HobiDikiş

Yoğun desenler tığ: şeması, açıklama ve kapsam

Çok tartışmalı konuşmacı, daha kolay örgü tığ öğrenmek iddia. Ancak, kanca daha birçok fırsatlar açılır hiç şüphe yoktur. Birçok Örgü için yeterlilik tığ ölçüde planlı fazla işi kolaylaştırır.

yoğun desenler

bağlama kancası öncelikle hava Openwork ile ilişkili olmasına rağmen, sabit bir kumaş olmadan yapmayın zamanlar vardır. Böyle durumlarda, bulmak anlaşılmaktadır desenler yoğun kanca şemalarıyla kadar basit değil.

Eğer örgü opak elemanlar gerekiyorsa iğneler kullanılır, ancak bu her zaman uygun değildir edilebilir. tuval, yapılan konuşmacı ince ve daha esnek olsun. Buna ek olarak, sıkıca ince iplik çok sakıncalı ve zaman alıcıdır bu aracı örme.

Yoğun desenler nelerdir

Bizim deneyim, sen tığ için tasarlanmış sürekli desen kapsamını belirtebilirsiniz:

  1. Sıcak giysiler yapma. Kış şapka, eldiven, kazak, elbise - tüm bu ekstra delikler ve ajur nedeniyle olmalıdır.
  2. Eşarplar. Bu giysiler ayrı bir kalem olarak eşarplar ikili yoğun desenler tığ ihtiyacı (şema aşağıda önerilen) olarak dışarı alınır.
  3. İç dekorasyonlar. Battaniye, battaniye, paspas, yastık, bazı modeller astar üzerinden görünür değildir, sürekli bir ağın gerektirir.
  4. Mayo ve opak elemanlar ajur elbiseler.
  5. bir delikli desen "sulandırmak" için. Bazen yoğun desenli serpiştirilmiş ajur birkaç satır bir arada benzersiz bir yeni bir model oluşturmak için izin verir.

Katı kalıpları için iplik seçme Özgünlük

Çoğu türler örme tığ yoğun modellerine uygun iplik. Devreler genellikle yaklaşık 350-400 m / 100 gram kalın iplik için tasarlanmıştır. Seçilen örme ipliği Bu şekilden de kalınlığı önemli ölçüde farklı ise, bu dikkate alınmalıdır.

Çok kalın iplik , kaba aşırı yoğun ve zor hale gelir kumaşı neden olacaktır. Buna ek olarak, bu ürünleri örgü zaman parmakları üzerine ağır bir yük oluşturur ve onlar hasta olabilir. sorunları önleyebilmek için hala daha kalın iplik kullanılır, büyük kanca (7 veya daha fazla) uygulamak ve ücretsiz örgü denemek mümkündür.

400'den m / 100 gram parametreleri ile iplik ince ilişkindir. Örneğin, merserize pamuk 560 m / 100 gram kalınlığı. sürekli desen bir iplik örme, çok ince bir çengel (0.9 mm) ve sıkı bağlayıcı kullanılmasını gerektirir. Diğer ilgili delikli kumaşta ve işlevini gerçekleştirmez olacaktır.

Tığ: Yoğun desenler. kategorilerden Düzenleri olmalıdır

İlköğretim sürekli desen, çeşitli sütun bir araya getirilmesiyle oluşturulmaktadır. Bu sc (CCH) ile SC (sc) olmadan çubukları veya sütunları içeren bir geleneksel pürüzsüz bir yüzey olabilir. Bu tür tasarımlarda bir özelliği, hava döngüler (VI) 'ya ait olmamasıdır. Bir örnek Aşağıdaki resimlerin üzerine süsleme olduğunu. Bu "Çalıların" oluşur ve bunların HBS serisini paylaşırlar. Yukarıdaki örnek rengi yapılır, ancak daha sık, tek bir tasarım kullanılmıştır. Bu bir cankurtaran birçok Örgü çağrılabilir.

Bu önceden modifiye edilmiş model mevcut EP ve ajur elemanında. Bu düzen kolayca yoğun hat elde adapte edilebilir. Bu PRS, AP yerine yeterlidir, daha sonra Bush'a "bacaklar" üç ve beş CLO'lar VP ve sekiz SPE'lerde olacaktır.

şema üzerinde sunulmaktadır Yoğun desenler tığ, ayrıca CCH dayalı. Bu teknik gerçekten yoğun kumaş oluşturmanıza olanak sağlar. Yöntemin esası olduğu dökme HİS için bir baz, önceki sayısının üst kısmı ve ana parçası değil ayağı kullanıldığı gibi. Kanca CCH için konur ve iplik arkasında çekilir.

Yani dışbükey CCH örme.

Zikzak yoğun desenler kanca: açıklama ve diyagram

Dalgalı desenler sürekli ağ-yapıların üretilmesi için çok uygundur. Dalgaların yüksekliği döngünün yanı sıra, boşluğun dikişlerin aynı miktarda azaltılması: Benzer durumlar, aynı ilke üzerinde oluşturulur. Zikzaklar kendi özgünlüğünü ve özelliklere sahiptir:

  • kesmek zor Zikzak yoğun desenler, onlar desen örgü zorluklar (yuvarlak kollu, boyun, bel kabartma) oluşturun. Bu örme dalga yumuşak kumaşlar için son derece uygundur.
  • döngüsünün doğru hesaplanması için tam dalgalı desen provyazyvaniya 5 cm bıçak sonra oluşan olarak, oldukça büyük bir örnek örgü gerekir.
  • Her üst üste sıra sayısı ve kısaltılmış döngüler sıkı sıkıya bağlı kalması gerekmektedir. Bu hesapları göz ardı edilmesi dalgaboyu oranlarda kademeli değişikliğe yol açar.

Dalgalı desenler (Şema gibi) tuvalinde küçük delikli yoğun kanca devresi ve aşağıda gösterilen örnek olabilir. İstenirse Eğer HBS üzerinde desende CCH yerine, sen, sürekli bir ağın elde edebilirsiniz.

Sıkı file desenleri

Katı ve ajur arasındaki ara çağrılabilir tığ için kalıplar vardır. Bu oldukça yaygın bir desen tığ düzeni, desen dikişlerin bir miktar ile oluşturulur yoğun ajur olup.

Bu kategori katı olarak kabul edilir tığ desen çoğunluğunu içermelidir. Ne yazık ki, mayo veya etek için uygun değildir, ancak diğer ürünler için vazgeçilmezdir. Özellikle tiftik ve burada böyle yoğun ajur ile ilişkili kumaş iyi aldı. Desenin kolaylığı da artması modeli yapar Villuslar angorovoy iplik sıcaklık sağlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.