Ev ve AileEvcil

İçerik ve Uyumluluk seyreltme tsihlazom Eliot

En akvaryum sakinlerinin büyük çeşitliliği arasında tsihlazom Eliot, Thorichthys Ellioti, Cichlasoma Ellioti, Thorichthys - Latince isimleri belki en fazla sayıda maculipinnis. Uzun zamandır ve uzun bir süre için bu şaşırtıcı, özgün balık ilgili oldukları, çiklitlerinin ailesinin taraftarlar arasında tanındı.

görünüm

balık vücut uzunluğu 15 cm'dir. Bu oldukça yüksek ve hafif sıkıştırılır. uzatılmış kafada iyi kalın dudaklar durmak. Çok güzel renk tsihlazom Eliot. Ana zeytin grisi renklenme veya yeşilimsi mavi ve turkuaz modülasyonları. Bazen balık vücut Koyu geniş enine çizgili üzerinde mevcuttur. Kuyruk yüzgeci ve yan hat boyunca göz açıkça gövdesinin arkasında parlak siyah nokta görülür, uzunlamasına şerit çalışır.

Şeffaf-e güzel bir mavimsi-gümüş gidişatını var. Dorsal ve anal kırmızımsı sınır ve genişletilmiş ışınları farklıdır. Gövdesinin alt kısmı neredeyse tüm pembe-kırmızı renk olduğunu. solungaç aynı renkte minik mavi pullu kaplı ve tarafında bir siyah nokta işaretli başlıkları ele alınmaktadır. Kadınlarda erkeklere göre mat renklendirme ve biraz daha az boyutu. Balık çok benzeyen çikliti firemouth. Ama sadece ilk bakışta olduğunu. Birçok yönden oldukça kolay Eliot tsihlazomy belirledi. Farklılıklar onu orada ve görünüş olarak ve davranışlarında.

Doğada Habitat

Bu balıkların doğal yaşam Guatemala ve Meksika topraklarında yer alan temiz sular vardır. tsihlazomy Eliot rağmen - Yumurtlama esnasında balıklarıdır, her bireyin bir çift bulur belli bir bölgeyi alır ve tedbirli korurlar. diyetin temeli esas yosun ve küçük kabuklular olduğunu.

akvaryumda Koşullar

İçerik tsihlazom için olan hacmi, yetişkin bir çift balık için en az 100 litre geniş tank gerektirir. Bir kompresör, bir sıcaklık kontrol birimi ve bir biyolojik filtre ile donatılmış olmalıdır. Tsihlazom Eliot su saflığı yüksek hassasiyet vardır. Her hafta toplam hacminin yaklaşık üçte bir değişiklik yapmak gerekir. 4 ila 15 derece arasında, pH değeri 7,0-8,0 asiditesi - su sıcaklığı 25-30 ⁰S, sertlik tutulur. su amonyak ve nitrit içeriğini kontrol altında tutulmalıdır - bu maddelerin balıklar için çok az miktarlan bile zararlı olabilir.

Bir primer olarak, küçük çakıl, çakıl, açık renkli kum kullanabilirsiniz. Akvaryumun dibinde yer arzu edilir bir barınak olarak balık hizmet verecek mağaralar, kaya, tencere, her türlü. Tavsiye Bitkiler geniş kök sistemi ve güçlü yaprakları ile karakterize, iddiasız seç. Küçük taşların etrafında yaymak için tavsiye edilir. Tsihlazomy sevgi, toprağı kazmak kum bir yerden bir yere taşımak, bu yüzden her bitki hallederim için. tsihlazomy Eliot gibi yolcu için iç dekoratif elemanları çok sayıda önlemek için. Dünya akvaryum doğal koşullara kadar yakın olmalıdır, nerede balıklar için en önemli şey - temiz su ve bol.

semt

Bu balık türü ve yırtıcı ait olsa da, bunların karakteri oldukça barışçıl ve saldırgan olmayan. Genellikle bir çift oluşturacak şekilde büyüyüp 8 ila 10 gençlere, satın. imkansız her durumda onları kırın. Her çift tankında bir site seçer ve onu korur. toprakları sınırları rolü genellikle büyük kayalar, mağaralar, bitkiler gerçekleştirilir.

Bu tsihlazomy Eliot içerik olarak bu tür balıkların normal işleyişi için büyük önem taşımaktadır. akvaryumun diğer sakinleri ile uyumluluk bu durumda özellikle önemlidir ve komşularının seçiminde dikkate alınmalıdır. boyut ve mizaç tsihlazomy benzer Meek Akari severum gibi türler ile en uygun bir. Bu yayın balığı tüm temsilcileriyle de bu balığı anlaşıyor. Ona podselyat sadece daha büyük balıkların yanı sahip olarak bir tül yüzgeçleri tavsiye edilmez.

besleme

Tsihlazomy Eliot omnivordur ve gıda iddiasız. Bunun için herhangi bir yiyecek kullanabilirsiniz: et, kalamar, su piresi, Tubifex ait böcekler, küçük kabuklular, adettir. diyet ve eklemek bitki besin - kabak, salatalık, spirullinu. Balık mutlu da kayaların yüzeyleri ve akvaryum duvarlarında oluşan algleri, ye. Sen Eliot ve kuru gıdalar tsihlazom besleyebilir. Ama yeterince canlı yiyecek almak sadece balık rengi daha parlak ve daha zengin olacağını dikkate alınması gerekmektedir. Haftada oruç günü düzenlemek için bir kez Hakkında. Aşırı yeme gıda kaynaklı hastalıklara neden olabilir.

üreme

Bu harika balık yetiştirme süreci büyük bir anlaşma değil. Önce bir düzine kişilerle deposunda satın almak ve onları bir arada tutmak gerekir. öz olarak bir çift oluşturur. Bunların her biri, dönemi yumurtlama zaman, kendi bölümü zemin yüzeyi üzerinde küçük bir delik temizler ve dişi 500 kadar yumurta içinde bırakır. Üç gün sonra, larva yumurta kabuğu kırmaya başlar ve veliler yuvasına taşırlar. Zaten yavru beşinci gününde 2 cm'ye kadar büyür ve akvaryum yolculuğuna başlar. Ebeveynler yakın ve tedbirli diğer balıklarla temastan korunan onların eşlik eder. yavru beslenen Artemia nauplii'nin veya yıpranmış ince yongalar ilk kez o zaman balığın büyüklüğüne göre, canlı yem aktarıldı.

Hastalıklar Eliot tsihlazomy

tüm gereklerine uygun olarak sağlanan uygulamaları besleyen, Eliot, içerik tsihlazomy herhangi bir sağlık problemi almayın. Çoğu akvaryum balığı hastalıkları yanlış bakım ile sadece neden oldu.

Bu gibi ölümcül hastalıklara sebep olabilir yüzgeç çürümesi HEXAMITIASIS, ihtioftivirus, Oodinium, ekzoftalmustan. Tedavi olumlu sonuç vermedi zaman Dıştan, sadece geç bir aşamada görünür. Bu yüzden hastalığın önlenmesi daha kolaydır. Bu bunun temizliğini sağlamak ve sürekli havalandırma sağlanması, kimyasal haznesi denge sürekli olarak izlenmesini sağlamak için yardımcı olacaktır. Yeni balık satın alırken, başka yerlerde akvaryuma başlatmadan önce üç haftalık karantina tutulur. Aynı zamanda mevcut hastalığını tespit etmek zamanlı olarak izlemeye devam edeceğiz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.