FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Coğrafya. Ne kıta üzerinde hiçbir nehirler vardır

coğrafya Birçok taraftar hangi kıtada üzerinde hiçbir nehirler ne kadar, sorusu olan? Küçük bir düşünce ile, kesinlikle orada Afrika, Asya, Avrupa, Amerika ve hatta Avustralya'da alanda, daha çok sıcak bir çöplük olmasına rağmen nehir, yetmiş oldukça uzun nehirleri olduğunu hatırlıyorum. Antarktika'ya - tek bir seçenek vardır.

Ne kıta üzerinde hiçbir nehirler vardır?

yüzeyin% 99 Antarktika bir buzul kapsamına gerçeği göz önüne alındığında, yarım kilometre aşan kalınlığı nedeniyle, Kıta nehirler ve göller belirgin bir eksikliği gibi görünebilir. Ancak bu doğru değildir.

nehirleri ve gölleri bulunmamış ne kıta üzerinde bu konuda bir soruya, yanıt veren, kıta olmadığını söyleyerek, ancak birkaç rezervasyonları ile ilgisi değer. Bir sonraki ilk önemli nokta - Antarktika'daki gerçekten kalıcı nehirler, aynı zamanda Dünya'nın yaşam alanları için biraz daha olumlu içinde, nehirler sadece yağmur mevsiminde görülür.

buzlu nehir anakarada sadece Antarktika zaman ölçümlerine sıcak görünür ve genellikle buz çevresinden tahliye meltwater oluşturmaktadır. Bu nehirler karakteristik hızlı bir seyir var ve onlarla birlikte suyun oldukça büyük bir miktarda taşırlar.

Böylece, ne kıta üzerinde, en azından sabit hiçbir nehirler vardır, netleşiyor. Ancak, yine de mevsimsel nehirler bahsetmek gerekir.

Meltwater içinde Antarktika

Antarktika'nın sonsuz buzullar gezegenin tatlı su fazla yüzde yetmiş olmasına rağmen, kıtanın iklim kuraklık ile karakterizedir. Bazı bölgelerde bu yağmurun en fazla on santimetre yılda düşer ve kıtanın bazı rüzgarlı alanlar yüzyıllar boyunca yağış mahrumdurlar.

Antarktika'da yedisinin eriyen suyun en küçük akışları için ödeme dikkat böyle sert koşullarda. Bunların çoğu biraz uzun olması ve diğer koşullarda göz ardı edilebilir. Ancak, Antarktika'nın zorlu koşullarında ve bu akışları önemlidir.

erime suyunun en kısa akım adı Luzon Creek taşır ve uzunluğu dört metreden fazla değildir. Aynı zamanda, zamanın uzun nehri kırk kilometrelik bir uzunluğa ulaşır.

Onyx River, Antartika en uzun olan, yani, Wright Valley farklı kenarlarında iki göl bağlanır Drenajsız haznenin bir örnektir. Tabii ki, bu nehirde hiçbir balık normal değil, ama çok farklı hayat daha ilkel yaratıklar vardır.

subglacial göl

anakara hiçbir nehirler vardır ne sorunun cevabı ele olması, Antarktika'da göllerin varlığı sorusuna gidebilir. berrak hale geldikçe, güney kıtasının iklim koşullarında kalıcı nehirler veya göl yüzeyini var, ama büyük bir Antarktika buz kalınlığı sütununda buzul gölleri oluşumu için elverişli koşullar yaratır olamaz.

kıtanın bir göl bakımından en önemli Doğu ise, yakınlarda bulunan bir bilimsel istasyon adı adını aldı. The lake is located bir derinlik dört kilometre altında buz ve bunun uzunluğunu isimli iki yüz elli kilometre de bir genişlik yaklaşık elli kilometre.

Araştırmacılar önermek gibi, su oksijen açısından zengin olan ve sıcaklığı sıfırın üstünde on derecedir çünkü göl, bir yaşam olabilir. Böylece hangi kıta üzerinde hiçbir nehirler ve göller vardır sorusuna yanıtlayan, bir kıta var olduğu özel koşulları işaret etmek gerekir. Verilmiş radikal farklılıklar bu kıta dan diğerleri, orada is şey şaşırtıcı içinde Gerçek şu ki bütün kavramlar coğrafyası uygulamak sadece belli rezervasyonları.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.