Tarım

Imkansız mümkün! Sibirya'da üzüm Dikim

Uzun bir izlenim etti, ancak, Sibirya üzüm dikim nankör bir görev olduğunu oldukça makul. Ve bu nedenleri, çok var. Üzümler genellikle kışın donuyor ve bunu deneyimli, sonra, bahar geliyor, donları dönmek tomurcuklanan çiçeksiz harap bulunmaktadır. Aynı büyüme değil güçlü yıllarda söylenebilir. O, erken sonbahar donları maruz zayıflamış ve meyvelerini vermeye kesildi. Ve sonra kolayca kışın, küçük kar donar. bahçıvanlar tecrübesizliği de inancını güçlendirdi Sibirya ve üzüm olduğu - kavramlar uyumsuz. Onlar sert Sibirya iklimde uygun olmadığı kanıtlanmıştır "Güney" tarım, onun ekimi için kullanılır.

Bu nedenle, üzüm dikim Sibirya'da özel teknoloji ile gerçekleştirilmelidir. Burada, ilk adım büyüyecek doğru yeri, seçmektir. Bunun için rüzgar sitesinden korunaklı, güneşli uygun. Ayrıca, çok sayıda Sibirya bahçıvanlar binalar, katı çitler veya müştemilatının duvarlarına dikti. Bu durumda, üzüm sıraları doğudan batıya bulunan ve bir kafes odnoploskostnoy yapılmalıdır. açık alan dikim için seçilmiş olursa, bu V-şekilli, kuzeye güneye yer almaktadır. Toprağın gelince, o zaman bu kültürün o basit olduğunu. Bununla birlikte, tuzlu topraklar ve burada bu ilgili bitki için istenmeyen bir yer altı suyu yüksektir.

Gerekli fidan kalıcı bir yere bu tarımı için. Onlar akışı Dikim koymak özel fidanlıklarda, alınır üzüm kesimler. Sibirya yılında Aralık ayında size fide çimlenmeye tarihten sonra derin kalanı, fazını biter vardı. gün uzun olsun Bu işlem genellikle, 20 Ocak sonra başlar. Bu büyüme odasında yapay ışık kullanmak için daha az zaman tanır. kullanılan kilchevatelya, Germinator ve sera üzüm yetiştirme sezonu geçerken 3-4 ay, bundan sonra da fideler Mayıs ayında kullanıma hazır olacaktır.

açık toprağa Sibirya'da dikim üzüm çeşitli şekillerde ortaya çıkabilir. 1 metre 1-1.2 metre derinliğe ve 0.8-1 metre çapa veya hendek genişliği ve derinliğe sahiptir, bu uyum yuvarlak delikler için. Ayrıca, kendi doldurma binmeden önce mikro ilavesiyle kalıp, humus, mineral takviyeleri hazırlandı. kazılan deliğin alt üst tabakalarından alınan toprak ve bir karışım ile karıştırılır humus ile doldurulur mineral gübre (0.5 oyuk başına 1 kg kadar). Sonra bütün karıştırılır. Yine humus, toprak ve gübre koymak, ama daha düşük bir dozda - kepçeye zeminin bir çorba kaşığı. Ayrıca, tüm yeniden karıştırılır ve tank tamamen dolana kadar tüm işlem yeniden tekrarlayın. Aynı zamanda, kir karışımı ayaklarını damga birkaç kez olmalıdır. yeryüzüne düşme pekiştirmek için zaman geçtiğinden beri bu çukurlar iyi avans Pişirme.

Nisan ve Mayıs ayında zaten doğrudan Sibirya'da iniş üzüm üretti. Fideler için bir delik kazma iniş çukurun ortasında yapmak için. Onun derinliği tamamen bunun kökleri ile sığmaktadır şekilde olmalıdır, fakat girinti sonuna başını biraz mesafe hâlâ. Kendi köklü fideler cesur değildir için, 20-30 cm eşittir ve aşılanmış ve dayanıklı için - 10-15 santimetre. çukurun dibinde küçük bir tepedir. Bu bir fidan koydu. Aynı zamanda Kökler onun eğimini düzeltmek. toprakla kaplı. Daha sonra, her bitkiye (1-2 kova) sulanır. üzüm bakımı Sibirya'da ayrıca özel bir yaklaşım gerektirir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.