ÇirkinlikInşaat

Yumuşak karolar: kendi elleriyle montaj teknolojisi. Montaj Teknolojisi yumuşak kiremit "Shinglas", "Tegola", "Yuva"

Herhangi bir ev yapımı her zaman, çatı ve çatı montajı yapımını içeren her mevsim güvenilir ve uzun süreli koruma sağlar. Kalıcı teknolojik ilerleme çatı malzemeleri geniş bir yelpazede tüketicilere sunmaktadır.

Birçoğu başarıyla son bilimsel gelişmelerle, bir asır önce inşa pratik ve estetik olarak güzel çözümler birleştirir. Bu da en açık olan yumuşak karo, montaj teknolojisini ve fırsatları gösteriyor - Modern gelişim başarılarının bir sonucu ve benzersiz bir görünüm - Ortaçağ Avrupa inşaatçılar hak.

Çatı veya zona çatı örtüsü için kullanılan ve steklopolotna, bitüm ve taş granüller oluşur modern bir malzemedir.

Tarih, türleri ve kompozisyon

İlk zona geçen yüzyılın başında ortaya çıktı gerçeğine rağmen, kütle dağılımı sadece Amerika'da yüzyılın ortasında alınır. Öncelikle nedeniyle hemen hemen her ikinci ev çatısı ile kaplandı ve böylece üç yaprakları ile forma.

Ilginç bir gerçeği adıyla ilişkilidir. tüm ülkelerde bağlama teknolojisi neredeyse aynıdır, ancak ABD'de daha çatının Ahşap başlı kıyas yoluyla, kelime "shingle" kullanılır ve Avrupa'da, geçmişte olduğu gibi, "çini".

bazalt kaplama polimer ve bitümün ilaveleri ile modifiye yırtılmaya dayanıklı cam elyaf kumaş kullanılmasını içerir modern üretim teknolojisi, genel çatı malzeme oluşumuna yol açtı.

Avantajları, dezavantajları ve üretim kapsamı

Herhangi çatı kullanımı, artıları ve eksileri vardır. Bu istisna ve yumuşak kiremit olduğunu. bağlama teknolojisi, yüksek performanslı ve geniş renk din diğer kaplamaların bir dizi bırakın.

başlıca avantajları şunlardır:

 • otomatik olarak yok edici süreçleri hariç ve güvenilir bir su yalıtımı sağlar nem emilimi, yokluğu;

 • sıcaklıklarda herhangi bir direnç;

 • ultraviyole radyasyon etkisine maruz kalmadan, özellikle de yüksek sıcaklıklarda füzyon eksikliği;

 • Hemen hemen tüm mekanik etkileri iyi toleransı;

 • hafiflik ve esneklik.

Bir, fakat önemli dezavantajı işin toplam maliyeti olarak kabul edilir. Yumuşak karo kaplamak için kullanıldığında, teknik montaj genellikle kontrplak veya OSB panellerinin yapıldığı sağlam bir temel bağlanmayı kapsar. Hatta gemide, eğer yüzeyde kalınlık ve yere çok sıkı ihtiyaçlarını ortaya çıkarır. Büyüme halkaları aşağıya yönlendirilmiş gerekir.

Günümüzde üretim ağırlıklı Amerika ve Rusya olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde yürütülür. yerli üreticiler "Shinglas" ( "Technonikol") "Rufleks", "Doc" ve pazarın% 80'inden fazlasını kaplayan (birlikte İtalya ile) "Tegola" tahsis çünkü.

Terminoloji ve materyaller

Teknoloji yumuşak karo montaj her üretici kendi nüansları vardır. Ama bütün özdeş ana aşamaları. tüm anlamamız gerekir talimatlar ve kullanılan terimler ve kullanılan ana malzemesi içindedir teknik bilgi olduğunun kavranmasına için.

Her bir yapıtaşı elemanı birkaç geleneksel bölümden oluşur:

 • görünür yüzey;

 • konumunu karıştırılması;

 • kesim;

 • Yapışkan şeritler;

 • taç yaprağı.

Çatı kaplaması, tipik olarak şunları içerir:

 • kalkan ve saçak;

 • vadi veya iki ışınları kavşakta iç köşeleri;

 • ve yiv kırıkları, eklem yerleştirir, iki farklı yüzeyi vardır.

gerektiğinde, aynı zamanda havalandırma için gerekli alan ise, hidro- ve buhar bariyeri, yalıtım oluşan, çatı yapısının hazırlanması sonra üretilen kaplama İstifleme.

Montaj Teknolojisi yumuşak fayans birden bağlayıcı malzemelerin kullanımını gerektirir:

 • fayans ve evrensel sıradan başlama, saçak ve paten uygulanır;

 • Birkaç tipte olabilir (halı) taban astarı;

 • vadi için temel Astar;

 • Saçak ve vadiler için metal şerit, yanı sıra, bitişik bir boruya, örneğin;

 • elemanlarını havalandırma;

 • bitüm ve polimerik katkı maddeleri göre sakız, ön ısıtma olmadan çalışmasını sağlar;

 • çatı çivi.

bazın hazırlanması ve çatı havalandırma

Kendi elleri, yumuşak fayans çatı kaplama yüklemek için kullanıldığında teknoloji kullanımı için talimatlar içerdiği tüm adımları harfiyen uymak demektir.

İlk adım, her fayans döşenmesi için çatı yüzeyinin hazırlamaktır. Sen kontrplak, OSB ya da en iyi vidalarla sabitlenmiş olan kenarlı panoları, kullanabilirsiniz. baz kalınlığı çatı yapısının kirişleri arasındaki mesafe ile belirlenir ve indirgenmiş tabloya göre hesaplanır.

kirişleri arasındaki mesafe, mm OSB aa Kontrplak, mm Kurul, aa
300 9 9 -
600 12 12 20
900 18 18 23
1200 21 21 30
1500 27 27 37

Leke temizlenmesinde için 5 mm'ye kadar bırakılır. Soğuk topu olarak dolayı gerekli olan yaz aylarında ısı mümkün genişleme için, en az 3 mm olması. Sonuçta elde edilen yüzey, düz bir katı ve bir katı olması gerekmektedir.

Düzgün bir havalandırma hava akımı, ısıtıcı ve egzoz kanalları üzerindeki boşluk yaptı. Böylece çıkış deliği alanı gelen% 15 daha büyük olması gerekmektedir. Genellikle brüt ihlal girişi için bir delik ile dikilmiş olan kaplama malzemesi korniş.

Yükleme perde rayları ve astar üsleri

temel kurulum adımlarını göstermek için, örneğin, Rus pazarının% 40'ından fazlasını işgal bağlama teknolojisi yumuşak kiremit "Shinglas", kullandı.

çevre özel metal kornişler emniyete etrafında hazırlanan vakıf günü, sık sık damlama aradı. Bunlar zikzak şeklinde bir 150 mm, 50 mm ve sabit artışlarla kadar üst üste binmesine ayarlanır. bir adımın kavşakta 30 mm'ye düşürülür.

Bundan sonra, arka alt-tabakasının yükleme farklı açılardan ışınları için küçük bir farka sahip.

Çatı yüzeyine tespit edilir ve saçak çevresinde ayarlamak için gerekli olan yapışkan bileşimin, bir taraf üzerine kaplı ağ malzemesini, kullanılan saçak ve vadiler için kayışı 30 mm ulaşmadan önce.

vadiler içinde 500 bütün çıkıntı genişliği boyunca saçak boyunca her iki tarafta mm, ve ilave olarak çatı içinde 600 mm üzerinde oturur. üst üste binme, dikey 100 mm yataydır - 150 mm. güvenilirliğini artırmak için, vakıf fazla 250 mm artışlarla çivi çevresi üzerinde sabittir.

tavan kaplaması; kalanı için çivi ile saçak aşağıdan yukarı paralel çekilecek sabittir ortak tabanı kullanılır. Belirlenmiş ileri işlenmiş sakız az 100 mm örtüşmektedir.

her bir yanı üzerinde 500 mm belirtilen kenarlar, paten ve ışınlar kırıklar temel üzerinde bu tam genişliktir. birleşme yerleri boyunca kalkan ve duvarlar bobinin sadece yarısını uygulamak için 500 mm 'ye eşittir.

Bu aşamanın sonunda, rüzgar ve neme karşı korumak için ön kayışı ayarlayın. Bunlar en fazla 150 mm aralıklarla çivi ile sabitlenir.

Kurulum Koruma vadisi

Flagon bütün yapısında en hassas noktasıdır. Buna ek olarak, onarım sırasında aynı zamanda çatı iki uğraşmak zorunda. Bu nedenle, karo ona özel ilgi kurarken.

sırt tabakasının her bir kez ayrı ayrı vadi koruma yapmak gereklidir. Bu amaçla, 30 mm ofset önceden belirlenmiş bazların üst her bir yanı üzerinde 500 mm üzerine yerleştirilir 1000 mm, özel bir ped genişliği için.

çevre kenarları 100 mm'den daha az değildir sakız ile kaplanır çevresinde. Tırnak 250 mm adımlarla kenarından en fazla 30 mm ile tutturulmuş ek tüm çevresi yapıştırdıktan sonra.

Eğer sağlam bir temel yapamıyorsa, örtüşme genişliği isteğe bağlı promazyvaniem sakız ile bütün alanı en az 300 mm olmalıdır. Tepeden olabildiğince mutlaka yakın.

Marş şeridinin kurulum ve montaj için hazırlanması

Çatı yapısı ve üretim özellikleri nedeniyle kendi tuhaflıklar var. Bir gölge yoğunlaşmasını önlemek için birden fazla paket kullanarak aynı anda çalışmak. Aynı nedenden, kışın yumuşak kiremit taktığınızdaki teknoloji sıcak bir yerden tahakkuk sadece birkaç paketleri ile çalışan gerektirir için.

Montaj yapılmadan önce, onlar trotted ve birkaç kez eğmek önerilir. Farklı partilerin paketlerini kullanmayı şiddetle tavsiye.

astar temelinde yükleme işlemini kolaylaştırmak boya kordon ızgara ile uygulanması tavsiye edilir. kiremit 5 dikey sıraları veya padavra 1.000 mm boyutlarında eşit boyutuna karşı gelen yatay mesafe. Ek elemanın çatı mevcut ise bu, hızlı hizalama gerçekleştirmek veya kolaylaştırmak için izin verir.

Kurulum bir yamaç merkezi ile alttan başlar. Marş şerit için özel bir evrensel eleman veya yaprakları olmadan olağan ve sıradan fayans kullanır. Bunlar arka tarafı 4, tutucu bir zeminin monte edilmiş ve en fazla 30 mm kadar bir mesafede çevresinde çivi ile şifrelenmektedir. yapıştırıcı olmadan kırpılmış sıradan fayans başlaması için kullanılırsa, o sakız promazyvat gereklidir.

karoların montajı

Yükleme başlangıç elemanından girintili 10 mm aşağı kesilir. Fayans seçilen yerin boyunca çivi ile sabit. 4 çivi kullanılarak 45 ° 'lik bir açı ile ışınları için görünen kısmının kenarından 25 mm bağlı olduğu ve eş zamanlı olarak elemanının 2 sabitleme sağlar edilir. Tırnak 90 ° 'lik bir sayısı için ikiye katlanır. yaprakları şekline bağlı olarak kaotik desen ve dik olarak oluşturmak için izin farklı seçenekler istifleme olabilir.

her bir yanı üzerinde 300 mm girintilidir Daha önce belirtildiği vadiler oluk düzenlemesi olarak, bir çivi delinirler bir alanı tanımlar. Zona istenen ölçülere göre kesilmiş ve her zaman çivi ve mastik ile sabittir. Çatı vadinin üst köşesine civarında su berraklığında kesilir.

kiremit kısa bir 10 mm sabit kalkan çatı vadi gibi kesme bağlama üst köşesi ile kenar. kenarında Sabitleme en az 100 mm, ve çivi tabakası uygulanır macunu kullanılarak gerçekleştirilir.

Borular, havalandırma ve paten

aşınmayı-önleyici muamele ile çatı vadi veya baz metal astar için kullanılan boru sabitlenmesi için. Malzeme sakız ile bütün alanı mm promazyvaniem gerekir 300 mm ve fayans 200 satır tüp konulur. 80 mm oluk genişliğini oluşturan, karo üzerine monte edilmiştir Bundan sonra. En metal çubuklarla kapatılmış ve ardından dolgu macunu ile tedavi.

Havalandırma veya diğer işleme elemanları mastikler ve çivi ile çatı yüzeyine sabit özel elemanlar kullanılarak monte edilmektedir. Bu karo etrafında hızlandırır sonra.

At daha sonra aynı renkte bir sırt kiremit kenarları ile kaplı çivi ile sabittir özel profil, kilitli. elde etmek için üç parça, her zamanki dizisi halinde kesilebilir. Montaj 50 mm'ye kadar üst üste binen, alttan yukarıya doğru gerçekleştirilir ve çivi 4 ile sabitlenir.

gösterildiği gibi, yumuşak kiremit, bir fotoğrafa popüler hak pratik ve uygun malzemeyi onaylar üstünde ve altında montaj teknolojisi.

Farklı üreticilerin bir kiremit Özellikleri

Montaj Teknolojisi yumuşak kiremit "Shinglas" göre çok farklı değildir "Tegola". Yükleme sırasında kullanılan form ve adı elemanları temel fark.

Başka bir üretici, "Yuva", kaplamaya ek olarak yalıtım, buhar bariyeri ve hava kanalları içerir çatı düzeneği için, tüm malzemeler için bir entegre yaklaşımı ayırır. Montaj Teknolojisi yumuşak kiremit "Doc" sorunlu alanlar ve bireysel renk şeması için spesifik kapsama eksikliği farklı ilk iki üretici doğasında olan bütün temel adımları vardır.

Ne olursa olsun karo hepsi yüksek kalite, uygun fiyat, garanti ve kurulum ve kullanım sürecinde tüm sorulara cevap ayrıntılı talimatlar vardır, seçilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.