Ev ve AileEvcil

Yorkshire terrier: bakım ve muhafaza. yokshirskogo terrier olumlu ve olumsuz yanları

Bir evcil hayvan sevinç ve sahiplerinin hoş anlardan bir sürü getiriyor. Ama dikkat ve sabır gerektirir. En popüler köpek ırkları biri, bugün Yorkshire Terrier kabul edilir.

öykü

Biz kaya derin kökleri olduğu söylenemez. Bu İngiltere'nin Kuzey pazara sunulmasından bu yana uzun yıllar olmamıştır. Köpek atalarının bitkiler genellikle köylü. Bunlar hayvanın büyük bir cins var izin verilmedi. Böylece olası kaçak avcılık fakirlerin kendilerini korumak için bilmek. Küçük köpekler sıçanlar kontrol etmek için kullanıldı.

18. yüzyılın sonu endüstriyel dünyasının yeşermesi kutlandı. köylerde ve küçük kasabalarda insanlar iş aramak için şehir ve daha iyi bir yaşam akın etti. Beri onlar getirdi ve evcil edilir.

Yüksek kaliteli yün ile yeni bir soluk kazandırmak için - Ve yetiştiriciler bir hedef belirledik. Ve başarılı oldular. Yavrular pürüzsüz ve ipeksi güzel uzun saçlı, mükemmel çıktı. Mavi bir belirti ve altın tan ile ilginç gri rengi vardı.

1898 yılında kulübe ilk geldi. Burada detaylı olarak öğrenmek cins ne tür edebilirsiniz - Yorkshire Terrier, bakım ve özelliklere sahip olan, onlar için bakım.

Biewer york ilgili genel bilgiler

Terriers'ın artan popülaritesi yeni türlerin ortaya çıkmasına yol açtı. Bunlardan biri - Beaver york. O Almanya'da seksenlerde bir genotip terrier tarafından alındı. Köpeği adı birden fazla yirmi yıldır yetiştirme olmuştur ailesinin, onuruna verilen. Bu cins yorkshire terrier getirdi onlar oldu. Bakım ve bir bütün olarak bakım özellikleri yok.

İşte cins standartların listesi:

 • ortada aralandı pürüzsüz ile, her iki tarafta düştü düz uzun saçları;

 • Küçük boyutu ve dengeli bir şekilde;

 • küçük baş, uzun boyunlu parlak ense;

 • hiçbir belirgin çıkıntı orta ölçekli gözler;

 • Dik kulaklar üçgen şekli;

 • ortalama yüksekliği - 22 cm (artı / eksi 5 cm);

 • ağırlık - 2-3 kg;

 • Oldukça çeşitli renk.

Beaver: banyo ve tarama

Wise ve deneyimli yeterli köpek sahipleri hayvan kılından yapısı insandan çok farklı olduğunu çok iyi biliyoruz. Yün üst modele fotoğrafta olduğu gibi, ipeksi ve parlak bakabilirsiniz, ancak bu insanlar için o pahalı şampuan yıkamak gerekir anlamına gelmez.

Bugün, hayvanlar için kozmetik birçok popüler markalar vardır. Onlar kaliteli bir ürün üretmek. bileşenleri hayvan özelliklerine göre seçilmelidir ve organizmanın hesap özellikleri de dikkate alınır. Bu şampuan uygun kullanımı köpek zorlayıcı ve çekici hale getirecektir.

Eğer sağlık tesisi hayvanınızı zarar vermez karar verirseniz, unutmayın: Bu nedenle herhangi bir kereden fazla bir ay onu yıkayabilir.

bakım ve bakım sorunlar bir çok neden olan Yorkshire Terrier, dikkatli yaklaşım gerektirir. Yani, kunduz türler köpekler günlük fırçalama gerekir. Sahibi özel tarak ve masaj fırçasını satın olmalıdır. hayvan kürk yeterince uzun olduğu için bu işlemler, güçlü yumaklar görünümünü önlemek için yapılmaktadır.

saç kesimi

Bu kapaklı, köpek çekici bir görünüm değil, aynı zamanda özel bakım gerektirir. Ama şeyler acele etmeyin. Kesim yavrusu yaş bir yıldan az olmamalıdır. Bu süre boyunca, vücut oluşturulur ve yığın yapısında oranlan değiştirilir. Seğirtiyordu köpek saçma ve gülünç hangi değil çok iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

saç Yorkshire terrier bir yıl sonra, görebileceğiniz fotoğrafları çok farklı olabilir.

Özel dikkat hayvanın kulaklarını gereklidir. Birincisi, ipuçlarını kürk düzenli kesilmiş olmalıdır. İkinci olarak, gerek kulağın genel sağlık izlemek için. olsaydı karanlık deşarj ve koku, o zaman temizlik yapmak zamanı. Bu yumuşak pamuklu tomurcukları tarafından gerçekleştirilir.

İşleme podlegaet parmak ve ayak etrafında yastıkları arasında ayrıca saç.

Çeşitler: temelleri

Yorkshire teriyeri onların küçük boylu ile ayırt edilir. Kare şeklinde, güçlü fileto, hafif oval kaburga: Aynı zamanda oldukça gururlu ve kendine güvenen bir görünüm vardır. Yetiştiriciler geleneksel olarak birkaç tipe ayrılır ırkında:

 • Mikro (1.5 kg);

 • küçük (2.5kg);

 • standart (3 kg).

cins küçük süs hayvanı olarak satın alınmaktadır.

Önünüzde bir gerçek Yorkshire Terrier ne olduğunu ayırt etmek hangi bir işaret - tümsek ve ara vermeden düz pürüzsüz kuyruk. Hayvanların içeriği ve bakım çok uzun zaman önce değil ve rahatlama dahil. Günümüzde uygulama taşındı.

Kafatasının yapısı dışbükey ve geniş denilen olamaz. yüzlerin ortalama uzunluğu, derin-set gözler. Kulakları birbirinden uzak birbirinden ayakta gelmektedir. Bir çelik gölge ile güzel saçlar.

Bazı insanlar yüzünden köpeğin astar eksikliği alerjisi olan yaşayabileceği inanıyoruz. Ama biz genital yoldan o neden tahrişe ve salya ve dışkı ve akıntı unutmamalıyız. Bir hayvanla birkaç saat geçirmek - ve hemen vücudunuz nasıl algıladığını anlayacaksınız.

Teryerler Mini: Bakım

Çoğu zaman sergiler ve katılan yarışmalarda o Yorkshire terrier küçük olduğunu. Böyle bir hayvan Bakım ve onarım kendi nüansları vardır.

Düzenli saç kesimi, penye bez veya kağıt (bigudi) küçük demetler halinde sarma: Hazırlık, sürekli, özellikle yün gerçekleşir. Ama bütün bu işlemler uzman bilgisine ihtiyaç vardır. Bu nedenle bir veteriner bakımı için saklı tutmak önerilir.

hayvanlar için özel fonların kullanımı ile, ayda iki kez banyo yapın.

cins özelliği - hayır astar - bir taraftan deri değiştirme esnasında hariç sahibinin hayatı kolaylaştırır. Öte yandan, soğuk pet için bir tehdit haline gelir. Bu kış yürüyüşler için giyilmelidir.

sağlık

Güçlü ve dayanıklı - standart boyutlarda temsilcileri. Onlar iyi bir bağışıklık sistemine sahip ve sık hastalıklara tabi değildir. Onlar kurşun aktif bir hayat "mini" değil yaşlılık kadar. Bu gibi bir Yorkshire terrier eksileri vardır:

 • Zayıf sinir sistemi;

 • sık eklem hastalığı;

 • kırılgan bir iskelet.

çocuk kendi çocuk için hem takip etmek zorunda kalacak. Sadece köpek sadece kanepe aşağıya atlamak bir bacak kırabilir hayal!

Eğer üreme ilgileniyorsanız, bağlayıcı bir buçuk yıl kutlayacak terrier daha erken başlamaz. Bu deneyimli yetiştiricilerin katılımıyla gerçekleştirilecek arzu edilir bir çok hassas ve kritik an vardır. 58-62 gün gebelik yaşları.

Çok küçük kuşlar bağımsız teslim edilemez. Bu nedenle, yetiştiriciler sıklıkla sezaryen prosedürüne başvurmak.

tırnaklar kesilir

Yorkshire Terrier, onlar için bakım ve bakım - oldukça zahmetli süreç, kimse onların pençeleri ile yere vurmak başlayabilir. Bu farkeden prosedür kırparak izleyin. regrown köpek pençeleri ile yürüyüş yaparken acı göründüğü unutmayın.

sokakta sık yürüyüşlere her zaman cevap olmayabilir. Ek Yeri sadece asfalt gibi sert yüzeyler üzerinde meydana gelir. Ama köpek kum, çimen, dökülen yaprakların ve karda yürüyüş yapabilirsiniz. Her durumda, evdeki gerekli araçlara sahip arzu edilir.

Yavru çivi kogterezki kullanılan daha sonraki yıllarda, geleneksel forseps kesti.

İki hafta kadar kısa bir sürede süreyi bir buçuk edin. bir kez kesilmiş ağır regrown çivi olamaz unutmayın. yavaş yavaş, tepki ve geri itti için Do kan damarlarını (onlar pençe ile birlikte büyümek).

Güvenlik Önerileri

Nedeniyle yetişkin ve yavru Yorkshire terrier, bakım ve kısaca ele hangi bakım onun küçük boyut ve ağırlık özelliklerine, detaylara çok dikkat etmek gereklidir:

 • Genç yavrular, kaldırma kollarını almak gerekirse, arka ayakları altında onun bir elini koydu ve göğsünün altında diğer (bebeğin midesine alındı düşünülemez).

 • Belirli bir tehlike, elektrik, telefon kabloları ve kablolar olduğunu. Onlar köpek ve güvenli gizlemek gerekir.

 • Maç kükürt zehirlenmesi neden olabilir ve kendilerini ahşap boğulma, parçalanmak ağzına alabilirsiniz neden olur. Eğer bir yabancı cisim boğaz girmesini şüpheleniyorsanız, veteriner görmek. Hiçbir durumda herhangi bir ilaç ve emetikleri vermeyin.

 • korkutmak ve alay yavruları yasak zihinsel bozuklukların önlenmesi için.

dikiş, dikiş öğeleri, mobilya, kapı, ayakkabı: evlerimizde ortak nesnelerin bir çok yaralanma, hastalık ve ölüme köpek neden olabilir. en aza indirmek için tehlikeli olaylar Köpek eğitimi ve disiplini öğretmek gerekir.

yıkıcı merakı

Tüm evcil hayvanlar istisna değil, evde ve sokakta davranış kuralları bilmek gerekir - Köpek Yorkshire Terrier doğurmak. Bakım ve onarım - Bu sevgi ve bakım bir tezahürü olmakla bebeğe bakacağız sahibinin yokluğunda?

Terrier çok aktif ve meraklıdırlar. Unutma, onların soyundan olduklarını sıçanlar ve doğal içgüdülerinin avcılar bu güne kadar sakladı. Köpekler duvar kağıdı, ayakkabı, teller ve ev bitkileri üzerinde çiğnemek.

Biz ikinci tehlikeleri hakkında konuşmak. yemek yaprakların düşünürse Birçok ev ve bahçe çiçek, çalı, olumsuz, hayvan etkileyebilir. Tehlikeli listesine şunlardır: aloe, glayöl, süsen, nergis, ormangülü ve popüler bitkilerin onlarca. Zehirlenme neden olabilir:

 • deri döküntüsü;

 • oral kavite organları şişme;

 • kramplar;

 • ishal;

 • kusma.

Bu en kolay tezahürüdür. hayvan, kasılmalar halüsinasyonlar başlayabilir. Birçok çiçek kan damarları, kalp, böbrek, solunum sistemi durumunu etkileyen ve ölüme yol açabilir.

besleme Temelleri

İşte o Yorkshire Terrier, çok nazikti. Bakım ve onarım, gıda - tüm bu sağlık, canlılığı ve hayvan ruhları etkiler. Geçen paragrafın temel ayrıntıları düşünün.

iyilik köpeğin Pek çok çocuk için yararlı ve gerekli olduğunu nasıl düşünmeden tablosundan "atıştırmalıklar" davranın. Özellikle köpeğinize kemikleri verilmesi tavsiye edilmez.

Ana kural şudur: Günlük öğün sayısı fiziksel stres ile uyumlu olmalıdır. Bir gün daha az hareket köpek, uyku çok daha iyi olursa dozunu azaltmak için. faaliyetlerinin arttığına ile - artırmak. Yetişkin bir günde iki kez beslenir. 15 dakika boyunca yiyecek bir kase koyun ve temiz, boş olmasa bile.

Su her zaman mevcut olmalıdır.

Böyle küçük "koltuk" evcil overeating yatkındır. Onlar, insanlar gibi, sadece sıkıntı olabilir. Bu nedenle yakından köpeğin ağırlığını izlemek için gerekli olan, aşırı hastalıklarına yol açar.

aşılar

Sağlıklı yavru ve yetişkin, çekici de yapılmaktadır. Bugün, saç kesimi Yorkshire terrier her türlü vardır. Fotoğraf ayakları, farklı saç modelleri hayvan için doğru seçeneği için sahibiyle yardımcı olur. Ama bütün bu evcil sağlıklı olduğu zaman mümkündür.

Bir köpek yavrusu satın alırken, anne aşı olmadığını mutlaka sorun, hangi aşının ne yavru doğumdan sonra yapılır.

İletişim bir veteriner kliniğinde test edilmelidir, bu deneyimli yetiştiricileri tarafından tavsiye edilebilir. mutlaka kontrol edin son kullanma tarihi aşısının.

Hamile kadınlar ve hasta hayvanları aşılamak mümkün değildir.

cins Artıları ve eksileri

Neşeli, yeterince canlı, mutlu ve meraklı, bu köpekler (Yorkshire Terrier). cins Artıları ve eksileri biz bu makale boyunca nitelendirdiler. Bize her biri vurgulamak edelim.

Olumlu özellikleri:

 • muhteşem ipeksi kat;

 • tüy dökme ortadan kaldırır astar olmaması;

 • Köpek aktif ve çok temiz.

Yorkshire terrier eksileri nedir?

 • cins düzenli tımar gerektirir.

 • Köpeklerin sağlık sorunu olabilir.

 • Birçok ev eşyaları kendilerine bir tehlike oluşturuyor.

 • zorunlu yürüyüşler gerektir.

Bugün, cins Yorkshire Terrier hakkında çok ilginç şeyler öğrendim. Bakım ve onarım, fotoğraf, saç kesimi ve köpeklerin görünüşü - tüm bu bilgileri gözden sunuldu.

Bir evcil hayvan için zemin, her zaman yaşayan bir yaratık olduğunu unutmamak gerekir. Bu dikkat, dikkat gerektirir ve karşılığında size mutluluk unutulmaz anlar verecektir. Bakım ve terrier seven, aynı güçlü duygular geri alacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.