SağlıkKadın sağlığı

Açık eşlenik: özel OB

Her kadın annelik sevincini yaşamaya istiyor. Bu insan doğasının özü ile ilişkili doğal itici güçtür. Ancak, birçok düzenli doktora ve bazı çok hoş değil manipülasyon katlanmak zorunda aslında hazır değildir. Ama sorunsuz ve sessizce devam hamilelik için sırayla, oldukça şans güvenmek yerine, uzmanların talimatları takip etmek en iyisidir.

muayene için hazırlık

Hamilelik veya sadece planlanmış muayene için kayıtlı olması doğum öncesi kliniğe gelmeden önce, bayanlar tazelemek gerekiyor. Özel bir çaba gereklidir, ama yine de bir duş almak tavsiye edilir. Hiçbir durumda Douche veya buna benzer bir şey olmamalı, bu hastalığın (varsa) genel resmidir, bulanık olacak ve doktor hiçbir şey bulmaz. Taze keten ve sıhhi havlu (gerekirse) ve temizlenmesi tavsiye edilir.

Genel ve özel tarih

Başka doktor gibi, bir kadın doğum uzmanı jinekolog hastanın geçmişini gözden geçirmek için bir standart form var. Bu pasaport verilerini, şikayetleri, konut ve iş kayıtlarını içerir, genetik hastalıklar ve enfeksiyonun varlığını göstermiştir.

Özel tarih doktor kadın sordu hangi sorunun özünü anlamış gerçeği üzerinde duruldu. Aybaşı, cinsellik, gebelik ve kürtaj hakkında sorular içermektedir. Buna ek olarak, hastanın eşi veya partneri, hem de onun ve onun doğurganlık gerekli özeti.

Sonra şimdiki gebelik bir anket başlar. Pelvik boyut ve rahimde bebeğin pozisyonu ile belirlenen gebelik yaşı, kurulması.

gebelik yaşının belirlenmesi

Gebelik yaşı ve doğum tarihini hesaplamak için çeşitli yolları vardır. Bunlardan birincisi - Bir takvim. O en basit. Sen 280 +/- 7 gün veya 10 ay ay son döneminin ilk gününde sayısını hatırlamak ve buna eklemek gerekir. Öyleyse mutlu olayın yaklaşık gününü öğrenebilirsiniz. Bir kadın gebe kalma tarihi hatırlayamıyorsanız, gerek hepsi aynı 40 hafta yeniden eklemek ve onların soruya cevap almak için.

Başka bir yöntem ultrason dayanır. emare tarafından Diagnostician fetusun gestasyonel yaşı belirlemek ve teslim yaklaşık tarihini verebilir. rahim fundus yerin OB yüksekliği de gebelik yaşı hesaplandığında. 12 hafta 38 rahim yükseklikten santimetre cinsinden gebelik haftasına karşılık gelir. Ayrıca fetusun ilk karıştırma güvenebilirsiniz. onaltıncı - Nullipar yılında on sekizinci haftasında ve multiparların hissetti.

Büyük pelvis boyutları

hekim için, pelvis kadının boyutunun bilgisi bir değere sahiptir ve veri cenin gelişimi sırasında ve doğum sürecinde hem önemlidir. Büyük bir pelvik boyutları için dış konjugat ve pelvik ve kalça kemikleri parçalarını çıkıntı yapan karşılık gelen üç mesafe vardır.

1. Distantia spinarum - iliak dikenler en yüksek noktaları arasındaki boşluktur. Yaklaşık yirmi altı santimetre.

2. Distantia cristarum - tepeleri arasındaki boşluk kalça kemiğinin, ve yaklaşık yirmi sekiz santimetre.

3. Distantia trochanterica - uyluk üzerine yerleştirilmiş büyük trokanter arasında olan bir mesafe, sırasıyla 31-32 santimetredir.

Dış konjugat farklı bir çözünürlüğe sahiptir. Bir önceki üç bulunan olsaydı frontal düzlemde, o zaman bu sagital olduğunu. Dış konjugat - çıkıntı uzantının beşinci lumbar vertebra ve üst omurga arasındaki mesafedir pubis eklemi. Bunu ölçmek için, bazı hazırlıklar gerekir. Tayini dış konjugatlar hasta yan yattı gerçeği ile başlar. Bir kanepeye yatıyor Ayak, kadın mide ve üstte uzanan yol açar - çeker. Çeneler tazomera seyreltildi ve hemen hemen paralel olacak şekilde kasık eklemlenme ve suprasakral çukur üzerine yerleştirilen. Bu - Dış eşleniği. Ölçüm kadının anayasa ve kemiklerinin kalınlığına bağlıdır. Hesaplamada hata büyüktür, bunlar daha kalın. Boyut dış konjugatlar - yaklaşık yirmi santimetre. Onun hesaplama gerçek konjügeyi belirlemek için gereklidir. Ortalama olarak, aralarındaki fark 9 santimetre karşılık gelir. Dış konjugat yirmi santimetre ise, örneğin, doğru 11 cm'dir.

pelvik boyutları

Bir konik çanak diye bir şey yoktur. Bu klinik veya anatomik olarak daraltılabilir. Kemik halkalarının anatomik parametreleri netleştirmek amacıyla, pelvis ölçümleri yapmak.

  1. Çapraz konjugat - alt kenarından bir uzunluk simfisis pubis sakrum en çıkıntılı kısmına. Bu 13 santimetre eşittir. Sadece zaman belirlenebilir vajinal muayene. . 2 cm Tipik olarak, gerçek konjugatı, en az 11 santimetredir - dış ve çapraz gerçek konjugatlarının hesaplanması 9 cm alıcı dış ve köşegeninden gerçeğine dayanmaktadır. Bu parametreyi hesaplamak ve harici konjügeyi ihtiyacımız sırada bulunuyor. Norma doktorlar reasüre böylece, kadınların kemiklerinin kalınlığına bağlı olarak değişir ve bir iç soruşturma yürütebilir. diyagonal konjugat kemik kalınlığı üzerinde etkilenmez.

  2. Pelvik çıkış doğrudan boyutu mafsallı kasık alt sırt ve koksiks ucu arasındaki aralık olarak tanımlanır. Ölçüm 11 cm tazomera ve eşit gerçekleştirilir.

  3. Pelvik çıkış enine boyutu - iskiyum tuberosities arasındaki boşluk. Sen tazomera ve ölçüm bandı olarak geçirebilirsiniz. Normal olarak, bu dokuz cm'e eşit olmakla birlikte, yumuşak doku ilave kalınlık ise, o zaman 11 cm elde.

  4. pelvis yan boyutları kemiklerin düzeneğinin simetri belirlemek için gereklidir. Bunlar, en az 14 cm olmalıdır, aksi takdirde dağıtım zor ya da imkansız olacaktır.

Michaelis eşkenar dörtgen

aynı zamanda pelvis boyutunu gösterir çünkü dış konjugat, eşkenar dörtgen ve Michaelis belirli bir ilişki vardır. Bu sakrum arka yüzeyi ile oluşturulan bir platformdur. Onun sınırları:
- Beşinci lumbar vertebra spinöz;
- iliyak caudineural eşleştirilmiş;
- sakrum ucu.

boyutu, normal olarak 11 11 santimetre etmektir. Dış iki bileşenli bir üst noktası olan genel eşkenar dörtgen sahiptir.

obstetrikte Manuel teknikleri

Yirminci hafta doğum uzmanı geri dokunmatik başını belirlemek ve rahimde çocuğun uzuvları sonra. Bu amaçla, dış obstetrik araştırma yöntemleri.

Birinci yöntem: doktor için bitişik fetus, uterin fundus ve gövdenin yüksekliği belirler. Bunu yapmak için, doktor üst karın elini sürse ve onu hisseder.

İkinci yöntem, konumu ve çocuk manzarası belirler. Bu amaçla, bir kadın doğum uzmanı yavaş yavaş birbirinden ayırıyor, midenin üstüne ellerini düşürür. rahim, parmakların yan yüzeye ve itme doktorun hurma arkalığı veya bu şekilde belirlenmesi fetusun ise daha küçük parçaları, chlenoraspolozhenie çocuk hisseder.

Üçüncü yöntem, bunun bir parçası olduğu belirlemek için gereklidir simfisis pubis üstünde bulunan gövdenin kısmıdır. Onlar da kafasının hareketini belirleyebilir.

Dördüncü randevu üçüncü tamamlar. Bu konunun bir parçasını tanımlamak için değil, aynı zamanda küçük bir havza girişinde ilişkili olarak nasıl konumlandırıldığını anlamak için sadece izin verir. Bunu yapmak için, doktor hastaya geri alır ve parmaklar pubis eklemi üzerinde yakınsama şekilde bir el vardır.

Görünümü ve cenin pozisyonu rahimde

Pozisyonu - çocuk geri rahim tarafına bir pozisyon. Çocuk sırt sağa dönünce - arkalığı sol tarafında bulunur ve ikinci ilk pozisyonunu ayırt. birinci konum daha sonraki daha yaygındır.

Görünüm pozisyon - uterusun ön veya arka duvarına doğru geri tutum. Çocuk rahim ön duvara yaslanmış halinde, bir ön konum, ve tersi demek.

Ne zaman dış OB Leopold-Levitsky teknikleri hekim fetüsün yerini doğum sırasında ve tahmin edilmesi belirlemek için izin verir.

kendi araştırması

İç Ebelik araştırma, iki ya da dört parmak veya tüm elle gerçekleştirilebilir. Dokunmatik doktor servikal dilatasyon derecesini belirleyebilir anda, başvuran parçasını, membranların bütünlüğünü, doğum kanalının durumunu belirlemek. Buna ek olarak, bu yöntem çocuğun doğum kanalının dinamik promosyon sabittir.

Ancak, bu oldukça ciddi bir müdahaledir ve kurallara göre kesinlikle olması gereken bir işlemi gerçekleştirmek: Her iki saatten fazla olmamak sık ardından hastaneye kabulde ve. Daha iyi, daha az.

Çalışma dış genital ve perine bir muayene ile başlar. Daha sonra parmak vajina içine ve tanımlamaktadır onun uzunluk, genişlik, duvar, doğum normal akışını önleyebilir yara izleri, striktür veya yapışıklıklar esnekliği. Bundan sonra, rahim doğru hareket. Bu olgunluk, şekil, boyut ve doku, kısaltılması ile yumuşamaya yönelik test edilmiştir. Bir kadın doğum sancıları başlar ise serviks açıklanması parmak-road ölçülür. Buna ek olarak, doktor sunulması parçasını bulmak ve olası komplikasyonlar hazırlanmak amacıyla başın pozisyonunu belirlemeye çalışır.

Bebeğin kafası pozisyonunun belirlenmesi

o doğum kanalından geçerken başın uzantısının üç derece vardır.

birinci derece (perednegolovnoe ekleme) baş doğrudan pelvis boyutu ile geçeceği anlamına gelir. 12 cm eşittir. Bu serviks ve vajina bu değerin üzerinde uzanan gerektiği anlamına gelir.

İkinci derece (önden takma) fiber demetinin (13-13,5 cm) büyük bir boyuta karşılık gelmektedir. O büyük kısmı doğum kanalından geçmektir olacaktır.

Üçüncü Derece (yüz ekleme) bebek pelvis boyunca hareket ebe ileri yüz ve sonra, büyük baş büyüklüğü 9.5 cm uyacaktır söylüyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.