Gıda ve içecekAna yemek

Zeytinyağı: yapısı, özellikleri ve uygulamaları. kızartma ve salata soslarında için Zeytinyağı

Modern insan inanılmaz şeyler yaratır, ancak doğa verir rekabet edemez. insan gelişiminin başından beri onun doğa yaşam için gerekli olan her şeyi sağlar olduğunu. Onun hediyeler inanılmaz değerlidir ve bu tür kaynaklar bağrına edilmelidir. Zamanla, çevreyi verebilir işleme becerileri geliştirilmiştir. Bu, özellikle pişirme, insan hayatının birçok alanını çeşitlendirmek için izin verdi. Şimdi, herhangi bir depoya girmeden, sen baharat, yağ, özel katkı maddelerinin çeşitli kaybolabilir. hammadde, onların karıştırma ve pişirme ileri tekniklerin işlenmesi için yeni teknolojilerin oynadığı bu görevinde. Ama aynı zamanda saf haliyle yüzyıllar boyunca hostesler kullanılıyor olması vardır. Liste böyle şeyler ve zeytinyağı içerir. Orijinal formda bu ürünün bileşimi hemen hemen değişmeden ve vücuda özel değeri ile karakterize edilir. Pişirme yağı için vazgeçilmezdir. Bu tür özellikler için, "sıvı altın." olarak nitelenen Bu efsaneye göre, Yunanlılar tanrıça Afinayu sunulan zeytin ağacından da elde edilir. O bilgelik ve zenginlik sembolü olarak sundu. zeytinyağı Akdeniz Avrupa'da birçok ülke ile üretim anlaşması doğduğu kabul edilse. Hava etkilerine karşı çok hassas olduğu için ağaçların yetiştirme yerine bağlı olarak, yağ tadı ve kokusu değiştirebilir unutulmamalıdır.

zeytin yağı bileşimi

bileşimi, zeytin yağı büyük ölçüde imalat prosedürleri bağlıdır. Meyve Kasım ayında başlar ve Mart ayında biter toplamak için önemlidir. Zeytinler, çok hızlı bir şekilde okside ve bu nedenle, hasattan sonra hızlı bir şekilde hazırlanması ve bagas hamuru geri dönüştürülmesini ortamdan uzaklaştırılması gerekir. Bu adımlar bağlı ya da uygulanmasını geciktirmez, sonuçta elde edilen ürünün kalitesi ve kompozisyonu önemli ölçüde bozulabilir. Ürün yağ mevcut 99,8 gram, 100 gram. geri kalan ağırlıkça kolesterol, su, karbohidratlar, proteinler, alkol, kül ve diyet lifleri işgal edilir. aşağıdakilerden oluşan, örneğin, daha fazla değerli sızma zeytin yağı, rafine zeytin yağı, doymuş yağ asidi oleik, linoleik, palmitik, ve diğerleri içerir. yağ içinde bunlara ek olarak kanser, polifenoller, alkoller, steroller, tokoferoller önlemek skualen fenolik asitler gibi önemli bileşiklerdir. kuyunun parçası vitaminleri K, E, A ve D için bir yer olduğu gibi zeytinyağı tadı çok özeldir. ekimi, bakımı yerine bağlı olarak, zeytin ağacının, hasat zamanı çeşitleri, o çok farklı olabilir:, ekşi, acı, tatlı veya tuzlu olabilir. Ama ne olursa olsun bu özelliklerin herhangi zeytinyağı sahip neyi, her zaman zengin, yoğun lezzet olacaktır. Bu çeşitlilik onları pişirme deneme ve en iyi kendileri için seçim yapmanızı sağlar.

Zeytinyağı "sızma"

zeytinyağı alabilir birçok türü vardır gerçeği tarafından desteklenen çeşitli tatlar ve özellikleri sayısı. Bu ürün üzerinde Yorumlar çok farklı olabilir. Sen ona doğru hatta en olumsuz kelimeleri bulabilirsiniz. Gerçekten onların yararlı özelliklere onun tadını ve hissetmek için bu şaşırtıcı değildir, zeytinyağı akıllıca seçilmelidir. Temelde herkes ürününün iki tür bilir: rafine edilmemiş ve rafine zeytinyağı, ancak uluslararası hukuk çok daha ayırır. Bu en popüler ve değerli türlerin üst sıralamasında "ilk sıkım" dir. Çünkü nedeniyle tüm vitaminleri ve asitler muhafaza ısıl işlem ve özel temizlik yokluğu, en yararlı olduğu düşünülmektedir. Bu zeytin yağı preslenmiş soğuk en olgun ve taze meyve üretilir. Bu Arasında tür birkaç alt tür tespit. üretimi için ham madde, belirli bir alanda sadece yetiştirilen çünkü Örneğin, klasik bir yağ, elit olarak kabul edilir, monosort (üretim farklı derecelerde birleştirmek ve genellikle başlığında belirtilen olan, sadece bir tanesi tercih vermek değil) kendisi için konuşur, tam tersine, zeytin yağı harmanlanmıştır belli bir lezzet ve tat elde etmek için farklı sınıflarda karıştırılarak yapılır.

Kızartma için yağ

Hatta son derece değerli özelliklere sahip, zeytinyağı Sızma hep yemeklerde kullanılmaz. Bu ürünün en yaygın olarak tüketilen türler biri kızartma için zeytinyağı olarak yerini bulduğunu Aceite de Oliva, veya rafine vardır. Aslında, Bileşiminde, bu% 85% 15 oranında rafine edilmemiş ile karıştırılması ile elde edilir, çünkü yağ birinci soğuk preslenmiş sahiptir. Yağ Aceite de Oliva bu ürün başka türlü daha öncelikli olarak bunun için çok daha kararlı yağ asitleri değerli. Bu büyük ölçüde kızartma işlemini basitleştirir duman üretimi başladığı sıcaklık, artar. Ayrıca bu süreçte, kanserojen oluşturamaz. rafine yağ tadı acı tadı yok kesinlikle oldukça iyi ve ek olarak, bu, soslar ve salata sosları oluşturmak için yaygın olarak kullanılan olduğunu.

Zeytinyağının faydalı özellikleri

Biz bu yararlı ürün ile tanıdık devam ediyor. zeytinyağı özellikleri çeşitli alanlarda kullanımını sağlamaktadır. Onların değer biçmek zordur. Hatta bu ürünün bileşimini analiz ettikten sonra, biz vitamin ve minerallerin önemli miktarda olumlu vücudun işleyişini etkileyen olduklarını görebilirsiniz, yani kardiyovasküler hastalıklar ve kanser oluşumunu engellemek, sindirim stabilize ve kemikleri güçlendirir. Taze zeytinyağı harika antioksidandır. Birçok ünlü kadınlar gençlik korumak için sırlarını paylaştı ve genellikle zeytinyağı bu bağlamda söz etti. Hatta Kleopatra'nın kendini "sıvı altın" uzun bir süre boyunca güzelliğini korumak için yardımcı olacağına inanılmaktadır ve böyle bir ürünün eklenmesiyle Bu amaçla son banyo aldı. Bu durumda, zeytinyağı asla çok erken ya da çok geç atın: eski ve çok genç yaşta hem vücudu etkilemenin en iyi yoludur. Birçok beslenme zeytin ayçiçek yağını değiştirmenizi öneririz. Bu sırayla metabolizma süreçlerini koyar, aynı zamanda kilo kaybı teşvik değil sadece. Genellikle sabun, kozmetik, özel masaj yağları üretimi için kullanılmaktadır.

zeytinyağı hasar

Hatta zeytinyağı tüm yararlı özellikleri olan, bazı durumlarda, vücudu zarar verebilir. safra taşı muzdarip insanlar, bu ürünü kullanmak için çok dikkatli olmak gerekir. Zeytinyağı safra kesesinde taş varlığını zarar verebilir güçlü cholagogue etkiye sahiptir. kolesistit muzdarip insanlar da zeytinyağı kullanımının kurallarına uymak gerekir. Onlara diyetin genellikle seyreltik ürünler ve büyük miktarlarda kullanmak gerekli değildir. tercihen aç karnına, bu sabah - en iyi zaman ürünün tat zevk. Bu bitkisel yağların tamamen kaldırılmış olması ikamet yeri tipik, arzu olmadığını dikkate değer. hardal, keten tohumu, vb - rafine edilmemiş zeytinyağı ailesinin kullanımını çeşitlendirmek için daha iyidir istisna değil - ne zaman duracağını bilmek gerek, ve zeytinyağı kullanımında. Kötüye obezite, diyabet ve yağlı karaciğer neden, sindirim sistemi üzerinde çok baskı olabilir. Norm zeytinyağı, bir çorba kaşığı bir gün (veya iki maksimum) 'dir. figürünü takip edip bir kilo kontrolü için çalışıyor olanlar, neredeyse 900 kalori ve bunun aşırı tüketimi için bu ürün 100 gram istenen santimetre önünde bir engel haline gelebilir unutulmamalıdır. zeytinyağı kızartma için tüm kızarmış gıdalar gibi çok sık kullanılmamalıdır. Termal etkisi hemen hemen her zaman yağda değil, diğer malzemelerle de sadece yararlı özelliklere öldürür.

Yüz için Zeytinyağı

Tedavi, hastalığın önlenmesi, pişirme yaygın kullanımı - zeytinyağı neler yapabileceğini tüm değil. bir kozmetik ürün olarak bunun Yorumlar giderek internetin boşluklar doldurulur. Her şeyden önce, zeytinyağı kişinin Skin için bir çare olarak kullanılır. Agresif çevre deriyi etkiler zaman sezonlarda, bu yağ, onu korur daha sorunsuz ve keyifli hale getirir. cildi besleyen ve bir bariyer, dona karşı bir kişi kaydeder ve bir sıcak hava dalgası esnasında hücrelerden nem buharlaşmaz ince bir film temin bu ürünün yağ asitleri, tüm madde. olan bir bileşim, E vitamini ile zenginleştirilmiş zeytinyağı, cilt esnekliğini korumaya yardımcı olur ve tonu eşitler ve D vitamini temizlemeye yardımcı olur. Bu bitki ürününün bu değerli özellikleri sayesinde çoğu zaman şampuanlar, kremler ve scrubs dahildir. Ayrıca zeytinyağı kombinasyonu veya kuru ciltler için bakım sadece uygun olduğunu söylemek mümkün değildir. mayalanmış süt ürünleri gibi yağ normalleştirdiğini ve yağlı cilt ile kombinasyon halinde yağ asitleri büyük miktarda olmasına rağmen. Bu ürün, hassas ciltler için nadir alerji kullanılabilir edilir. O soyma ve cilt yaşlanmasının ilk belirtileri ile, deniz sonrası kuruluk kurtulmak büyük yardımcıdır. Bu maske, çeşitli ilave edilebilir, ya da sadece silmek için kullanılır.

saçlar için Zeytinyağı

Birçok şampuanlar, bakım ve kremleri etiketini okuyan sonra, zeytinyağı bulabilirsiniz. Bu ürünün bileşimi saç bakımı olmak üzere çeşitli alanlarda, onun kullanımına izin verir. kendi doğal formunda veya maskesinin bir terkip maddesi olarak, zeytin yağı birkaç uygulamasından sonra, özellikle kafa derisine ve saç yağlı asitler, antioksidanlar, A değerli E. olumlu değişiklikler görülebilir. kafa derisi, yumuşamış tüm iltihabı ortadan edilir. Bu yağ büyük bir dezenfektan ve geri değeri vardır. "Sıvı altın" kepek, kaşıntı ve yanma hissi, saç dökülmesi, kırılgan unutup bunları kurutmak için yardımcı olur. Güzel yardımcısı bunu ve bölünmüş biter yorgun olanlar bulacaksınız. Zeytinyağı hızlı nüfuz eder ve saç köklerinin yararlı olan elementler doyurarak, emilir. Farklı saç tipleri için kendi kullanımında herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Hızla herhangi şampuan veya sadece su kapalı yıkanır. (Daha iyi emilir olacak böylece) bir su banyosunda daha iyi hafifçe sıcak uygulamak ve dairesel hareketlerle sürtünme kafa derisinde uygulamak ve saçın tüm uzunluğu belirleyin. Başınızı veya selofan ile sadece özel bir kap kapak gerekir Sonra, bir havlu sarın ve bir saat kadar bekleyin. Sonra yağı kapalı yıkayabilirsiniz.

zeytinyağlı tarifler

ipuçlarını göz önünde bulundurun. zeytinyağlı tarifler, daha fazla popülerlik kazanmaktadır. Bu ürün yemek birçok alanda kullanılmaktadır. Bu bir salatalar için sos, birinci ve ikinci kurslarda madde, tatlılar ve hatta pişirme olarak görülebilir. Zeytinyağı domuz eti ile doldurulmuş gibi çanak mükemmel tamamlayıcısı. hazırlanması için, zeytin (yaklaşık 100 gram), ham (80 gram), sarımsak ve gerçekten de zeytin yağı (40 mi) ve domuz tenderloin 500 gram gerekir. Zeytin, sarımsak ve tereyağı pürüzsüz kadar blender içinde karıştırılır. Elde edilen karışım ile doldurulmaktadır bir kesi (değil yoluyla), kesme olarak. Domuz jambon dolu sarılıyor gerekecektir. Bu silindir 180 derece fırında yaklaşık 40 dakika pişirilir gerekir. Bu, herhangi bir tabloyu tamamlayacak ve sevdiklerini sürpriz yapmak oldukça basit bir yemektir.

zeytinyağı nasıl seçilir

zeytin yağı, ürün ve türlerin bileşimi incelendiğinde, onun değerini ve çok yönlülük görebilir. Ama mağaza teklif edilen seçeneklerin çok sayıda karışıklığı ziyaret etti. Bu söz etmek gerekiyor ki tüm mevcut petrol pahalı değil bu tip. Bazıları düşük kaliteli zeytinyağı aynı miktarından daha sıradan bir ayçiçeği yağını satın almak daha iyidir inanıyoruz. Seçtiğiniz bilen Ama eğer hatta fiyat kategorisindeki olsa, iyi bir ürünü bulabilirsiniz. kaliteli yağ ilk işareti - ayrı doğal aroma. Değilse, şişeyi geri koymak için daha iyidir. Dikkat ısıl işlemden sonra biraz kullanışlı özellikler olduğundan, rafine zeytinyağı satın almak için ele alınmalıdır. Fiyat - bu kalitede tüm bir işareti sonradır. Bu tür ucuz yağ, genellikle, rafine ve ham bir karışımı bulunmaktadır. Ayrıca, dikkatli etiketi incelemek gerekir satın aldığınızda: Bu ürünün başka yağ ile seyreltilir, ancak oran belirtilmemişse olduğunu söylerse mağazayı terk etmek daha iyidir. Değerli bilgi işaretlere sahiptir. Bir işareti Organik veya BIO varsa, o kurallara göre yapılır organik bir ürün olduğu anlamına gelir. Bunu oluşturmak için bir hammadde büyüdü ve belirli bir alanda hasat edilmiş ve zeytin belirli bir aroma ve lezzeti kullanılan gibi PDO işaretlenmesi de yağ kalitesi bir sinyaldir.

zeytin yağı depolanması

Bu gibi değerli bir ürün, örneğin zeytin yağı gibi özel koşullar altında muhafaza edilmelidir. İlk olarak, görev süresi uygunluğunu incelemek gereklidir ve her halükarda süresi bittiğinden sonra yağı kullanmamak. İkinci olarak, bu ürün için özel ambalaj gerekir. Mükemmel bir düzenleme sıkıca kapatılır koyu cam şişedir. böyle bir hızla değiştirmek renkte olup bazı yararlı özellikleri kaybetmek çünkü Üçüncüsü, buzdolabında zeytinyağı koymak gerekmez. Güneş ışığını üstesinden mutfak dolabına, tercih vermelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.