FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Kırağı - su halidir?

Kış parkurları ve havadaki sevinç çocuk duygusunu parıldayan, parlak güneşte parlayan, kar bölgeleri sakinleri toz ağaçlar şeklinde güzel bir masal getiriyor. Ama şairin rüya don gibi doğal fenomenler olmadan mümkün olmazdı. Suyun bir durumdur? Aşağıda tarif eder.

Anlamı "don"

doğal süreçler temellerini incelendiğinde, temel değerlerin minimum bilgi gerektirir. İlk adım sözlükte kelimenin lügat anlamıyla ilgilenmektir. Yani, don - bu dondurulmuş buharlaşma, havadaki nem var. Fenomen, ağır don sonra oluyor.

donma sıcak nefes itibaren yaka elbise, saç ve sakal oluşabilir. Bu sözler Dahl'ın Sözlük doğal harikası açıklar. Biz maddenin fiziksel özellikleri açısından ifade değeri dikkate ise, tespit etmek mümkündür don bu - bir buhar durumu su kütlesi. Sıcaklık sıfır derece Celsius'un altında olduğunda oluşturulur. Şu anda, su kristal buz dönüştürülür. kar taneleri gibi, donmuş parçacıklar aynı şekle sahip olabilir. tek tek her bir bileşik moleküllerinin.

don yapısına Sıcaklık etkisi

kelime "don" anlamını öğrenmiş olması, bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz - fenomenin açıklama. don sokak kristallerde aynı sıcaklıkta varlığında aynı şekle sahip asla. birkaç derece kristal yapısının sıfır altındaki sıcaklıklarda bir altıgen şekil alır. Orta don yeni geometrik şekiller inşa - donmuş parçacıklar buz dikdörtgen parçalar halinde dönüştürülür. Güçlü soğuk su dikenli iğne dönüştürülür zorlamalara.

don

Herhangi bir doğal olgu fiziksel temeli vardır. Ortam ürünün altında bir sıcaklığa kadar bir obje yüzeyinin soğutma Örneğin, dona ile kaplıdır. Bu işlem, katı halde olan kademeli bir geçiş ile, reaksiyon desüblimleştirilmesi buhar parçacıkların görülmesiyle açıklanabilir. bunu atlayarak - eylem basitçe ifade etmek gerekirse, bir sıvı vücutta oluşumu olmadan gerçekleştiğini belirtmek gerekir. Dengesiz tabaka farklı bir yoğunluğa, farklı incelik kaplamaya sahiptir.

Doğal Ne süreçler don ortaya çıkmasına katkıda

Uzun zaman sorgulama kafasında için ampirik olarak buz katmanı doğasına etki hesaplanır. Elde edilen bulgulara göre buz kristallerinin ortaya çıkışı için en uygun hava koşulları - açık ve rüzgarsız. Hava kütlelerinin Işık Rüzgarlar sadece böylece nemli hava buharları günceller, hızlanma süreci lehine.

Tipik olarak, doğal aktivitesi böyle bir tezahürü geç sonbaharda serin bahar geceleri, gözlenen ve kış döneminde yapılabilir. Bu süreler güvenli bir şekilde resimsel donmuş parçacıkların dönüştürülmüş yeraltı su buharı, yukarıda vurgulu bu süre sırasında. Bu ısınamıyor, donma tabakası pürüzlü yüzey üzerinde esas olarak meydana geldiği belirtilmektedir: açık arazi, ağaç dalları, çatılar, kuru ot yapılmış banklar. buhar Soğutma bütün yeryüzü gümüş kristalleri ile süslenmiş olmasına yol açar.

Ayrıca, don içindeki su haznesi ve buharlaştırma içine nem vuruşlarında ev tipi bir buzdolabının içinde oluşturulabilir. Cihaz iyi çalıştı için, buzunu periyodik gerektiriyordu.

Frosty pencerelerde boyalı

Kışın, herkes cam pencereler, güzel desenler üzerinde fark eder. Bu süreç pencere inşaat haklı yoğunlaşma olduğunu. Eğer şeklin yönünü izlemek, biz darbelerle çeşitli görebilirsiniz. Pencere camına zaman farklı başyapıtlarından nedeni - yüzey pürüzlülüğü. azalan sıcaklık ile ortaya çıkan kristaller, kaotik dantel kumaş haline birbiriyle çarpışırlar.

Trihity ve dendritler

camına don çizer desen iki temel tipi vardır. Lifli malzemenin andıran Trihity. Bunlar küçük tsarapinok dolu camına oluşturulur. Dentritler şubesi bulunan ağaçlar gibidirler ve dikkatli gerçek resmi benzeyen takip ettik.

Dondan don aksine

insanlar ağaçları görünce, güzel yanardöner kar taneleri, o zaman onlar don karşıya olduğu sonucuna varıldı. Ama bu doğru değildir. belirgin benzerliğine rağmen, bilim adamları bu gibi "don" ve "don" gibi kavramları ayırt. Ve, ikinci bir olgu sadece on beş derece Celsius altında bir sıcaklığa varlığında görünür, çünkü. Ayrıca önemli koşullardan biri sis oluşumudur. ağaç ve çalı çırpı ve bir tel çit: Kırağı sadece ince bir paketi kapak yeteneğine sahiptir. Bu haliyle, donma - kırağı - gövdeleri sebze tarlaları ve zarif karlı dekorasyon bir kristal.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.