ÇirkinlikTamirat

Plastik kapıları: onarım ve ayarlama. plastik balkon kapılarının tamiri: Eğitim ve danışmanlık,

Bugün, plastik kapı ve pencere her yerde görülebilir - ofis ve mağazalar, okullar ve kamu binalarında. toz ve gürültü, muhteşem görünüm, kolay bakım, makul bir fiyata eksikliği - Biz daire ve evlerin bu yapılar sahiplerinin avantajlarını takdir ediyoruz.

Ancak zamanla, plastik kapı zarar verebilir. Tamir Kendi ellerini tutmak için bazı durumlarda olabilir.

Ne zaman onarmak gerekebilir?

operasyonun belirli bir süre sonra plastik ürünlerin bile kalite kesinlikle tamir (veya ayar) gerekir. Oldukça sık, plastik pencere onarımı ve kapılar onlar batabileceğimi binanın işletmeye alınmasından sonra ilk yıl içinde kurulması durumunda, örneğin üretici tarafından beyan edilen tarihten önce istenebilir. Bu durumda, biz bozulma profili gözlemleyebiliriz.

tamiri plastik ön kapılara, genellikle daha az sıklıkta gerekli, ancak belirli koşullar altında edilir. Ön kapıya onun montaj kalitesine özellikle önemlidir. Vasıfsız ve hatta sadece deneyimsiz montajcılar, birçok ciddi hatalar önleyebilir bu sürecin tüm ayrıntılarını bilmeden.

Dahası, vicdansız üreticileri genellikle altı, ucuz donanım. açma ve kanat boşlukla bir duvar ve bir kapı olarak, sarkma, eğrilme arasında bir boşluk tasarrufu bir sonucu olarak.

giriş kapıları

İç kapı kaynaktan cam kalınlığı ve profilinin farklı modeller ama döngü benzerdir. eksikliği katlama mekanizması, menteşe tipi ile karakterize modellerin balkondan.

Ön kapı üzerinde genellikle üç menteşeleri ayarlanır. ve ayarlama yöntemi - Bu tasarım ve sıkma mekanizması, ve bu nedenle de değişebilir.

çarpık kapı

davayı çarpık plastik kapılar düşünün. Tamir tuval üzerinde monte edilir döngü, trim şeridi çıkarma ile başlamalıdır. Başlangıçta, kapılar açık salıncak ve bar tutan vidayı çıkarın. Bundan sonra, kapı kapalı ve çubuğunu kaldırmak edilir. Bunun altında altı montaj vidaları (tornavida) ve bir ayar vidası (altıgen) göreceksiniz. Vidalama veya sökerek, (herhangi bir yönde) kapı 5 mm düşey yer değiştirmeye göre ayarlanabilir.

Nasıl düşürmek veya misli zam?

Bazen zamanla o fındık plastik kapılar asmak sevmeye başlar. Onarım bu durumda, kanat yükselterek kapsar. Bunu yapmak için, halkanın alt ucuna olan ayar vidasını (anahtar) kullanın.

Kolayca "gevşemiş" olabilir dekoratif şerit, kapatır. Böylece, kapı bir milimetre dört milimetre ya da daha düşük yükseltilebilir.

Nasıl kıskacı ayarlamak için?

Böyle ayarlama iki tipi vardır:

  • İnce ayar. Bu döngü üst ucunda yer alan bir vida ile bir buçuk milimetre mesafede gerçekleştirilir.
  • Kaba ayar. Bu durumda, kapı menteşelerinden çıkarıldı ve kutunun, ayarlama vidası yüklü döngünün ardından parçası.

plastik balkon kapılarının tamiri

kapıların bu tip problemlerde girdi modellerinin sorunlarına çok benzer. Zamanla, onlar yüzünden (balkon camlı ve yalıtılmış değil özellikle) sıcaklık farkı büyük ölçüde olan bozulmalar meydana gelebilir. Bu nedenle, plastik pencere balkon onarımı aynı prensibi izler.

Farklı üreticilerin aksesuarları ayarlama yöntemleri hakkında bazı farklılıklar olabilir, ama temelde onlar benzer. Ayarlama yatay olarak sola ya da sağa üst veya alt halkada iki vida aracılığıyla tutulur. Ne zaman açık kanat hem vidalar açıkça görebilir. alt kutusunda bulunan döngü, desteklemek olduğunu.

Dikey ayar düşük döngü içinde görülebilir bir vida ile gerçekleştirilir. O Döşeme şeridi kapattı. ters-sıkma az ya da kapı kaldırdı veya düşürülebilir. (Düşey) kanat kapıları vardır sona Aykırılıklarla düzenlenmiş dönüşünü Kelepçe.

Ortak arıza

Tamir ve plastik kapı ve pencere ayarı ortak noktamız var. Plastik kapı en yaygın arıza - şudur:

  • sapın yetmezliği;
  • çubuğunun yetmezliği;
  • gevşek döngüler;
  • Otomatik kapı kapama problemleri.

Bize ayrıntılı olarak inceleyelim.

Tamir kalem

Bu plastik kapılar ana sorunudur. Onunla karşı karşıya, biz bunu değiştirmenizi öneririz. Basit olun. sap dibinde bulunan doksan derece plakasını (dekoratif) çevirin. Sonra bir yenisini ayarlayın yerine başarısız topuzun, tüm vidaları çıkarmak için tornavida kullanın.

Şimdi soru ortaya çıkıyor: Bütün mekanizmasının değiştirilmesi gerekir her durumda ister? Hayır, hiç de değil. sap sağlam, ama tüm hareketli mekanizmalar özel gres kaldıracak kadar açık olması çok zor olduğunda.

kapıyı sarkmış

Tüketiciler genellikle sarkmış kapılarla karşı karşıyayız. Bu sorun işlemek kolaydır. İlk başta, kapının konumunu ayarlamak. Sen bir Allen anahtarı gerektirecektir. alt menteşe ve döndürme saat yönünde içine yerleştirin. Yani kolayca ve hızla seçebileceği kapı paneli istenen konuma.

Onarım bom

Bu plastik kapılar yüklemiş karşılaştığı ortak bir problemdir. Kol çubuk onarım evde her zaman mümkün olmamaktadır. Kural olarak, sahipleri montaj alanı eklemlere viraj, aradan, reçel veya hasar ile karşı karşıyayız. Sen profesyonellerin yardımı olmadan bir çubuk bazı hasarı onarmak için mümkün olacağını bilmesi gerekir. Normalde, kaynak bu durumlarda kullanılır. Eğer bu sorunla başa çıkamaz anlıyorsanız Plastik pencerelerin tamir yapan şirket, başvurun.

yakın kapı tamiri

Arıza kapı kapatıcı may. Bu mekanizma kapının küçük sakin pürüzsüz kapanmasını sağlar. Bu kendi üzerine tamir edilebilir. Ama genellikle bu fay ondan hidrolik sıvının sızmasına neden olabilir. Çoğu zaman bu basınç mühürler sonra soğuk sezonunda olur. Sonuç olarak, kapı pürüzsüz açılıp kapanmasını olur. Çok dikkatli olmalıdır - Closer bu durumda tamamen mekanizmayı değiştirmek daha iyidir, böylece sökme için sağlamaz.

pencereler

Biz Plastik pencerelerin tamir bahsetmiştim. Pencereler onarım benzerdir. Ancak bazı özellikler vardır.

Oldukça sık plastik kutularda sonunda Kanadın çevresi üzerinde bulunan lastik conta giyer. Bu pencerelerin gerginlik ihlal, yalıtım bozulan, inşaat hava geçmek başlar.

sızdırmazlık etkisi termal deformasyonu bozabilir. Bu nedenle periyodik olarak pencereyi ayarlamak gerekir. Eğer iğne, sızdırmazlık geliştirmek açmak için kapağı kapatın (çıkıntı yapan silindir yuvarlanmış). Metal kapaklar yarıklar bulunur. Pencerenin iç tarafına doğru çevirin. Eğer mühür azaltmak gerekiyorsa, o zaman bu madde dış tarafını takip edecek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.