eğer unutulmaz bir deneyim bekliyor. Krater Dağı bir Marslı manzara benzer. tüm üst yüzeyi koyu taş enkaz ile kaplı. Hava istasyonu ve kutsal sunakları garip bir resim tamamlar.

Japonya'da Fuji Dağı: intihar orman

Değil daha az popüler ve Dzyukay. Japon, adı da "ağaçların deniz" anlamına gelmektedir. lav son patlama sırasında küçük, yaklaşık 35 kilometrekarelik, dağın eteklerinde orman bir parça dokunmadı. ağaçlar yetişir beri onlar şimşir çalılar ve kron yapılan sıkı çadır kurdu böylece. Daha önce beslemek mümkün değildi bu ormanda fakir aileleri yaşlılar ve çocuklar, led söylenir. Ve Japon inancına göre, ölülerin ruhları diri intikamını almak için, bu dünyada acı ölüm kalır. Ve Fuji Dağı orman intihar fikirli bireyler için hac yeri haline geldi. Reddedilen severler, ofis plankton artırmak için türe olmadan, hayatın anlamını kaybetmiş iş yandı insanlar - Dzyukay tüm büyüyecek. Bulunan organların sayısı sadece yılda yüze kadar 70 arasında değişir. Zukang intiharların sayısına göre sadece aştı Golden Gate Köprüsü (San Francisco).

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.