SağlıkMüstahzarlar

"Geksoral-sprey" in kullanışlı olabileceği için. Uygulamanın bazı özellikleri hakkında talimat

Oral kaviteyi etkileyen bulaşıcı hastalıkların tedavisinde artık birçok ilaç var ve bunlardan biri antimikrobiyal ajan "Hexoral". Bu ilaç iki şekilde bulunur: topikal solüsyon ve sprey (aerosol).

Solüsyon boğazın durulanması ve yıkanması için kullanılır ve topikal olarak bir pamuklu çubuk veya tampon ile de uygulanabilir. Boğaz spreyi "Hexoral" aşağıdaki şekilde kullanılır: İlaç yedikten sonra ağızdaki etkilenen bölgelere günde birkaç kez enjekte edilir.

İlaç antimikrobiyal ve antifungal etki gösterir. "Geksoral Sprey" aracının böyle bir etkisi Mikrobiyal ve fungal hücrelerin metabolizması sırasında ortaya çıkan oksidatif reaksiyonların inhibisyonunun bir sonucu olarak saptanır. Bu özellik, müstahzarın Candida Gram pozitif bakterilerin mantarları için geniş bir yelpazede antifungal ve antibakteriyel etkiye işaret eder.

Ana aktif madde - heksetidin - mukoza üzerinde zayıf bir anestetik etki yapar. "Geksoral Sprey" preparatına ekli olan el kitabı, bu tedavinin öngörülmüş olabileceği hastalıkları da gösterir:

- bademcik ilacı,

- bademcik ilacı,

- Enflamasyon eşlik eden farinks ve ağız boşluğunun bulaşıcı hastalıkları,

- kanama dişetleri ve diş eti iltihabı,

- Farenjit,

- stomatit ve glossit,

- alveoler enfeksiyonlar (dişlerin çıkarılmasından sonra ortaya çıkan),

- aftöz ülserler (süperenfeksiyonların önlenmesi için),

Boğaz ağzının mikozisidir.

İlaç kullanımına ilişkin endikasyonlar listesinde "Geksoral Sprey" talimatı çeşitli hastalıklarda ağız ve boğaz ameliyatlarından önce ve sonra ağız hijyeninde yardımcı bir araç olarak kullanılmayı da içeriyor. Bu ilaç aynı zamanda ağız ve boğazdaki tümörlerin parçalanması sırasında ağız kokusunu gidermek için kullanılır. Soğukta yardımcı terapi aracı olarak etkilidir.

"Geksoral Sprey" 'in uygulanma yöntemi aşağıdaki talimatları ifade eder:

Şişeye tutturulmuş esnek tüp, öncelikle şişenin üstündeki uygun bir deliğe yerleştirilmeli ve hafifçe bastırarak tüpü kendinizden uzatmalısınız. Ardından, bu tüpü ağzınızda tutup etkilenen bölgeye yönlendirerek, şişenin başına basarak bir iki saniye tutarak doğru miktarda sprey enjekte etmeniz gerekir. Aynı zamanda nefesinizi tutmanız ve şişeyi dik tutmanız gerekir.

Altı yaşın altındaki çocuklar için talimatlara göre ilaç kontrendikedir. Ancak, bu çare yutma yetişkinler için bile kabul edilemez olduğundan, dikkatle kullanılması koşuluyla doktorlar tarafından reçete edilebilir. Birçok uzmana göre, çocuk vücudunda herhangi bir miktarda alkol alması (ve bu bileşen ilacın bir parçasıdır) istenmemektedir. Buna ek olarak, bazı çocuklar "Geksoral" kusmaya neden olabilir, çünkü herkes bu çare hakkında tatminkar davranmaz.

Hamilelik ve laktasyonda, ilacın dikkatli kullanılması gerekir çünkü bu ürünün anne sütüne ve plasentaya olan penetrasyonu ve yan etkileri hakkında bilgi yoktur. Bu nedenle, uzman "Geksoral" reçetelemeden önce olası riskleri ve tedavinin yararlarını dikkatlice tartmalıdır ve bu ilaç hamile veya emzirme için önerilmemektedir.

Sprey günde iki kez, tercihen bir yemekten sonra kullanılır (bu durumda, ilacın terapötik bileşenleri, bir süre için boğazın yüzeyinde kalır ve bu, toparlanma hızını büyük ölçüde arttırır), özetle belirtildiği gibi sabah ve akşam akşamları. "Geksoral" doktor randevusu olmadan, elbette, almamanız daha iyi, çünkü ilacın herhangi bir bileşenine karşı ciddi bir alerjik reaksiyon olabilir. Bu nedenle, her durumda, bireysel dozaj ve tedavinin süresini belirleyecek bir uzmana danışmak daha iyidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.