BilgisayarlarEkipman

Zalman Z9 Plus - Yeni Konut modeli: karakteristikleri, inceleme ve geribildirim

Dünya çapında şirket Zalman ürünleri sıradan bir işlemci soğutucusu, flash sürücü veya başka bir alet olsun, mutlak kalite ile ilişkili. Her şeyden önce kullanıcı kendisine kusursuz çalışması için uzun bir süre sürecek bir cihaz satın alan bir garantisidir. Makalenin odak - üreticisinin dikkate değer bir ürün, vaka form faktörü Midi Tower - Zalman Z9 Artı. Özellikler, okuyucuyu yardımcı olacak bu cihazla ilgili genel bilgileri ve geribildirim yakından gadget hakkında bilgi almak için.

ilk tanışma

Barındıran Zalman'ı Z9 510h280h570 mm: Artı hatırı sayılır büyüklükte bir paket içinde mevcuttur. yaklaşık 9 kg ağırlığındadır. Normal sarı mukavva cihazı ile süslenmiş ve ayrıca kutunun her iki tarafında içeriğinin ayrıntılı bir açıklama vardır. (Ev aletleri gibi) kolları taşımak için sağlanan paketin her tarafında. kutu baskı, kullanıcı düşme ve darbelere karşı taşıma sırasında vücudu korumak için tasarlanmış bir köpük iki kalın kilitler ile sıkıştırılmış bir polietilen film sarılmış cihazın kendisi, bulur.

Yer kazanmak için, tüm aksesuarları üreticisi muhafazası içindeki yerleştirmiştir. Buraya erişmek için sökün ve ünitenin yan kapağını çıkarın. Büyük bir plastik torba içerir: Kurulum ve vücut mekanizmalarının, garanti kartı ve broşür açıklaması, sabit diskler için işlemci ve kauçuk pedleri için sabitleme cihazları, güç uzatma kablosu her türlü.

Zalman Z9 Plus için tüm aksesuarları, verilen talimatlar açıklanmıştır, bu nedenle kullanıcı bir bilgisayar oluştururken yüklemek ne ve nerede anlamak zor olmayacaktır.

Görünüm ve Tasarım

Harici olarak, vaka hacimsel arar: ilk başta 7 kiloluk ağırlığı ile birlikte onun yarım metre yüksekliği kesinlikle tavsiye. Ancak, inceleme, birçok sahipleri büyük boy ve ağırlık yardım çalışmalarında titreşimleri azaltmak için söylemek - bu ciddi bir argümandır. olamaz metal kasa kalitesi ile hata bulmak için - kesici kenar kullanıcının hiçbiri bulamazlar. gövdenin sadece tüm parçaları ucunda yuvarlak, ancak ek olarak lak ile boyanmıştır.

Özel dikkat durumda tasarımını hak ediyor. Sıkı bir görünüm ve birçok parlak tasarımlar karmaşık bir mekanizma monte deha benzerler. Rusça konut Zalman Z9 Artı talimat, yani tamamen sökmeye ve mahzende cihazı tekrar tekrar monte çünkü umutsuzluk etmeyin.

soğutma sistemi

İlk Zalman Z9 Plus, vaka yüksek performanslı oyun severler için tasarlanmıştır. düzenlenen havalandırma sistemi birimi, muhafazanın dışında ısıtılmış havanın hızlı bir şekilde çıkarılmasını kolaylaştırır. Üretici dört hava soğutucu sistemi yüklü:

  • (Sisteme daha sonra salınarak sabit diskler arabası üzerinde soğuk hava üflediği) cihazı aracın ön kısmında;
  • bir arka gövde bölümü (fan işlemci seviyesi üzerine monte edilir ve sistem biriminin dışında sıcak hava çıkışını);
  • üst kısmında alet (soğutucu radyatör üzerinde yer almaktadır ve işlemci dışarıya sıcak hava çıkışları);
  • ilgili yan panel (soğuk Güney köprüsü bulunan ve ana üzerine hava üfleyen).

Ayrıca durumunda sistem birimin alt tarafından ilave bir fan montajı için bir platform oluşturmuştur. Oldukça garip bir karar, minik lastik ayaklar konut bunun imkansız iyi bir hava akışı elde etmek olun.

Montaj aksesuarları Özellikler

anakart ayarlamak için tasarlanmıştır Konut taban Zalman Z9 Artı Siyah, bir elek gibi görünüyor. bunda şaşılacak bir şey yoktur - üretici kullanıcı kolayca herhangi bir baz ücreti (nakartıkurduktan üzerine medyada olumsuz geri bildirim) içine yükleyebilirsiniz emin olduk.

sahipleri ve sabit diskler için çıkarılabilir sepet memnun edecektir. dış titreşimlerden sürücüyü koruyan kauçuk astar kullanan cihazların montajı için çok uygun. sepet sürü yerler, sabit diskler için ekstra soğutma sistemi için ek olarak olabilir.

Kasanın içinde ıslah ve kablolama arayüz kabloları için de, endişe etmemesi gerektiğini, ve burada bağları gerekmez. Hemen hemen sistem ünitesinde her yönüyle bunların hantal kablolar yerler için terminalleri içerir.

Vücut kontrol paneli

Sistem birimi Zalman Z9 Artı 5.25 inçlik cihaza (örneğin DVD-sürücü) yerleştirilmesi için dört sitesi vardır, ancak üst yuva zaten kontrol paneli tarafından işgal edilir. O başlangıçta üretici tarafından devre dışı olduğunu belirtmekte fayda vardır. olmak dikkatlice kapak ön kabuğu ayırmak ve iki konektör bağlanması gerekir kontrol panelini bağlamak için (belli bir renkte vurgulanır, karışık değil).

ön panel USB 3.0 arayüzleri getirmek kalkmayın, kılavuzda bu üreticisi birkaç kez bahseder - 4 USB konnektörleri eski biçimi var. terminaller fabrika işaretleri ve özel konektörler çünkü hoparlör ve mikrofon bağlantısı ile de, bir sorun olmamalı.

Soğutma sisteminin test edilmesi

Ünite Zalman Z9 Artı Siyah onların görünüşte sadece müşteri çekiyor. oyun bilgisayarların çoğu sahipleri büyük pano içine monte bileşenlerin soğutulması verimliliği, ilgileniyor. bir bütün olarak sistem birimine geldiğinde test laboratuarı, pahalı cihazlar ve bunların ucuz muadilleri arasında bir karşılaştırma yapmak için yapılmamıştır. açık alanda faaliyet gösteren özel bir stand yarattı test etmek (oda havasının bir kolu sınırlı değildir). Ortam sıcaklığı 22-25 santigrat derece arasında olmalıdır. Sonuç olarak, ölçümler çok ilginç gerçekleri ortaya çıkardı:

  • yuva içinde işlemci sıcaklığı (görevin üstesinden üfleme için iki tip) standı göstergelerine göre sadece 3 derece yüksektir;
  • Stand 3-5 derece daha ısınma ünitesi içindeki kartı;
  • Sabit diskler sıcaklık farklılıklarını yok (görünüşte emme fan soğutma başediyor).

ısıtmaya

Zalman'ın Z9 Ayrıca cihazda kurulu soğutucunun azami hızı 1200 rpm sınırlıdır. Fikir gürültü olmamalı, ancak sistem uyumsuz döndürmek dört hayranı var unutmayın olmasıdır. kendi değerlendirmeleri Birçok kullanıcı yakından dinlerseniz sakin bir binanın soğutma sisteminin çalışması, ancak, sen gürültü baskın dört fanlar (duyulmaz iş soğutucular CPU ve GPU) olduğunu göreceksiniz söylüyorlar.

Birçok sahipleri sistem kontrol lehim direnci Zalman Z9 Plus'ı (biz bu makalede takdim Bu modelin yorum) soğutma, modlama soğutma sistemine yapmak için tavsiye edilir. Bu 200-500 RPM için soğutucu azaltılması kuru sistemi birimi tarafından üretilen tatsız gürültüyü ortadan kaldırır dikkati çekiyor. Ayrıca, tamamen soğutma sistemini kapatın ve hayranları için helikopter dönüş-off yapmak için bir düğme yapabilirsiniz istiyorum.

yorumlar sahipleri

konut seçiminde ana kriter pazarındaki değerdir. Tüm kullanıcılar, istisnasız 3.000 ruble Zalman Z9 Plus birim fiyatı için kabul edilebilir olduğuna inanıyoruz. Ben konut ünitesi, güç kaynağı olmadan verilir sevindim - kullanıcı ne seviyor yükleyebilirsiniz. cihazın boş alan çok içinde, sırasıyla kurulumu tamamladıktan çok kolaydır ve Rus açıklamada iyi havalandırma sağlamak için yüklemek ne ve nerede ayrıntılı olarak açıklar. Orada negatif kullanıcı geri besleme aynı zamanda, ve kontrol paneli ile alakalıdır:

  1. Dört adet USB 2.0 arabirimi. Sonuçta, 50/50 ayar USB 3.0 yapmak mümkündü.
  2. Soğutma sistemini vurgulama kapatılmaz. Karanlıkta parlak aydınlatma sistemi biriminin eşlik Gece savaşları.
  3. azaltmak ya da soğutucu mahfaza kaldırmak için yetersizlik elektrik mühendisliği bilgi gerektirir, veya baş ağrısı fan gürültüsü oluşabilir.

Sonuç olarak

İnceleme Zalman Z9 Plus, vücudun sonuçlar özetlenecek olursa, bu sadece bir sonuç olabilir: oyun sistemlerinin yapımı için tasarlanmıştır düşük maliyetli cihaz, açıkça, tüm kullanıcılar için ilginç olabilir bütçe sınıfına tercihini verecektir. yüksek soğutma verimliliği ile birlikte iyi bir dinlenme sahipleri gürültü ve görsel efektler ihlal mevcut üretici kusurdur. Seçenekler yalnızca iki adrese: elemek sorunu kendi başınıza elinde bir havya ile veya 10 bin ruble başlar fiyat olan daha pahalı konut satın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.