SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Tarifler, verimlilik ve değerlendirme: Diyabetik ev halk ilaçlarında ayağın Tedavisi. Diyabetik ayak: Nedenler, belirtileri ve tedavisi evde

Diyabetik ayak - bu en zor ve neredeyse tedavi edilemeyen hastalıklardan biridir. Bu bir kural olarak, bir kişinin 15 yıl sonra kandaki şeker seviyesi aşıldığında, yani teşhis edilir, görünür.

Tıbbi istatistiklere göre sendrom doğasında insanlar tip II diyabet etkilenen. Evde bu korkunç hastalığın üstesinden öğrenmek için, bizim makalede konuşacağız.

Hastalığın nedenleri

Evde diyabetik ayak tedavisi tartışırken önce, hastalığın nedenlerini anlamalıdır.

hastalık "insülin" adı verilen hormon şeker yetersiz salgılanmasını oluştuğunda. Onun ana işlevi vücudun hücrelerine glukoz getirmektir. İnsülin üretimi eksikliği kan şekeri artışının nedeni olmasının nedeni budur. İleri durumlarda, vücutta kan dolaşımı yetersiz hale gelir. Hasta ayak yaralarının yavaş sıkılaştırma yanı sıra duyarlılık önemli bir düşüş vardır.

Bütün bunlar gelecekte yersiz ve zamansız tedavisinde kangren haline trofik ülser oluşumuna yol açar. Buna bile en ufak sıyrıklar ve yaralar, herhangi neden olabilir.

hassasiyetten dolayı az kan gitmesi için, önce de belirtildiği gibi kaybolur. insanlar genellikle elde edilen kesimlerin acı hissetmiyorum nedeni budur. farkedilmeden uzun süre bu durumda ortaya çıkan yaralar. Bu geç tedavi ve takip eden yol açar amputasyon.

Ülserler yürürken tüm yük için hesap bu alanlarda oluşturulduğuna dikkat edilmelidir. Tanıtılan çatlak bakterilerin gelişimi ve penetrasyon için uygun bir ortam haline gelir. Bu cildin sadece yüzeysel katmanları etkileyebilir, ama aynı zamanda tendon ve kemikler için "gizlice" için irinli yaralara yol açmaktadır. Evde diyabetik ayak ve tıbbi yöntemlerin Tedavi, bu adım etkisizdir. Bu durumda, doktorlar acil amputasyon başvurdular.

Dolayısıyla, diyabetik ayak sendromunun başlıca nedenleridir:

 • alt ekstremite (diyabetik nöropati) hassasiyetini azaltır;
 • kılcal ve arter (makro ve diyabet tip mikroanjiyopatisi) tirajının;
 • Ayağın deformasyon;
 • cilt kuruluğu.

Diyabetik Ayak: Belirtileri, Tanısı

Tedavi zamanında başlamak önemlidir. ayak herhangi bir değişiklik dikkat etmelidir. uyarı durumunda gereklidir:

 • bir uzvun şişme meydana gelmesi;
 • ayak duyu kaybı;

 • Sıcaklık artışı bacak (Bacak soğuk veya sıcak olur);
 • Yürürken yorgunluk artırmak;
 • dinlenme sırasında alt bacak hoş olmayan duyum ortaya çıkması;
 • Yanma ayaklarda karıncalanma ve diğer garip hisler meydana gelmesi;
 • ten rengi bacaklarda değişiklikler;
 • bacaklarda saç büyümesini yavaşlatmak;
 • mantarın işaretleri tespit edilmesi;
 • çatlaklar, sıyrıklar, kesikler yaralarını ya da iyileşme sıkma uzun süreli.

Doktorlar podiatristler (ayak bakım uzmanları) kendini muayene yürütmek ve duygu durdurmak için haftalık temel öneriyoruz. Bir ayna kullanarak prosedürü gerçekleştirmiştir. Bu durumda, her bir kısım incelenmiştir. ayak parmakları ve topuklu arasındaki bölgeye özellikle dikkat edin. Herhangi bir değişiklik fark ederseniz, derhal podiyatri almalısınız. Zamanında tanı doktoru ile ilaç tedavisi ve evde diyabetik ayak tedavisi önerebilir.

Diyabetik ayak: belirtileri, tedavisi, sahne, ülserler

Tıp sendromu, her diğer belirtiler farklılık iki formda, bölünmüş olduğu not edilmelidir. Hastalık nöroiskemik ve nöropatik olabilir.

Semptomlar nöroiskemik formu:

 1. Ayak (bazı durumlarda, enfeksiyon varlığı, bir ateş vardır) çok soğuk.
 2. saç dökülmesi sürecinin alt bacak bölgesinde başlar.
 3. tek mavimsi kırmızı olur.
 4. topuklar ve ayak bileklerinin alanında duyarlılığını kaybetti. Aynı alanda yaralar vardır.
 5. Ülser kurutun.
 6. Ağrı.
 7. yaranın etrafındaki cilt ince ve atrofik olduğunu.

Çoğu zaman nöroiskemik bulundu oluştururlar:

 • içenlerde;
 • insanlarda yaşlılık;
 • Koroner arter hastalığı varlığında;
 • insanlar hiç inme geçirdiyseniz;
 • artmış kolesterol olan bireylerdeki.

Nöropatik formların belirtiler:

 1. Neredeyse sıcak durdurun.
 2. palpe arter olabilir.
 3. Normal deri veya hafif pembemsi tonunun feet.
 4. ülserler öncelikle büyük yük olduğu bölgelerde görülür.
 5. Ağrı hissedilmez.
 6. Islak yara.

Riskli:

 • Tip 1 diyabeti olan insanlar;
 • Genç bir yaş;
 • alkol kötüye insanlar.

tedavi

Evde diyabetik ayak tedavisi sadece tıbbi ilaçlar ve prosedürler ile birlikte doktor tarafından reçete edilmelidir.

otlar düzenli kullanımı vb, şişme, iltihap rahatlatmak ayak deformasyonunu önlemek ve yardımcı olabilir. D. ilaçların hazırlanmasında gerekli tüm oranlarda uymak, hem de tedavinin tamamlamaları önemlidir.

Cilt ayağın nemi korumak için, bir emülsiyon şeklinde yağ bazlı, hayvansal yağlar ve lanolin olarak zeytin yağı, E vitamini kullanılması önerilir.

Kuru cilt varlığında olmamalıdır ayçiçek yağı ya da vazelin ile muamele başvurmak. Bu araçlar daha durumu kötüleştirebilir edebiliyoruz.

Bu havuz kuralları hakkında söylemeliyiz. su girmeden önce yağlı krem veya yağ ayak kalın bir tabaka bölgesini yağlamak için tavsiye edilir. Aslında su ile uzun süreli temas, cilt daha savunmasız hale gelmesidir. Bu kuşkusuz bir "mutluluk" bakteridir. Hasar krem mikropların girmesine karşı cildi korur ve küçük pul ayrılmasını engelleyecektir.

yardım Yaban mersini

Hangi yollarla diyabetik ayak eve tedavi edilir? Semptomlar ve neden sonuç tedavisi, elbette, sadece doktor tarafından belirlenmelidir. Ancak, aynı zamanda ve milli muamele yoluyla uygulanması gerektiğini olabilir. Bu durumda Yaban mersini mükemmel kendilerini kanıtladı.

Biz bu bitki kan şekeri düzeylerini düşürmek ve değişim sürecini hızlandırmak mümkün olduğunu biliyoruz. Günde üç bardak yemek 3 kez doz bölmek için tavsiye edilir. Tedavi faydalı ve yaban mersini yaprakları olacak. 6 kaynamış su parçaları ve kapak kapalı altında 2:00 beklemeye bırakıldı. öğle yemeğinden sonra ve yatmadan önce, sabah yarım fincan diyabetik ayak sendromu atın. Ayın elbette. Tedavi iki haftalık bir mola sonra, ardından "yabanmersini terapisi" yeniden tekrarlanır.

Dulavraotu - Diyabetik ayak sendromu için evrensel bir çare

Nasıl kupa yardımıyla evde diyabetik ayak tedavisi için? Bitki da kuru formda ve taze olarak kullanılabilir. İyi yardım bal ve dulavratotu bir lapa. Bunu yapmak için, öncelikle bolca balla kaplanıyor durdurmak. bitkinin tepesine Superimposed.

Önce dulavratotu uygulanması kaynar su sıçrama ve etkilenen alan manganez veya furatsilina zayıf bir çözeltisi ile muamele edilir.

Sabit bandaj anlamına gelir ve günlük olarak değiştirin.

Karanfil yağı - hastalığa karşı etkili bir silah

Karanfil yağı, yara iyileşmesini ve anti-inflamatuar bir etkiye sahip olduğu bilinmektedir. güzellik dükkan ve eczanelerde satılan demektir. Yağ hafifçe ayak derilerine. prosedür her gün gerçekleştirilmektedir.

Okaliptüs ve bal yardımcı olmak

eczane satın almalı okaliptüs tentür. Seyreltilmemiş fonların bir çorba kaşığı bal aynı miktarda alınan. Karışım daldırılır gazlı bez ve etkilenen bölgeye uygulanır.

Bileşim ayrıca ayak banyoları yapmak için kullanılabilir.

Fermente gıdalar sendromlu yardımcı olacaktır

Yoğurt ve kefir aktif durumda bir kişinin diyabetik ayak uygulanır. Ev tedavi sadece doğal ve en taze ürünlerin kullanımını içerir.

kumaşın Böylece, yoğurt veya yoğurt nemlendirilmiş parçası, doğal malzemeden yapılan ve etkilenen bölgeye uygulanır. Bir kompres hemen kuruduktan sonra olmalıdır değiştirin. Aynı zamanda, kuru ardıç veya ladin iğnelerin bir toz (yoğurt, 100 g, 0.5 saat. L.) halinde ezilir fermente süt ürünlerinin kullanılması tavsiye edilmektedir.

Papatya kesinlikle yardımcı olacaktır!

ilacı gerekli papatya (2 kısım), biberiye yaprak (1 kısım), hardal tohumu (2 kısım) hazırlanması. Karışım, (soğuk) suda 500 ml dökülmüş ve 12 saat infüze edildi.

doğal doku enfüzyon ıslatılmış parçası yaraya uygulanmaktadır. Bu araç ülser çabuk sıkılır sağlayacaktır. kompres geceleri ve sabah değişikliği uygulanmalıdır.

Bir ilaç olarak Pelin diyabetik ayak mücadele

Başka nasıl diyabetik ayak halk ilaçları tedavisi yapılmış? Bu yöntemlerin etkinliği yılda kanıtladı ama biz tıbbi tedavi, doktor randevu hakkında unutmamalıyız.

Yani, pelin yaygın kullanılan cerahatli yaraların tedavisinde. Sadece bitki, sahada münhasıran olmak trafik yolları ve sanayi tesisleri için tahmin olmamalıdır toplamak.

uzunluğu en az 15 cm. toplama tesisi (tarhun 10 kat daha büyük) toz haline getirildi ve su ile boşaltılmış sonra sadece pelin yay bu durumda uygundur. kaynadıktan sonra 5 dakika kısık ateşte bile ilaçları pişirin. poultices ve losyonlar olarak kullanmak anlamına gelir.

Ne diğer bitkisel diyabetik ayak tedavisi? Ev tedavi aloe yardımıyla gerçekleştirilir. Suyu bitkiler etkilenen yerlere yuvarlak, sargı. Bu yaraların ve kesiklerin hızlı iyileşmesini destekler.

Sayfa işaretleri yardım!

Başka nasıl diyabetik ayak tedavi edilir? Semptomlar, hastalığın tedavisi ve önlenmesi doktor torapevtom birlikte ele alınmalıdır. ilaç tedavisi kullanımı ile aynı anda doktor kullanımı ve halk tedavileri olasılığını ortadan kaldırmaz. Yani diyabetik ayak sendromu galeta unu gibi?

Taze pişmiş ekmek kırıntısı kaldırılır itibaren bolca tuz serpilir ve sürece tükürük ile nemlendirmek için değil gibi çiğneyin. Daha sonra, ürün ayak uygulandı ve bir bandaj ya da sargı bezi ile sabitlenir.

Bal ne olacak?

Bal - Diyabetik ayak mücadelede en iyi ilaç. Onun iyi etkilenen bölgeye uygulanır ve gazlı bez ile güvence altına alınmalıdır. Ayrıca aktif olarak kullanılan ve bal ayak banyosu. ılık su 2 litre onların hazırlanması için bal 2-3 büyük kaşık çözülür. Prosedür 15 dakika sürer ve günde iki kez yapılır.

Diyabetik ayak ilaç tedavisi

Ne sıklıkla diyabetik ayak gibi hastalıkların varlığı için reçete edilir? Semptomlar, ülser tedavisi, belirtileri yalnızca sırayla hastalığın çok nedeni ortadan kaldırarak, ilaç alma ilaçları önerecektir doktora karşı tartışılmaktadır. Bunlar: .. "Fizikutan", "Vulnostimulin", "Delaskin" vb Bu ilaçların diabetes mellitus olan insanlarda bacak ülserleri ile mücadele edebiliyoruz. Aynı zamanda, doktor, B vitaminleri ve alfa lipoik asit ihtiva eden ilaçları belirlemek için gereklidir.

Size sağlık diliyorum!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.