Ev ve AileÇocuklar

Yaşamın ilk günü yenidoğan - annenin hayatında en mutlu olay

Annesiyle kayıp bağlantısı ile göbek bağını keserken Hem fiziksel hem zihinsel açıdan güçlü bir çocuk bir anda düşer. yaşamak için, kısacası - Şimdi kırıntı, nefes yemek gerekebilir. Yaşamın ilk gününde yeni doğan dış dünya ile iletişimden gösterim çok bekliyor. rahim dışında yaşama çocuğun adaptasyon döneminde hayati reflekslerinin bir gelişme yoktur.

Sezgi hep bebeğin ihtiyaçları hakkında annesine anlatır. kendine güvenmen öğrenin.

yeni doğanın sağlığı belirtileri

bebeğinizin sağlığının en önemli göstergesi onun hayalidir. Bebeklerde oldukça zayıftır. uyku süresi düşünülmemiş kıpır kıpır kolları ve bacakları meydana kısmında, çocuk gülümseyen hissediyorum. Gelen ilk günlerinde evde yeni doğmuş ömrü ise geleceği olarak, bebek rahatsız edecek şekilde, uzuvları germe, onu swaddle gerek yoktur.

Sonra bebek uyku aktif ağlamak, hareket ağlamaya başlar iken hâlâ olamaz (nedeniyle gelişmemiş gözyaşı bezine).

sık boşaltma ömrü yenidoğan ve üzeri 2-3 gün bir onun karanlıkta sandalye, viskoz tutarlılık, bağırsak ilk gününde ve sadece sandalye sarı hale gelir yedi gün sonra, günde tahliye sıklığı üç ila beş kat azalır.

İdrar İlk gün serbest bırakılır. çocuk idrarını değilse, bu ürolojik hastalıkların nedeni olabilir.

hayatın Özellikleri bebek doğumdan sonra

bebek cildinin doğumdan sonra biraz kalkmasına olabilir ve iki veya üç gün sonra sarı tonu görünebilir. Bu hepatik olgunlaşmamış kaynaklanmaktadır. Bir ya da iki hafta sonra, ten rengi restore edilecek.

çığlıklar gibi bu tür hoş olmayan anlar, çocuğun gaz kolik olduğunu gösterebilir.

hayat ilk günlerinde yeni doğan bakımı için onlara özel olmalıdır. Çocuk odasında sıcaklık ölçeğini izleyin. Serin el ve ayak çocuğu fark, odayı ısıtmak için gerek yoktur.

Doğumdan hemen sonra çocuk (çünkü sık dışkılama) ağırlığını kaybeder ve bir kaç gün sonra ağırlık geri yüklenir.

Zaten yeni doğan yaşamın ilk gününde, emme refleksi koruma ve diğerlerini kavrama, bu reflekslerin varlığı yoktur. Veri refleksleri kaybolmuş ise, bu sinir sisteminde anormalliklere işaretidir.

Çocuğun yeteneği

Çocuklar tat, koku, bir zaten geliştirilen duyu ile doğarlar dokunma hissinden. , Rahatsızlık (açlık, hipotermi, vs ...) yaşandığı zaman için kızgın sesler yanıt iyi şeyler Enjoys - çocuk 3-4 hafta sonra, görür.

Bir ay sonra aşama bebeklerin başlar. Bebek, zaten bilinçli adımlar o anne tanır ve baba annenin meme için ulaşır. Her gün, onun davranışlarında, yeni bir şey fark.

Yeni doğmuş bir bebek hayat Aşkın ilk gününde, beslemek, ilgilenme. Ve her geçen gün çok yerli küçük adam ebeveynlerin sevgisi daha da güçlü hale gelir. Ve bir çocuk olarak mutluluk ve veliler artırır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.