ÇirkinlikInşaat

Nasıl bir bodrum garaj yapılır?

Kiler nesnenin yaşam için önemlidir. There ev mağaza çeşitli preform gıdalar. bodrum özel evde, hem de ayaklı binada hem donatılabilir. apartmanda yaşayanlar için, ikinci yöntem yalnızca olası seçenek olacaktır.

можно обустроить самостоятельно. Bodrum garaj kendi ayarlayabilir. Bunu yapmak için, inşaat ayrıntılı talimat düşünün. Her adım, sırayla gerçekleştirilir. Sadece önerileri ve sıhhi ve bina kodlarının tüm gereksinimleri üst düzey bir sonucu alabilirsiniz zaman.

eylemlerin sırası

, необходимо в первую очередь рассмотреть последовательность этапов проведения этого процесса. Bir bodrum garaj yapmak öğrenme, reklamlarını ilk sürecin adımlarının sırasını göz önüne almalıyız. Hazırlık garajın tasarım aşamasında başlamaktadır. böylece bu aşamada daha sonra bitmiş binada zaten kiler kazmak için çok daha kolay olacaktır etmeyin.

Ayrıca gerekli ekipman ve malzeme hazırlamalıdır. inşaat için gelecek planının ayrıntılı bileşenler. Onun düzenlemesi, belirli bir teknoloji üzerinde gerçekleştirilir. İlk adım inşaat sitesinde özellikle toprak için keşif etmektir.

bodrum çalışmalar temelinde bir proje çizim hazırlanan gerekli malzeme miktarını hesaplar hazırlandı. Daha sonra kazı için ilerleyebilir.

çukurun düzenlemesi sonrasında zemin, duvar ve tavanlar oluşturmak. hidro ve ısı yalıtımı monte edilmiştir. Yüklü havalandırma. Nihai aşamada bir merdiven satın almak ve aydınlatma tutmak için gereklidir. Atlı rafları, kutuları.

toprak Özellikleri

, необходимо произвести разведывательные мероприятия относительно особенностей грунта на участке. Eğer bir bodrum garaj bir proje oluşturmadan önce, yerinde toprak özelliklerine bir keşif faaliyetleri yapmak gerekir. yoğunluğu itibaren inşaat tekniklerinin seçimine bağlı, hem de teknolojiyi çekecek.

Zemin yeterince gevşek ise, elle bir siper kazmak. Ancak, oldukça sık kendi sitesinde toprak olur. Onun sert bir kürekle kazmaya. durumda yürüyen kullanma imkanı sağlamak için gereklidir. Özel ekipman şantiye kadar götürmek özgür olmalıdır.

Bölgede yeraltı suyunun seviyesini bilmek de gereklidir. gibi kaynaklar yüzey tabakasına yakın geliyorsa, yüksek kaliteli, kalın su yalıtımı sağlamak için gereklidir. Bu durumda, Fundam monolitik yüksek yoğunluklu beton dökülür. ek olarak yeraltı suyunun derinliği, o toprak donuyor kışın neyi seviyeye öğrenmek için gereklidir. Bu ısı yalıtımı sistemi bodrum bu seçimine bağlıdır.

inşaat için hazırlık

. keşif garaj projesi bodrum oluşturulduktan sonra. Çukur derinliği 1,7-1,9 m olmalıdır. Genişlik kapalı 2-2,5 metre olmalıdır. Bu oranının artırılması önermez.

tüm boyutları ile çekme odası hazırlanması gerekli malzeme miktarını hesaplamak için izin verir. duvarlardan Ofset yaklaşık 50 cm olmalıdır. Bu kadar su yalıtım katmanı gerçekleşir.

vakıf bir bant tipi olduğu takdirde, temel Lokal seviye işaretine 30 cm'den büyük olmalıdır. Hesaplamalar böyle işin davranış binası zarar vermez teyit Bu seçenek sadece seçilebilir. bant tabanı yüzeyi bir duvar olarak kullanılabilir.

su yalıtımı açısından, havalandırma sistemi belirtilmelidir. En pratik bir seçenek bir merdiven ile giriş kapağının oluşturulması olacaktır. Büyük bir bodrum alanında ise, beton merdiven inşa etmek mümkündür.

türleri mahzenler

Tüm mahzenler iki tipe ayrılabilir. составляющие единую конструкцию. Birinci durumda, bir bodrum ve garaj ile bir ev, tek bir yapı oluşturulması. İkinci bir düzenlemede, garaj ve bodrum ana binadan belirli bir mesafede savunur.

Çukur tamamen ya da sadece yarısı girintili olabilir. seçim operasyonun özelliklerine ve ev sahibi takım fırsatlardan bağlıdır. Yüzey yakın yeraltı suyuna geliyorsa, ana poluzaglublenny çukur oluşturabilirsiniz. Duvarları kül dışarı dökülür. Onlar da tuğladan inşa edilebilir. çukur derinliği yaklaşık 70-90 cm'dir.

Çok popüler tamamen çukur girinti yapmaktadır. Derinlikleri 1.5-3 m olabilir. Yeraltı 50 cm'den daha yakın bodrum alt yaklaşım gerekir.

oluşturma kazı

требует проведения раскопок. garajda Bodrum birim kazı gerektirir. Bu çalışma oldukça ağırdır. Bu nedenle bir ortak ile bunu gerçekleştirmek için en iyisidir. Bazen küreklerle elle bodrum için bir çukur kazmak mümkündür.

Toprak sıkı varsa, bir ekskavatörün yardımını gerekir. Ancak, garaj inşaatı yapmak mümkün olacaktır. Zaten inşa edilmişse, binaya ekipman almak neredeyse imkansız olacaktır.

Çukur küçük boyuta sahip olmalıdır. Duvarlar, zemin iyice sıkıştırılmalıdır. Bu bitirme çalışmasını kolaylaştırır. Çukurun düzeneği gerekli beklenenden daha yakın yer altı yüzeyi olduğu uygun olacaktır derhal yalıtım daha kalın bir tabaka yerleştirin. Zemin iyi hizalanmış olup olmadığını monte etmek daha kolay olacaktır.

malzemeler

предполагает тщательный выбор материалов. Bir bodrum garaj inşaatı malzemelerin seçimi çok gerektirir. Onlar maliyeti farklıdır. bir duvar yapmak için hızlı bir şekilde takviye edilmiş beton plaka vasıtası ile mümkündür. Bu en pahalı seçeneklerden biridir. Daha ucuz monolitik beton bitirmek için. Ayrıca niteliksel olarak yanmış kırmızı tuğla uygulayabilirsiniz. Bu malzeme, bir kabul edilebilir bir maliyeti vardır. cüruf beton ve kum-kireç tuğla kullanılmamalıdır.

vakıf yapmak için, beton marka M100 satın almanız gerekir. Ayrıca kendi başlarına bir çözüm hazırlayabilirsiniz. Bu isteğe M400 çimento markası için. Bu çakıl ve kum ile karıştırılır. Çözelti kat dökülmüş ve bitirme duvarlar yapmak edildi.

Bütün katı panoları toplanan Kalıp. Su yalıtımı için, erimiş reçine üzerinde çatı malzemesi çok katmanlı istifleme yöntemi kullanabilir.

zemin düzenlemesi

необходимо изучить технологию создания пола. garajda bir kiler nasıl oluşturulacağını göz önünde olanlar seks teknolojisinin oluşturulmasını incelemek gerekir. Baz santimetre birkaç on bitirdikten sonra kaldırılır. İlk olarak, bir kum pedi yatıyordu gerekir. Bu 20 cm kalınlığa sahip olmalıdır. Yastık perdahlanabilirler. Her biri sıkıştırılmış gerekir. Gerekirse, kum, su ile karıştırılarak.

çakıl tabakası kullanabilirsiniz çukurun dibine güçlendirmek. Kalınlığı yaklaşık 25 cm olmalıdır. Aynı zamanda iyi tamped. Zemin beton, çakıl ya da kil olabilir. Birinci uygulamada, bağlantı parçaları uygulanır. Bu en güvenilir yoldur. Şap iyice kuruması gerekir.

Seks kil ucuz ve çevre dostu bir sayılır. kil birinci tabaka kalın olmalıdır. Bu su yalıtımı ile kaplıdır. Sonraki kil bir ikinci tabaka dökülür.

Kil zemin daha az güvenilirdir. Zemin kumlu bir tabanı ve su yalıtımı üzerine dökün. Onun iyi sıkıştırılır.

duvarlar

могут быть созданы из твердых материалов. garajın bodrum duvarları sert malzemelerden yapılabilir. Bu somut veya beton bloklar olabilir. İkinci seçenek daha kolaydır. Beton duvarlar takviye gerektirir. Net kaynak olmadan topladı. Daha sonra kalıp yapmak gerekir. Bu amaçla, normal bir pano için.

kil, bir tabaka dökülür gerekir çukur ve bitiş duvarları arasına beton dökülmeden önce. kalınlığı yaklaşık 15 cm olmalıdır. Su yüzeye yakın gelecek bir alanda bu işlemi gerçekleştirmek için özellikle önemli bir.

Beton duvar ve bir sınıf M400 gücüne sahip olmalıdır. Bu moloz biraz ekleyebilir. kalıp çözeltisi yavaş yavaş katmanları (20 cm) içine dökülmüştür. Onlar shtykovat gerekir. Çözelti örtüşme geleceğin seviyesine kadar doldurulur. Sen doğal olarak kurumaya iyi son lazım.

Köpük beton blokların kullanılması hızlandırır ve işlemini basitleştirir. Bu durumda, gerek su yalıtımı yüklemek. Çalışma hızla gerçekleştirilir.

Luke ve örtüşme

, следует уделить внимание обустройству перекрытия. Bir bodrum garaj nasıl öğrenerek örtüşme düzenlemesi dikkat edilmelidir. Bu dayanıklı olmalıdır. Üst üste garaj dayanacaktır makinenin ağırlığı dayanabilir olmalıdır. Bu amaçla betonarme çerçeve ve döşemelerin kullanımı için uygundur.

Ancak, küçük bir kiler, örtüşme dayanıklı panoları yapılmıştır izin verilir. Tavana içinden iyi izole edilmelidir. Bindirme kapağı vardır. Onun çatı çift olmalıdır.

Daha sonra merdiveni ayarlayabilirsiniz. O mahzende taban katında ilk kapak gider. İstenirse, merdiven köpük blokları dışında konabilir. Bu durumda odası, geniş boyutlara sahip olmalıdır.

Su yalıtımı

должен обладать качественной гидроизоляцией. Bodrum garaj yüksek kaliteli su yalıtımı olması gerekir. Aksi takdirde, tüm yapı dayanıklı ve güvenilir olmayacaktır. kiler tamamen yer olduğu için, su geçirmez, çok yüksek kalitede olmalıdır.

Toprak kuru ise, yalıtım malzemeleri Bitüm tek çeşit yapabilirsiniz. Hangi durumda sıcak çeşitlilik uygular. bitüm tabakasının daubed yüzeyi.

Islak zeminler için olan uygun bir yer altı başka bir şekilde yükseltilmesi olasılığı. Bu durumda, rulo çatı malzemesinin yüzeyi üzerinde yapıştırın. Bu bitüm mastik eklenmesi ile yapılır. Gerekirse, aşınma sürecinde, bu malzeme kolayca değiştirilebilir. Tamir uzun sürmedi.

Su yalıtım alt zemin üzerine serilir. Onun bitki ve yaklaşık 15 cm yüksekliğe duvarlarda. Bu iç çürüme sürecini engeller.

havalandırma

является важным элементом постройки. garajın bodrum Havalandırma inşaatın önemli bir unsurdur. Onsuz bodrum nem birikir, mantar görünür. böyle durumlarda Mağaza gıda imkansız olurdu. Havalandırma planı inşaat çizimlerinin yaratılış aşamasında hala çizmek gerekir.

Bir doğal veya zorlanmış havalandırma yapabilirsiniz. İlk durumda, enerji ve zaman maliyeti çok düşüktür. Bu iki tüp gerektirecektir. Bunlardan birine göre, hava ikinci mahzeni akmaya ve olacak - Lokal dışarı. Verim dolum borusu zeminden 20 cm bir mesafede yerleştirilmelidir. Onun ikinci ucu dışarıdan görüntülenen ve koruyucu siperlik ve mesh ile kaplıdır. Egzoz borusu 20 cm'lik bir mesafeden çıkış üst üste olmalıdır.

Zorla havalandırma özel ekipman kurulumu içerir. bu durumda maliyetler daha yüksek olurdu. Bu sistem, büyük kiler için gereklidir. Küçük bir bodrum için, doğal havalandırma tercih edebilirsiniz.

tamamlanması

требует установки качественной теплоизоляции. Bodrum garaj yüksek kaliteli ısı yalıtımı yüklenmesini gerektirmektedir. Aksi takdirde, tüm stokları kışın donar. Yalıtım malzemesi, iç ve dış yan duvarlara monte edilir. Bu durumda kondens oluşmuş edilmeyecektir.

Bazı durumlarda, bodrum soba veya benzeri ekipman kullanılarak ısınmak gerekir. Bu daha az -10 ° C garaj duvarları arasında bir sıcaklıkta stoklarını devam edecektir.

Ayrıca ışıklandırmayı yürütmek mümkündür. Çok güçlü olmamalıdır. Bunun için basit bir hizmetçiye uygun. Teller yüksek yalıtım sınıfı ile karakterize edilebilir. Tüm bağlantılar terminallerinin modern çeşitlerin vasıtasıyla yapılmalıdır. Anahtar garajda kurulmalıdır. Ayrıca, kiler girişinde monte edilebilir. Bir ampul, plastik vücudu korumak için arzu edilir. Bu, kendi nemi üzerinde yıkıcı bir etkiyi önlemek, bir kısa devre riskini azaltacaktır.

каждый сможет произвести подобную процедуру самостоятельно. garajda bir kiler nasıl oluşturulacağı teknoloji, herkes kendi başlarına böyle bir prosedür yapabilirsiniz. Profesyonel inşaatçılar önerileri ardından, güvenilir, dayanıklı yapısı oluşturabilirsiniz. Kütükler o bahara kadar saklanır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.