ÇirkinlikInşaat

Yüzme havuzları için mozaik. Yüzme havuzunda Yapıştırma mozaik

Günümüzde insanlar giderek kendi banliyö evlerinde yüzme havuzları inşa edilmiştir. Bazı insanlar bu iş için profesyonel bir işe ve diğerleri kendi yapımında içeriyordu. Yüzme havuzları için Mozaik en yaygın kaplama malzemesidir. Uzmanlar ne zaman kullanmak önerilir bakan duvarları ve yapının altını.

Mozaik Havuz

Mozaik - bir kaplama malzemesi, bir küçük boyutlu parçacıkları olup. Bunlar cam veya seramik yapılabilir. İlk materyal büyük tercihi verilir. En zamanla yok edilebilir seramik sır dekorasyon, kaplı olması. zarar su karolar ile sürekli temas halinde iç biriken nem ve su geçirmez özelliklerini kaybeder başlar.

Havuz cam mozaik yükleme sırasında ya da uzun vadeli operasyon sonrası yüzeyde kusurların bile görünüm, su geçirmez nitelikleri kaybetmez. Malzeme yüksek mukavemet ve su emme katsayısı düşük ile karakterize edilir. Bireysel parçalar, tüm bileşimin bozmadan, değiştirilmesi kolay, bunlar için kullanımı basit ve hasar durumunda olduğu. Ayrıca, cam mozaik Hardy, bu alanda ya da yaz pavyonunda bulunan havuzlar için büyük bir avantajdır.

Malzeme seçimi için

Biz havuzları mozaik için farklı malzemelerden yapılmış söylediler. Özel depolar herhangi bir renk bitirilmiş bir büyük seçenek sunuyoruz. Bu mozaik veya tek tip renk farklı desen ve resimler olabilir. Malzeme seçimi kişisel zevk ve tercihlerine bağlıdır. uzman kişiler, doğru bulmaca bulup ayrıntı miktarını hesaplamak yardımcı olacaktır.

Eğer kendi havuzlarında yapacağız, bu satıcı ile danışmak en iyisidir. kendi isteklerine ve arazinin iklim özelliklerine dayanarak, en uygun seçeneği sunacaktır. mozaik satın küçük bir farkla bir malzeme almaya önerildiği zaman. Cam parça üzerindeki işlemi sırasında çatlak veya cips oluşturabilir. Gelecekteki restorasyonda dönmek etmemek için bu tür elemanlar derhal değiştirilmelidir.

havuza bakan için Tutkal

Havuz mozaik satın zaman, tutkal almak için özen gerekir. Bu sorun, bu nedenle montaj kalitesini gücü bitirme bağlı yapışkan bir baz ile olduğu gibi, sorumlu yaklaştı ve edilmelidir.

Kendine bitirme malzemeleri satın aynı mağazalarda satılan mozaik döşeme için karışımlar. tutkal olması gereken üstün kalite, - su direnci sergilerler. Aksi takdirde, altındaki su kaplama etkisi kalmaya başlar. Bugün harç kullanılmadan yapmanızı sağlar özel karışım vardır. Onlar beyaz ve dikişler dolum, estetik bak.

Eh, ile yapıştırıcı bir seçim anladı. Şimdi onunla çalışmak için ve hangi yüzeyi uygulanabilir anlamaya gerek.

yüzey hazırlama

havuzda Bağ mozaik toz ve kir temizliği, düz bir yüzey üzerinde de gerçekleştirilebilir olmalıdır. hizalamak için bir astar kullanır. Havuz kase kırık boya tabakası ile kaplı ise, kaldırmak mümkün olmalıdır.

Primer su ile bir kap içinde seyreltilir ve derhal duvarlar ve havuzun dibine işleme başlaması gerekmektedir. Karışım geniş bir spatula kullanılarak uygulanabilir. Bir pürüzsüz bir yüzey elde etmek için bir çekül kullanılması önerilir. Daha iyi bir köşesinden başlamak ve kademeli duvarı yukarı taşımak için. fincan dolduğunda, bir gün için kurumaya iyi çözüm verilmelidir. Sonra yapıştırıcı ve astar uygulanmasına devam edebilirsiniz.

Yüzme havuzunda Yapıştırma mozaik

paket üzerinde basılı talimat uygun olarak su ile yapıştırıcı seyreltin. bütün topaklar kayboldu böylece karışım iyice karıştırılmalıdır. O homojen bir kompozisyon almalısınız. çözeltinin tutarlılık aniden tersine, kalın, çok sıvı ya da zaman, mozaik döşeme işleminde değiştirilebilir.

duvarın üst tarafına dönük başlatmak için önerilir. Düz dikişler elde etmek için, yüzeyde düşey işaretleri yapabilirsiniz. Yapışkan fazla üç blok mozaik genişliğine uygulanmalıdır. Bundan sonra, çözelti, bir pürüzlü bir kabartma oluşturma spatula ve tabaka malzemesinin tutturulması ile hizalamak için gerekir. bulmacanın yapıştırılmış parçaları birbirinden kısa bir mesafe olmalıdır. eklemler her yerde aynı olması gerekir.

Binaların mozaik havzası iki şekilde yapılmalıdır: birkaç blok ötede köşeden aşağı alta. Konuşma kuru bunun beklemeden bir spatula ile tutkal kaldırmak için daha iyidir. Sonra duvarlarını bitirme havuzu dibe astar başlayabilirsiniz. Bu benzerdir.

mozaik kesmek için nasıl

Onlar duvarın köşesine ulaştığı zaman, mozaik oyma ihtiyacı olan rastlamak emin olabilirsiniz. doğru Bunu yapmak için, gerekli parçaların boyutunu bilmek gerekir. Bir cetvel veya mezura kullanabilirsiniz. Sonraki fayans üzerinde kendileri zaten kesilecektir etiketleri, koymalıdır.

Çini Mozaik havzası özel bir aletle kesilir. Sonuç pürüzlerini söndürmeye muhtemeldir, çünkü onun makası kırmaya denemek için gerekli değildir. çizdiği çizgi üzerinde Çini işleri iyi ya da şeffaf cam kesici. kenarlarına malzeme bant yüzeyinde macunun Bazı kesiyorum yoktur. Kes parçalar bütün olarak aynı şekilde duvarlara yapıştırılır.

eldiven giyen tavsiye edilir mozaik kesim üzerinde çalışmaya yapın. Kesme işlemi olarak küçük cam fiş oluşur, bu elle daha sonra iyice yıkanmakta gerekir. Konut da elektrikli süpürge ya da ıslak bir bezle temizlenmesi gerekir.

üzerine yazma dikişler

Havuzlarda mozaik estetik görünmek için, dikişler süzülüyor edilmelidir. Bu özel bir bileşim kullanılarak yapılmaktadır. Her şeyden önce gerekli uyarlamaları yapmak gerekir. Biz gerekir: hemen herhangi bir fazla karışımını uzaklaştırmak için, seyreltme, lastik spatula ve kumaş için kapasite kendini harç.

harç olarak tutkal kullanabilir. Önemli olan bu su geçirmez ve hava geçirmez ve donmaya olmasıdır. Genellikle harç renk mozaik seçilmiş. Önemli dikiş genişliğidir. daha az 4 mm ise, ince taneli bir karışımı kullanmak ve dikiş fazla ise - kaba.

Yalnızca serildiği çözüm, tam kuruduktan sonra mozaik üzerine unutmayın!

mozaik Sıva

sona eriyor havuz mozaikler karşısında. Bu harç yapmak için sadece kalır. dikkatle tüm yüzeyini incelemek ve tutkal konuşarak temizlemeye başlamak için. ayırmak için karışımın kuru karolar arasındaki boşluklar kaynaktan. Bundan sonra, bir mozaik ıslak bez toz ve kir ile silinmelidir. Hiçbir nem eklemlerde korunur emin olun.

Şimdi sulandırılmış harç uygulamak başlar. Bu kadar küçük bir alanda bir lastik spatula ile yapılır. İlk sağa ve sonra sola - eklemlerde harç diyagonal fayans üzerinde boş olmalıdır ovuşturun.

Fazla harç nemli aşındırıcı sünger ile 10-20 dakika sonra kapalı temizlenmesi tavsiye edilir. Uzun bir süredir onları bırakırsanız, çözümü zorlaştırmak olacak ve kaldırmak zor olacaktır. Derz kuruduktan sonra, kalan toz, kuru bir bezle silinerek yapılabilir.

Karışımın kurutulması arasında unutmayın en az 20 gün olmalıdır havuzu dökme.

Bu çok yüzme havuzları için mozaik serilir. Bu işlem uzun ve doğruluk gerektirir. Eğer bu tür işler başa arzu ve yetenekleri ve kendini olabiliyorsa. Önemli olan - acele ve yıllarca keyfini sonuca dikkatle her şeyi yapma.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.