Ev ve AileÇocuklar

3 ay içinde Aşılama: yarar veya zarar?

çocukları koymak Tüm aşılar, onların sağlığı için endişe tarafından dikte. Doğumdan hemen sonra koymak ilk hepatit B aşısı, ikinci - bir ay sonra. BCG diye bilinen tüberküloz aşısı, deşarj ev önce yaşamın ilk haftasında konur.

boğmaca, difteri ve tetanoz - en tehlikeli hastalıkları kapsamaktadır Milli aşı takvimine göre Aşılama. Bu hastalıkların takvimine göre 3 ay içinde aşılama poz.

Yeni doğmuş bir araya koymak DTP aşısı , boğmaca, difteri ve tetanoz - bir hastalık sayısı karşı. kalıcı bağışıklık aşı geliştirmek için birkaç kez yapılır. İlk kez dört buçuk aylık veya altı ay ile bir yıl ve yarım harcama yeniden aşılama daha sonra 3 ay içinde bu aşılar koymak ve.

Aşılama planlı bir şekilde yerleştirilmiş hastanede yenidoğan. nedense veliler yenidoğan aşılama reddetme Ancak, onlar başarısızlık adının baş doktora yazabilir. hata oluştu önlemek için, mümkün olduğunca çabuk tıbbi personele uyarmak ve hastaneden taburcu gerekir.

1993 yılından bu yana, aşılama kapsamı için doktorlar için ekonomik teşvikler tanıtıldı. için de önemli ölçüde azalır tıbben bir engel vardı çocukların aşı. Örneğin, alerji kasten kontrendikasyonlar listesinden çıkarılmış edilmiştir. Ama çocuk ilaçlara duyarlıdır, aşılama anafilaktik şok ve hatta ölüme neden olabilir. altı yıl Aşı kontrendikedir , prematüre bebeklerin , nörolojik bozukluklar veya artırılması intrakraniyal basıncı. Aşılama için kontrendikasyon olarak Yetersiz beslenme, hipertonisitesi ve distoni.

Diyatezi çocuk aşılama her türlü hatta ömür boyu kontrendikasyon haline gelebilir. Ama sadece zayıflık hayat boyu aşı için kontrendikasyon değil, aynı zamanda başka nedenlerle olabilir. Yani üzerinde bir karar vermek çocuğun aşı ilk önce herhangi bağışıklama çocuğun mutlak ve yaşam boyu kontrendikasyonların kaybını sağlamak zorundadır.

ebeveynlerin aşı kabul nedenle, onlar bebek aşı için kullanılacak aşı talimatlar ve sertifikaların, özelliğini tanımasına hakkına sahiptir. aşı ek aşılama sonrasında oluşabilecek kontrendikasyonlar ve komplikasyonlar listesini uyguladı. Bu menkul mevcut değilse, aşı deneysel olabilir. bir aşı da aşılamak - bu büyük bir risk. aşılama 3 ay için, lider yerli ve yabancı üreticilerin serum veya kayıtlı biyolojik ürünler kullanabilirsiniz. Ebeveynler daha iyi koymak için yenidoğan hangi aşının ne hakları vardır. Ebeveynler on yıl içinde çocuk aşılama sonucunda herhangi bir komplikasyon olmayacağını, tıbbi kurumdan söz edilecek teminat mektubu talep edebilirler olduğunu bilmek gerekir.

3 ay aşıların olduğunda, bazen bir çocuk yükselen sıcaklıklar ve genel durumun bozulması şeklinde bir yanıt alabilirsiniz. Sıcaklık fazla 38.5 derece seviyesine çıkarsa, çocuk parasetamol verilmelidir. kusma ve uyuşukluk durumunda, acil ihtiyaç, bir doktor çağırmak. Bir çocuk üç gün sonra hasta ise, hastalığı ile ilgisi aşılama şey değildir sahiptir. Ama her durumda hastalığın nedenlerini öğrenmek ve tedavi almak için bir doktora danışmak gereklidir.

Şu anda, sadece yararlı değil, aynı zamanda sağlığa zararlı değil yetişkinler için olduğu gibi çocuklar için aşılar yaygın bir inanç vardır. kanıt çocuklar sayısız gerçekleri gösterdi olarak okul öncesi çağında rutin aşılama başlangıcı başladıktan sonra ilkokulda mükemmel sağlık ile aşı ve seçkin almıyor çok daha kötü hissetmek ve hastalığa duyarlı olmaya. aşısından Yani belki de sadece zarar?

aşılama rakiplerinin temel iddialardan biri aşı sırasında hastalıktan garantili bir korumadır. Bebeğiniz kendi çocuk ve birçok kalıtsal faktörlerin özellikleri bilgiye dayalı, her şeyden önce anne olması gerektiği için Kısacası, aşı uygunluğu karar vermek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.