SağlıkTıp

Zehirlenme tedavisi. İlk yardım.

Etrafımızda farklı bakterilerin milyonlarca var. Yaz aylarında en elverişli onların üreme koşulları ve bu zamanda büyük ölçüde zehirlenme riskini artırır olması şaşırtıcı değildir. Eğer zehirlenme tedavisinde nasıl ve ne zaman ilk belirtiler hangi eylemin bilmek gerekir böylece bu riski kesinlikle herkese tabidir. Üzgün mide, kusma, ateş ve ishal ve bazen daha da ciddi sonuçlara eşlik, bunun nedeni ilk tazelik değil nitratlar ve böcek ilaçları sebze ve meyve, hijyen genel kurallarına uymadıkları, hem de ürünlerin kullanımını içeren olabilir.

Hafif zehirlenme tedavisi ev ilaçları kullanarak gerçekleştirilir. vaka özellikle zehir yaşlı bir kişi veya küçük bir çocuk uğramıştır bu durumlarda, daha şiddetlidir Ama eğer acil tıbbi müdahale gerekir. belli durumlarda sonuçları çok ciddi ve bazen ölümcül olabilir unutmayın.

Kurban ve en kısa sürede diğerlerinin temel görevi, ağrılı ve rahatsız koşulu azaltmak vücutta tuz ve su dengesini geri yükleyin. Hasta dinlenmeye ihtiyacı. Bu yatak, barınağa konulmalıdır ve gerekirse bacaklarında bir sıcak su şişesi koymak. Zehirlenme Tedavisi onun tezahürü ilk işareti olarak, en kısa sürede başlamalıdır. Hasta kustu ise, vücutta sonra temizlik işlemi çalıştıran. Orada kusma ise, yani boğazını içine iki parmak batırılarak, eski yöntemle çağırmak için önerilir.

İlk kusmuk devlet özel dikkat edilmelidir. onlarla Deneyimli doktor hızla zehirlenme nedenini belirlemek ve daha doğru bir teşhis teslim etmek. Kurban kadar akışkan olabildiğince içmeli. zehirlenme vakalarında tedavinin ilk birkaç saat içinde potasyum permanganat mide suyu çözeltisi ile başlayabilir. toplam miktarı, en azından bir buçuk litre olmalıdır. aktif karbon başka önerilen alımı, ki burada aynı anda en az dört tablet. cilt döküntüsü, görünümü kan kusma, şiddetli solukluk, şişkinlik ve karın ağrısı spazmicheskoy, ani sıcaklık derecesi yükselişi ve son olarak bayılma, acil çağrı ambulans ihtiyacı var.

tedavi unutmayın gıda zehirlenmesi daima mide ve bağırsak derhal serbest bırakılması ile başlamalıdır. Gün boyunca herhangi bir katı yiyecek yemekten kaçınmak zorunda kalacak, ancak sıvı bol miktarda içmek için. Sıvılar şeffaf ve tatlı olmamalıdır. Yavaş küçük yudumlar içecek iyi şekilde geri su dengesini gövdesi ve hastanın refahını artırır. Alkol ve kafein ile içecekler. takip eden günlerde yemekler sık ama küçük porsiyonlar olmalıdır.

Böyle durumlar her zaman tehlikelidir, bu nedenle zehirlenmesi nasıl davranacağını bilmek gerekir. Resepsiyon sorbentlerin gerekli olan diğer içinde zararlı maddelerin vücuttan son çekilmesi için. Bu aktif karbon ve çırpılmış yumurta beyazı emin olabilirsiniz. İyi yardım ve simektit enteropolisorb, çocuk verilir tereyağı, süt peynir altı suyu ve süt. Hiçbir ek ilaç almaya önerilmez. Gıda zehirlenmesi tedavisi zorunlu yatak istirahatı gerektirir. İlk birkaç gün içinde eczane ve içecek rehydron, glyukosolan veya tur satın alınmalıdır.

Vücudun Tam iyileşme yaklaşık iki hafta içinde yapılacak. Bunca zaman, zehirlenme tedavisi dikkatle diyet takip eder. Ve bu durum artık olmadığını, önleme basit kuralları takip. Onlar yemeden önce zorunlu el yıkama meyve ve sebze içine ve diyet ürünleri için dikkatli seçim vardır. Ürün bile ise satın alma ufak şüphesi terk edilmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.