FormasyonOkullar ve üniversiteler

Nasıl ve nerede üniversiteden sonra yüksek eğitim almak için?

Günümüzde yükseköğretim bile mezunlarının en edinilen meslek değil işe gitmek gerçeğine rağmen, zorunlu olarak kabul edilir.

Kolej üniversite veya üniversiteye gelecek kabul için ideal bir temel oluşturur. Bu tamamlanmış bir orta mesleki eğitim yüksek öğretime giriş için bir avantaj olabilir ve becerilerini geliştirmek veya işe gitmek için seçim öğrencilere sağlayacağı gerçeğini ispatlamıştır.

Kim okuluna gidebilirsin

lisans veya profesyonel yapabilirsiniz bir yüksek öğretim kurumu tarafından yürütülen giriş sınavlarının sonuçlarına göre:

 • uzman ikincil eğitim kurumlarını tamamlamış kişiler;
 • girmeye karar verdik Başvuru, zaten bir üniversite derecesine sahip olduğu;
 • Başka bir devlet vatandaşlığına sahip kişiler;
 • kişiler, sakinleri veya eğitim kurumunda final sınavı geçti ülkenin yerleşik olmayan, ancak bir tek devlet sınav, sınav sonrası tanıtım kampanyası sırasında ancak sonraki bir yıldan.

kabul için başvuru kategorileri belirli yüksek öğretim giriş muayene testleri kurumu, tek gossekzamena temelinde giriş incelemelerin adına karşılık gelen olan isimleri geçmektedir.

lise sonrası özel eğitim kurumunun Avantaj vvuzov makbuzu

Çoğu işveren başvuru sahipleri için belirli şartları empoze ve bir yüksek öğrenim kurumuna tamamlanması üzerine bir belgenin varlığı bir avantaj olacaktır. Başvuru sahibi bu üniversitedeyken aynı uzmanlık seçmek karar verdi Hele. emek piyasasında boş yükseköğretim açık sayıda mezun.

Çalışmanın seçimi

üniversiteden sonra yüksek öğrenim kazanılması size biçim ve eğitimin zamanlamasını seçme fırsatı verir. Örneğin, bir öğrenci tercih ederse o tam zamanlı eğitim seçebilirsiniz bilerek tüm zamanını vermek. Eğer iş ile eğitim birleştirmeyi tercih ederse, yazışma türü seçilebilir.

Tam zamanlı çalışma:

 • Tüm dersler ve pratik derslerinde Aday öğrenciler katılım;
 • Öğrencilerin aktif olarak eğitim kurumu yaşamına katılım;
 • Hala bir burs alabilmesi için, yazışmalar üzerine daha fazla bütçe yerleri eğitme gün formda.

üniversiteden sonra yüksek öğrenim Uzaklık:

 • öğrenciler için dersler genellikle ders tam zamanlı bölümünden ayrı olarak düzenlenir, sınıflar hafta sonu yapılan olmasıdır;
 • Öğrenci tamamen yani çalışmadan boş vaktini sahibi çalışma ile çalışmalarını bir araya gelebilmektedir;
 • bütçe yerlerde çok daha az;
 • gıyaben eğitim her zaman daha ucuz.

Sınav veya sınav?

kolej sonra, sınavı geçtikten yüksek öğrenimde elde edebilirsiniz. orta dereceli özel eğitim kurumlarının mezunları üniversiteyi tutan giriş sınavlarını, sonuçlarına hareket etmeye fırsat var. Eğer önemliyse, bu almak ve devlet sınav veya birlikte tüm testleri geçmek tercih edebilirsiniz. Gelecekteki meslek seçimine bağlıdır.

Başvuru kabul için bir uygulama gönderdiğinde Bütün bunlar hangi giriş sınavlarını alacak sınav ve ne verdi öğeleri belirterek, yapılır.

Başvuru sahibi, üniversitede onunla birlikteydi aynı speialnost, seçerse üniversiteden sonra yüksek öğrenim edinmede düşkünlük elde edilebilir. İç giriş sınavı kabul edilmek için geçmesi ve sınav üniversiteye giren tek lise mezunlarını alacak yeterli Genellikle. Üniversiteye var olandan farklı bir meslek seçmek Ama eğer hala tanıtım kampanyasının tüm yönleriyle geçmek zorunda. Bu nedenle, tüm detayları ve yüksek öğrenim girdiği karışıklıklar seçim komitesi işçileri yerleştirir öğrenmek gereklidir.

dosyalama

Nasıl üniversiteden sonra daha yüksek bir eğitim almak için? kampanyası açılması seçim komitesine belgelerin sunulması ile başlar. çeşitli yollarla belgeleri sunmasına izin veriliyor:

 • şahsen seçim komitesine;
 • postaneler tarafından;
 • Yerel bir internet ağı üzerinden;
 • vekaleten.

Ama biz değil bütün üniversiteler belgeleri ya da bu şekilde kabul gerektiğine dikkat etmeliyiz. hatalardan kaçınmak için, gerekli nüanslar Kurumları Komisyonu almakta belirtmek için.

kabul için Belgeler:

 • Seçilen üniversiteye kabul için başvuru (modele yazılı, her kurumun çizim formu diğer üniversitelerden farklı olabilir ve bazı durumlarda ellerini bir bildiri yazmak için gerek yoktur - yeterlidir elektronik ortamda doldurmak için);
 • başvuranın pasaport;
 • diploma veya öğrenim belgesi bitirdi;
 • Dört adet fotoğraf (her fotoğrafın arkasındaki başvuru sahibinin tam ismini yazmak için);
 • doktor raporu ve aşı kartı.

Bazı üniversiteler yalnız başvuru sahibi tüm gerekli verileri yapan özel bir elektronik ortamda, doldurarak tarafından alınan ön kayıt programını sağlarlar. Ayrıca, seçim komitesi gönderilen formu incelemek ve üniversiteye başvuru kabulünü karara bağlayacaktır.

üniversiteden sonra yüksek öğrenim döneminde çalışma süresi

Başvuru eğitim süresini seçme hakkı vardır, ama yine de belli sınırlar içinde kalır. Lisans öğrencileri dört yıl eğitim ve uzmanlık üzerinde - tam zamanlı eğitimde beş yıl. Bir öğrenci yazışma formuna seçerse, terim yükseköğretim üniversiteden sonra azaltılabilir. dikkate öğrenci üniversiteye geçti bu öğeleri alacak kişisel eğitim özel sipariş çizim olarak.

Özel öğrenme prosedürü öğrencilerin yediden fazla kişi olacak ise, grup oluşturulacak. onlar daha küçükse, grup teşkil etmez ve her öğrenci için ayrı bir program sunulmaktadır. Böylece, bunların her biri sadece farklı gruplarda, program kapsamında eğitilmiştir.

İstisna tıbbi üniversiteden sonra yüksek öğrenim dönemidir. Örneğin, hemşireler ve sağlık sırasıyla iki buçuk ve üç buçuk yıl süreyle eğitimli; beş yıldır okuyan diş hekimleri; diğer tıbbi yükseköğretim altı yılda elde edilebilir. Ve yazışmalar bölümü sadece ilaç spesiyalleri üretir tıp fakültesinde başka farkı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.