SağlıkMüstahzarlar

"Zinnat": muadilleri. İlaç "Zinnat": yorumlar, fiyat

İlaç "Zinnat" Herhangi sapmalar doktorlar uyarınca atanacak? Bu ilaçla analogları, kullanım için farmakolojik özellikleri ve talimatları aşağıda sunulacaktır. Bu böyle devam ne maliyetinin kompozisyona sahiptir ve hangi kontrendikasyonları ve yan etkileri, bu satıldığı olduğu biçimler kastedilmektedir ilgili olsun veya olmasın Biz de size.

Yayın ilaç formları ve bunların bileşimi

Ne haliyle eczane ilaç "Zinnat" adresinde bulunabilir? Onun analoglar çeşitli formlarda üretilmiş. bahsedilen hazırlanması için de, tabletler şeklinde satın alınabilir ve süspansiyon için granül. daha ayrıntılı olarak bu veriler için ilaçlar için göz önünde bulundurun:

 • Tabletler "Zinnat". ilaca ilhak Düzenlemeler, tüm tabletler özel olarak kaplanmış söylüyor. Bu ilaçlar içeren bir aktif elemanı gibi sefuroksim. Buna ek olarak, ilaç "Zinnat" (125 ve 250 mg), ve bazı yardımcı bileşenler içerir. Bunlar: hidrojene bitkisel yağ, kroskarmeloz sodyum, kolloidal silikon dioksit, mikrokristalin selüloz, Opaspray beyaz, sodyum lauril sülfat, propilen glikol, propil parahidroksibenzoat ve metil hidroksipropil selüloz, metil parahidroksibenzoat. İlacın karton paket 5 veya 10 tablet olabilir.
 • İlaç "Zinnat" (süspansiyon). Bu küçük çocuklar ve gençlerin tedavisi için tatlı bir süspansiyon hazırlamak için uygun granüller. Yapılan çözüm yalnızca içeride alınmalıdır. Tabletler gibi, aktif madde preparat sefuroksim şeklidir. Ayrıca tıbbi topaklar "Zinnat" (125 ve 250 mg) ve yardımcı bileşenleri içerir. Bu durum potasyum asesülfam, sakaroz, arıtılmış su, povidon K30, stearik asit, aspartam, ksantan zamkı ve tat çocuklar "Tümü frutti." Gelen satış ait ilaç "Zinnat" gelir içinde granüller
  koyu renkli camdan 50 ml 'lik bir hacimde şişesine yerleştirilir. Ayrıca, daha uygun bir kullanım kiti bulunan bir dozlama kaşık ve ölçme kabı.

Bazı ilaç şirketleri üreten ve damar içi ve kas içine enjeksiyon için amaçlanan toz "Zinnat" unutulmamalıdır.

ilacın farmakolojik özellikleri

Ne "Zinnat" (250, 150 mg), farmakolojik özellikleri ilaç sahiptir? preparat oral uygulama için bir ikinci jenerasyon sefalosporin antibiyotiği 'dir Bahsedilen. Bu bakterisid etki, bakteriyel hücre duvarı sentezi bozulur. ilaç etki nispeten geniş bir spektruma sahiptir. Biz birçok beta-laktamaz dirençli olduğunu söylemek mümkün değil.

Bakteriyel enfeksiyonlara karşı etkili ilaç,

En etkili ilaç "Zinnat" (250, 150 mg), bir bakteri ile ilgili olarak? Tipik olarak, çok sık, örneğin Staphylococcus ve (penisilinler ve nadir durum metisiline dirençli türlerine karşı dirençli suşlar dahil olmak üzere), Staphylococcus epidermidis gibi gram-pozitif aerobik bakteriler reçete edilir. Ayrıca, ilaç pyogenes, Streptococcus pneumoniae, Streptococcus Grup B ve boğmaca oldukça etkilidir.

temsil ilacın yanı sıra genellikle aerobik gram-negatif bakterilerin kontrol edilmesi için öngörülen (Escherichia coli, Klebsiella spp., Providencia SPP., Haemophilus influenzae ve ampisilin dirençli suşlar).

Biz saygı ile çok etkili ilaç "Zinnat" (üreten suşlar ve üreten değil penisilinaz), meningokok, Salmonella ve diğerleri Gonokoklar için söyleyemeyiz.

Ayrıca, unutulmamalıdır ile aktive edilen maddenin - sefuroksim - vs Staphylococcus aureus ve epideramalnogo, Campylobacter spp, Pseudomonas spp, Lısterıa, dirençli metisiline dirençli suşlar .....

uzmanlar tarafından yapılan bir araştırmaya göre, aminoglikosit grubuna ait bir antibiyotik ile ilacın aktif maddesi kombinasyonu, hasta yaşayabilir katkı etkileri ve zaman zaman sinerji.

ilaçların kullanımı için endikasyonlar

Bazı durumlarda, bir antibiyotik "Zinnat" reçete? aşağıdaki gibi farklı formlarda ilacın fiyatı vardır. ilaç talimatlarına göre, bu gibi patolojileri alınmalıdır:

 • KBB enfeksiyonları. İlaç tonsilit (bademcik iltihabı), farenjit (yutak iltihabı), akut otitis media (orta kulak iltihabı) ve sinüzit (paranazal sinüslerin enflamasyonu) endikedir.
 • Enfeksiyonlar arasında alt ve üst solunum yolu. İlaç "Zinnat" anjina çok iyi olur. Bununla birlikte, çoğu zaman diğer hastalıklar varlığında reçete edilir. Bu organların ameliyat sonrası enfeksiyon, göğüs, akciğer apsesi (veya akciğer dokusunda irin bir işlem birikmesi), enfekte olmuş bronşektazi (yani, geri çevrilemez bronş, genişlemesi), bakteriyel pnömoni ve akut / kronik bronşit.
 • Granüller ve tabletler "Zinnat", alıcı yöntemi ilacın tam bilgi içeren kullanım için talimatlar, yumuşak doku ve cilt hastalıklarında bir doktor tarafından reçete edilebilir. Bu tür hastalıklar, aşağıdaki hastalık durumları: apse (veya pürülan dokusu iltihabı), pseudoerysipelas (yani, deri iltihaplanması), sıyrıklar, doku, hızlı bir şekilde patojenlere çarpma impetigo (ki kaynayan bir çok, yara enfeksiyonu, oluşturmak için, yani, püstüller oluşması bu streptokok ve stafilokoklar), erizipel (streptokokların neden olduğu deri) şiddetli inflamasyon, piyodermilerin (piyojenik mikroorgan tarafından kışkırtıldığını cilt hastalıklarından dolayı ISMS).
 • genitoüriner sistem enfeksiyonları. İlaç (açıklanan yollar yerine ihtiyaç olması halinde), ilacın "Zinnat" analogları, akut ya da kronik piyelonefrit (böbrek iltihabı), üretrit (idrar çeperlerinin iltihabı), sistit (mesane iltihabı), asemptomatik bakterüri (idrar bakterilerinin kolonizasyonunun atanabilir sistem), gonokok neden olduğu gonore (enfeksiyöz hastalık).
 • Pelvik enfeksiyon. İlaç iyi (yani, serviks iltihabı) servisit, endometrit (rahim mukozası iltihabı ya da) ve adneksit (uterin ekleri iltihabı) tedavi etmek edildi.
 • eklem ve kemiklerin Hastalıkları. Nasıl, oldukça kapsamlı "Zinnat" kullanımını süpürülüp. Bu sadece iç organların ve deri hastalıkları, aynı zamanda kemiklerin tedavisinde kullanılabilir. Böylece, is sıklıkla reçete edilen etmek hastalar ile septik artrit (penetrasyon bakterileri içine kavite arasında eklemler) ve kemik iliği iltihabı (irinli iltihap ait periyost).
 • Ayrıca, ilaç (kene ısırması iletilen) ve sepsis (yani, bulaşıcı hastalıklar, kan içine alma, bakteri, tek hücreleri mantar ya toksinlerdir) menenjit, Lyme hastalığı (beyin ve omurilik zarların iltihabı) 'de çok etkilidir.

Gelen ekleme ile yardım deki ilaç "Zinnat" davranış ve önleme komplikasyonları sırasında işlemleri ile ilgili göğüs, organlar karın, pelvis ve eklemleri.

Hastaların ve uzman yanıtlara göre, ilaç yukarıdaki patolojilerin tümünde çok etkilidir. Onlar duyarlı bakterilerin neden olduğunu eğer Ama sadece durumda olduğunu ilaç belirtti. Ancak, hiçbir etkisi den alma ilaç olup olmadıklarına ilişkin, sen gerektiğini bakın doktor ve tabi bir tıbbi muayene tekrar.

İlacın kontrendikasyonlar

Bu makalede sunulan ilaç "Zinnat" resim etkin madde (sefuroksim) ve hastalıklara karşı aşırı duyarlılık penisiline karşı alerjik reaksiyonlar ile hasta için önerilen ve sindirim organlarının kanama değildir. üç aya kadar kendisine bir çocuk vermeyin.

Ayrıca, ilaç hamile kadınlar için (özellikle birinci trimester) ve meme-bebek besleme sırasında çok dikkatli alınması gerektiği not edilmelidir.

İlaç "Zinnat": kullanım fiyatı için talimatlar

söz konusu ilacın randevu sonrasında, doktor bu tıbbi cihaz nasıl kullanılacağını hastasına açıklamalıdır. Eğer alarak başlamadan önce Ayrıca, ekli talimatları okumanızı tavsiye etti.

Tabletler "Zinnat" sırasında veya hemen gıda alımı sonrasında alınmalıdır. anjin ve diğer hastalıklarda 5-10 gün süreyle ilaç kullanılması önerilir. Ne zaman Lyme hastalığı süresi terpen en az 20 gün olmalıdır.

Çoğu durumda, anjin ve diğer bulaşıcı hastalıklarda ilaç "Zinnat" günde iki kez 250 mg miktarında yetişkinlere atanır. Pyelonefritler antibiyotik ajan aynı frekansla, ancak 125 mg arasında bir miktarda kullanılır.

ağır olan zatürree, hem de Lyme hastalığı, şüphesi solunum yolu enfeksiyonları , tek bir doz olarak ilaç, 250 ve 500 mg olmalıdır. Tutulurken çift dönemsellik. Bel soğukluğu (komplikasyonsuz) ilaç is tavsiye edilen etmek take bir miktar zaman başına günlük 1 yıl

İlaç "Zinnat" (çocuklar için süspansiyon): İlacın kullanımı için talimatlar

Bu ilaçla tedavinin çocuğu atanmıştır durumunda, doktorlar tatlı süspansiyon hazırlamak için tasarlanan pelet kullanılmasını tavsiye ederiz. Nedenle, sıvı preparasyonun 10 mi aktif madde (sefuroksim) 250 mg uygun dikkate alınması gereklidir.

Çocuklar için neyi dozaj reçete yazanlar "Zinnat" (süspansiyon) içinde mi? alete Talimatlar antibiyotik 12 yıldır ergenler 125 mg günde iki kez uygulanır söylüyor.

tek doz 12 yıl üç ay arası çocuklar, çocuğun ağırlığının kilogramı başına 10 mg çarpılarak hesaplanır. Çocuklar için başvuru sıklığı gençler için aynıdır.

ağır enfeksiyonlu hastalık ve orta kulak iltihabı ergenlerde olarak 12 yıldan fazla üç ay ile iki kez 250 mg arasında bir miktarda preparasyon bir gün ve bir çocuk atanabilir - 15 mg / kg (veya benzer bir multiplisitesinde).

İlacın enjektabl formu: kullanım talimatları

Şimdi çocuk ilacı "Zinnat" (süspansiyon) verilir biliyorum. Bununla birlikte, granüller ve tabletler ve bir ilacın ek olarak, enjeksiyon için toz formunda boşaltılır, not edilmelidir.

yetişkin için antibiyotik üç kez intramüsküler ve intravenöz uygulama için, günde 750 mg atanır. Hasta daha ciddi bir hastalığı varsa, tek doz iki kez artar.

Çocuklar da enjeksiyon "Zinnat" yapabilirsiniz. Bu durumda günde üç defa uygulanır. Bu dozajı bir kilogram vücut ağırlığı x genç başına aktif bileşiğin 60 mg çarpılarak hesaplanır zaman.

klinik endikasyonlar olarak parenteral kullanım ile antibiyotik, süspansiyon veya tabletler taşıyabilir.

ilacı aldıktan sonra yan etkileri

"Zinnat" ilacı aldıktan sonra herhangi bir yan etkisi var mı? Bu sorunun cevabı ilaç rehberi bulunur.

Yani, araçlar aşağıdaki advers olaylar Adı geçen uygulamadan sonra yan etkilere:

 • nezlesi, ürtiker ve kaşıntı (Deri üzerine açık), deri kızarıklıkları ve anafilaksi;
 • hipoprotrombinemi, lökopeni, hemolitik anemi, trombositopeni ve eozinofili;
 • kaybı, nöbetler, baş ağrısı ve uyku hali işitme;
 • Karaciğer enzimleri, kusma, hepatit, kolestatik sarılık ve bulantı ishal, artan etkinlik;
 • vajenos, dysbiosis ve interstisyel nefrit.

Aynı zamanda hastaların Bir yorum söz konusu ilaç adil seks bazıları için ilacı aldıktan sonra pamukçuk oluştuğunda çok yaygın bilgiler olduğunu belirtmek gerekir. bağlı antibiyotik tedavisinin dönem Candida mantar grubunun büyük bir artış bu tür bir sapma ortaya çıkması.

İlacın kullanımı ile ilgili özel yol gösterici

ilaç uzun süre kullanıldığında, hasta, dirençli mikroorganizmaların çoğalmasını arttırılabilir. Kural olarak, bu tedavinin hemen kesilmesini gerektirir.

Bu resepsiyon anabiotic ilaçlar sıklıkla ishal ortaya çıkmasına yol açar sır değil. Ve ilaçlar "Zinnat" - is istisna. Bu nedenle, bu ilaç alan hastalar, bu arka plan üzerinde, onlar psödomembranöz kolit gelişebilir akılda tutulmalıdır.

antibiyotikler ile tedavi sırasında tedavi uygulama ile gösterildiği gibi, Lyme hastalığı olan hastaların Jarisch-Herxheimer yaşayabilir. spioket Borreliaburgdoferi - Uzmanlara göre, bu nedensel ajanı ilacın bakterisidal etkileri sonucu bir türüdür. Hasta kendiliğinden İlacı durmuyor Böylece, doktor bu Lyme hastalığı ajanların antibiyotik tedavisinin oldukça yaygın ve sık sonucudur ona anlatmak zorundadır. belirli bir zaman süresinden sonra, bu, bağımsız bir şekilde çalışır.

İlaç "Zinnat" "diyabet" tanısı olan hastalarda atandı, bu bulamaç bir parçası sükroz dahil dikkate alınmalıdır. Bu durumda, başka bir ilacın adı geçen formu değiştirilmesi tavsiye edilir. Örneğin, bir tablet ya da bir damar veya kas içine enjeksiyon için bir çözüm için tasarlanmıştır.

Küçük bir çocuk veya ergen bir hastalığın tedavisi süspansiyon olarak ilaç atandı durumunda, sıcak değil, sıcak sıvıyı kullanarak hazırlamak için gerekli olduğunu bilmelidir.

diğer tıbbi araçlarla Etkileşim

Ben diğer ilaçlarla bir ilaç "Zinnat" alabilir mi? Çoğu durumda, evet. Ama çeşitli faktörleri göz almalıdır. Örneğin, bu gibi "Probenecid" olarak ilacın ve sefuroksim ilacın aynı anda uygulanması, ilk% 50 AUC bir artışa yol açabilir.

Ayrıca dikkat edilmelidir ki, antibiyotik ve antasit kullanımı, ilk olarak azalan biyolojik ise. Ama bu sadece bir süspansiyon formunda ilaç için de geçerlidir.

Fiyatlar ve antibiyotik maddenin analogları

Ne kadar olan bir ilaç "Zinnat"? Farklı eczane zincirleri içinde bu aracın fiyatı değişebilir. Bununla birlikte, tablet içinde ilacın ortalama maliyeti 400 Rus ruble (10 adet) 'dir. süspansiyon gelince, hazırlık 50 ml yaklaşık 350 ruble ödemeniz gerekiyor. Benzer fiyat enjeksiyon için toz ayarlanır.

Ne hasta ilacı "Zinnat" satın mümkün değildir nedense olur? hep eczane zincirleri satılmaktadır analoglar. Eğer do not biliyorum ne tür ürünler, biz liste onları şimdi.

Bu yüzden, analoglar aktif maddenin "Zinnat" anlamına gelir, aşağıdaki ilaçlar vardır:

 • "Süper".
 • "Aksetin".
 • "Tsefurus".
 • "Aksosef".
 • 'Sefuroksim aksetil'.
 • "Antibioksim".
 • "Sefuroksim sodyum."
 • "Atsenoveriz".
 • "Cefuroxim Kabi."
 • "Zinatsef".
 • "Sefuroksim."
 • "Zinoksimor".
 • "Tsefurozin".
 • "Ketotsef".
 • "Tsefurabol".
 • "Kefstar".
 • "Tsefroksim J".
 • "RRF".
 • "Setil Lupin."
 • "Vekil".

Hepimiz bu ilaçlar farklı ibranamelerini sahip olduğunu söyleyemeyiz. Bu bağlamda, bunlar yetişkinler ve ergenler ve genç çocuklara hem de kullanılabilir.

İlacın raf ömrü ve saklama koşulları

12 ay - Tabletler "Zinnat" raf ömrü üretim tarihi ve enjeksiyon için süspansiyon ve toz 2 yıldır. Ama durum hazırlık depolama sadece oda sıcaklığında gerçekleştirildi tek zamandır. By yolu, zaten hazırlanmış süspansiyon isimli arzu etmek koymak içine soğutma odası. on günden fazla olmamalıdır bu formda tutun. Bu süreden sonra, ilaç kesinlikle yasaktır kullanın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.