FormasyonSSS eğitim ve okul

Araştırma faaliyetleri - algoritma ve yapı

eğitim sisteminde reform sürecinde, şu anda çok ilgi uygulanmasına ödenir olan etkinlik yaklaşımı. Sonuçta çocuk eğitim sürecine tam teşekküllü, aktif katılımcı olmasıdır.

ön planda araştırma faaliyetleri, etkinliğe, dış dünya ile okul öncesi okuma olarak. Merak ve öğrenme arzusu okul öncesi eğitim programlarının uygulanmasında ön planda konulur. bilgilerin büyük akış bağlamında, çeşitli kaynakların kullanılabilirliği ve bir soruna çözüm bulma kolaylığı, çocuk yeni şeyler öğrenmeye istekli olmalıdır.

Bilişsel araştırma faaliyeti okul öncesi çocukların - Çocukların doğal durum. Bir çocuk olarak kendinizi düşünün - belki birisi mekanizmasını anlamaya çalışan ebeveyn saat analiz ettik. elinde bir tornavida ile küçük araştırmacı - Doğal ve bir okul ve anaokulu yaş gibi çocuklar için normaldir a.

Araştırma faaliyetleri zihinsel gelişim için gereken koşulları, kendini gelişimine sonra sorunsuz bir geçiş oluşturur. Deneyimli bir öğretmen bilir ve bu sürece engel olmamalıdır sadece parçaya göndermek anlar.

Çocuk sonucunu planı çalışırken kasıtlı düzenlenmiş olarak, bu anlamaya çalışmak ve kaotik değilken bilişsel aktivitenin en yüksek biçimidir bunun amacına gider - Birçok yerli psikologlar araştırma faaliyetleri inanmak eğilimindedir.

aşağıdaki gibi arama etkinliği yapısı şöyledir:

- yetişkin ya kendileri çözülmesi gereken sorunu ortaya atılan çocuklar tarafından iletilen;

- bir sorun (çalışma hem bağımsız hem de yetişkin yardımı ile, çocuk gerçekleştirilebilir) çözeltisine elverişli analiz şartları;

- Sorunun ve bunu çözmek için yollar kökeni hakkında hipotezler;

- kontrol etmek ve hemen o problem çözme yollarını denetleyen yollarını seçimi;

- sonuçları analiz sonuçları;

- yeni sorunlar ve tartışma.

Araştırma faaliyetleri aşağıdaki algoritma ile yürütülen:

- sorun formülasyon;

- Konunun tanımı, amaç ve hedefler belirleyerek;

- hipotez;

- bir eylem planının geliştirilmesi;

- Doğrudan deneyim sağlanması onaylamak veya bu hipotezi çürütmek için;

- uygulanan faaliyetler, sonuçların, sorunun çözümü daha da geliştirilmesi analizi.

Ancak öğrenciler ve okul öncesi çocuklarda, Araştırma faaliyeti, yukarıda açıklanan algoritmaya teklif edilen eylemin tüm halk olarak.

ilgi ve araştırma konuları gelince, eski okul öncesi deneylerinde neden-sonuç ilişkileri tercih ederler. Örneğin, oyun şeklinde (ve lider aktivite , düşünce geliştirir bu çağda oyundur). yetişkinlerin temel görevi -, çocuğa alışılmadık bir deneyim ya da etkisini ilgi okul öncesi deney için izin vermek denemek için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.