Haber ve ToplumEkonomi

Modern dönemde ABD nüfusunun

Biz etnik kompozisyonunu düşünürsek dünya nüfusunun, Amerikalılar büyük ülkelerin vardır. ABD nüfusu oldukça olduğunu , çok ırklı bir ülke üçüncü dünya Amerikan halkı tutmak için izin verir. Ancak ABD nüfusunun etnik kompozisyonu nedir?

Başlangıçta, ABD nüfusunun acımasızca XVI yüzyıl Avrupalı sömürgecilerin işgalci yok etmeye başladı Hintliler, idi. Uzun bir süredir ABD'de ikamet edenlerin sayısının hacmi büyük, sadece göç nedeniyle büyüdü. gelenlerin toplu - İngilizce, İrlandaca ve İskoçlar - Bir devlet olarak seçim belirlendi İngilizce, kullanın. genel rağmen ABD nüfusunun 70'den fazla ülkeyi göç etmiştir.

İkinci Dünya Savaşı sona erdikten sonra, ABD nüfusunun nedeniyle Latin Amerika'da insanların büyük akını belirgin artış gösterdi. göçmenlerin toplu - Meksikalılar ve Portorikolular. Bu noktada, Avrupa'dan göç azaldı, ancak Asya'dan gelen göçmen sayısını arttırdı.

ABD sınırı geçtikten Meksikalıların sayısı yaklaşık 1 milyon kişi yılda olduğu unutulmamalıdır. Ve bunların hepsi yasal olarak, ama arzu umutsuz önlemlere onları sürüş iyi kazanmak için.

ABD popülasyonundaki olarak% 83 de Avrupa'dan geldi ve yerleşti göçmenlerin oluşmaktadır. Yerli nüfus - Kızılderililer - toplam nüfusun sadece% 0,6 oranında hesap. İlk köle olarak Amerika Birleşik Devletleri'ne getirilen temsilcileri siyahlar an ABD'de toplam nüfusun% 12'den fazla en oluşturuyor. geri kalan kısım, 5% 'den daha az, Asya ve Okyanusya vardır.

farklı etnik kompozisyon Amerikan halkının ortak anlayışa güçleştirir ülkenin ömrüne katkıda bulunur. Ancak, ABD'de bir klişe oluşturduk - "Ortalama bir Amerikalı" Bu ortalama Amerikalı yaşam tarzının bir portre çiziyor. Bu unutulmamalıdır ki "ortalama Amerikan" küçük kurucu unsurların oldukça çok bu resim iyice karakterize edilir kavramı. Özellikle, listeler tür şeyler çok uyumak için ayrılmış zaman, gıda, vb gibi. N.

etnik grupların kesişme kültürü ve din üzerinde çok yönlü etkisi vardır. ABD nüfusunun ağırlıklı Hristiyanlık itiraf olduğunu. Genel olarak, yaklaşık 260 kilise ülkede kayıtlı. Onları büyük (yaklaşık 86) arasında şunlardır (50 bin) takipçilerinin çok sayıda var. Hıristiyanlık esas Protestanlıkla ve Katolik ile temsil edilir. Ortodoks Hıristiyanlığın oranı oldukça düşüktür.

son nüfus sayımı 280 milyon insanlara ABD nüfusunu gösterdi. Ancak bu rakamın doğru nüfusunun önemli bir kısmının bu yana (kaba tahminlere göre - yaklaşık 6 milyon kişi), gerçekliği yansıtır değil sürekli daha iyi bir iş bulmak için ABD'de hareketli olduğunda, hesaba katılmamış kalır.

ABD nüfus hareketliliğine ile karakterizedir unutulmamalıdır. İstatistikler nüfusun her yıl yaklaşık% 20 ikamet yerini değiştirdiğini göstermek, bunların üçte biri başka bir devlet veya bölgeye taşındı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.