Haber ve ToplumPolitika

Uruguay Hortum Muhika Başkanı

Uruguay Cumhuriyeti - Latin Amerika ülkesidir. Güney Amerika ülkelerinin ülkeler için onun yerine yüksek Ekonomik gelişme. 2013 yılında Uruguay Latin Amerika'da üçüncü pist sırada yer aldı. ülkedeki ortalama maaş - yaklaşık sekiz yüz dolar.

Hortum Muhika kısa özgeçmişi

Eski Uruguay, Başkanı tam adı - Jose Alberto Mujica, yirmide Mayıs 1935 yılında doğdu. Annesi İtalyan göçmenlerin yoksul bir aileden idi. Baba - İspanyol. O çiftçilik yapan edildi. Jose beş yaşındayken ölmüş. Yirmi beş yıl içinde Alberto Mujica ulusal kurtuluş hareketini "Tupamarolar" girdi. O aktif bir üyesi olmuştur. örgütü "Tupamarolar" ünlü Robin Guda dekolmanı akraba oldu. Grubun üyeleri zengin ve fakir ve para elde edilen ürünlerin dağıtıldı soydum. Sonuç olarak, Jose defalarca tutuklandı.

İlk kez 1970 yılında hapse girdi. Ama hapishaneden kaçmayı başardı. Ve bu eşi Lucia ona yardım eder. 1972'de Jose yine polis tarafından yakalandı. Bu kez, o aşkın 10 yıl hapis kaldı. O hücre hapsinde kilitlendi ve hatta için 2 yıl kuyunun dibinde "atılmış". Jose 1985 yılında af kapsamında serbest bırakıldı. Hapishanede, toplamda, o 14 yıl geçirdi.

Hortum Muhika siyasi kariyeri

demokrasi ülkesinde restore edilerek Hortum Muhika siyasi kariyeri, 1985 yılından bu yana başladı. O yöntemler Robin Guda etkisiz olduğu anlaşılmaktadır. Ve yoksullukla mücadele farklı olması gerekir. Siyasi analistler "halkın dilinde.", Diyor, onun hakkında ne söylüyor Unutmayın bir milletvekili olma gibi Jose sıradan scooter gitti. Başkan olarak atanmadan önce, bir senatör ve hatta bir bakana başardı.

Başkanlık yarışı

2008 yılında Hortum Muhika resmen Uruguay başkanlığı için aday olarak onayladı. Seçim kampanyası yılında güç Tabaré Vaskeka olduğunu anda politikasını süreceği belirtildi. İlk tur diye yazarak değil, kaybetti ve oyların yarısı. Bunun için ikinci oylama nüfusun biraz daha% 50'den içinde. Ama 2009 yılında Hortum Muhika nihayet Uruguay cumhurbaşkanı seçildi.

başkanlık ofisinin Avantajları

Uruguay başkanı statüsünde günü, Hortum Muhika "büyük bir tarzda" yaşayan, pahalı arabalar binmek, lüks bir villada yaşayan ve ona iş vermek avantajlarada zorunda kaldı. O $ 12.500 dolar aylık maaş aldı.

Nasıl Uruguay Hortum Muhika Başkanı yaşadı?

Bunun yerine lüks bir yaşam José başka, daha mütevazı seçti. Bunun yerine, villa kendisi ve eşi çiçek ekili etrafında Montevideo hemen dışında, küçük bir evde yaşıyordu. Ben eski bir Volkswagen geçti. Ona sadece iki polis korunuyor. bekçi bile değildi. O lüks banyo asla, bu yüzden ofiste oldu beş yıl, bu fakir ülkelerinden başını adlandırıldı.

Tabii ki, Uruguay Hortum Muhika Başkanı olarak ben belli bir protokol gözlemlemek zorunda kaldı. diğer ülkelerden üst düzey misafirler alın ve törensel elbise giymek. Noblesse mecbur ama o arzusunun bir sürü olmadan yaptım. Sadece tüm görgü yapılan çünkü. Toplantı sona erdiğinde Ve onların şirin küçük bir evde bırakarak ve dolap sadece tören elbise koyun.

Hortum Muhika hala evli. Eşi tüm destek Lucía Topolansky Saavedra ve şu anda bunu yapar. Lucia kendini hala benim emeklilik fakir yarısına veren varsayarak olduğunu yaşadıkları için yeterli kalan para. Jose - sofu ve vejetaryen. tablo onlar etler bol miktarda değildin. Onlar hala kendi gıda birçok Uruguayans gibi, basit, sade, mütevazı yaşar.

Şimdi bir canlı olarak Uruguay'da en fakir başkanı? Sıradan bir hayat. Jose hizmetçiler olmadı. bahçesinde bir ipe Çamaşır kurutma. Bahçede cılız bir eski sandalyeyi duruyor. canlılar itibaren tek köpek Manuela Jose sevdiği trehlapy yoktur. Çiftlikte hiçbir erişim sokaklar yoktur. otsu bahçesinde tek konser dar toprak bir yol. eşi ile büyümek Çiçek, onlar satıyoruz. Ancak bu fonlar genellikle sadaka gidin.

Hortum Muhika Tüm özelliği - bu eski bir araba. mülkiyetin tamamı kalanı eşini kaydedilir. Bu, bazı eski traktör ve kendisi ve eşi yaşadığı çok evdir.

yoksul başkan

Hortum Muhika - Uruguay başkanı bu makalede fotoğraf var o iyi ve elinde ne yaşayabilirim görüş her zaman vardır. Ve onun maaşın% 90 fakir aileye verdi ya ihtiyaç sahiplerine para ile yardımcı olur. O, "Bir kuruş" devletin başı olduğunu, tüm $ 1.250 tuttu.

Hortum Muhika - Uruguay başkanı, hayatı bu miktar için yeterli böylece diğerleri, daha az para canlı inanıyordu. Hep dünya kaynaklar açısından zengin olduğunu ve her kişinin rahatça yaşayabileceği ifade etti. Birçok normal bir yaşam için yeterli olsun, ama zenginlik "sahip" Fikir ve "karşılamak biter yapmak" diğer kümesi.

2012 yılında, Hortum Muhika sarayın Başkanı evsizler için konut verildiğini açıkladı. Birçok kötülükleri nedeni medeniyet modeli, onun görüşüne göre, hatalı yaratılmış olduğuna inanıyordu.

ülkesi için yapabileceği O Uruguay'da yoksul başkanı?

Muhika Hortum sayesinde Uruguay hızlı büyüyen ülkelerinden biri haline geldi. başkan olarak beş yıl içinde, o işsizlik oranı neredeyse iki katına azalttı ve şimdi de Latin Amerika'nın tümünde en düşük olarak kabul edilir. Çok az zayıftı. Merkez Bankası rezervleri dört kez artırıldı. Ve neredeyse 8 milyar $ olarak gerçekleşti. Uruguay Hortum Muhika Başkanı aynı zamanda sosyal yapının bir program oluşturmuştur. Hükümet amaçları için bütçe Parayı ülkeyi değil, aynı zamanda kendi kişisel fonların bir kısmını sadece tahsis etti.

olağandışı de vardır başkanlık kararnameleri, ayrı ayrı öne çıkmaktadır. İlk - yasallaşması eşcinsel evliliği. Ve ikinci - Jose yetiştiriciliği ve esrar satışını izin verilen bir yasa çıkardı. Ancak, sıkı devlet kontrolü altında. Jose esrar yasaları, ülkesinde çok daha az ilaç olacağına inanmaktadır. Ve buna göre, daha az para onlarla savaşmaya geçirmek gerekecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.