Ev ve AileAksesuarlar

Kelepçe masa lambası: seçim kuralları. öğrenci için okuma lambası ne olmalı

En çalışırken bir masa iyi aydınlatma - gereğini. öğrenci için masa lambası - İstenen nesne olarak, hem de şirketin müdürü için. Onların seçimi bugünlerde çok büyük. en bu yararlı aksesuar biraz daha yakından bakalım: ne olduğunu ve seçerken ne aramak ne.

Lambanın tasarımı

Tablo lambaları klasik düzenleme üç bölümden oluşmaktadır. Bu taban, sütun, ve sözde ışık difüzör. ikinci bir tavan veya tekstil cam lampshade, bir mat malzemeden zaman zaman bir çan şeklinde tasarlanabilir. Işık kaynağı, geleneksel bir ampul ve bir floresan veya LED lamba olarak görev yapabilir.

Bugün bir moda sıkıca kurulmuş içinde enerji tasarruflu ampuller. (Normal kıyasla) nispeten yüksek fiyata, onlar çok daha uzun hizmet ömrü, düşük güç tüketimi, modern tasarım var. Ve nihayet maliyet ödemek.

Hemen hemen her zaman, masa lambası tasarımı zemin veya güç kablosu (kaide üzerinde daha az) üzerinde bulunan anahtarı sağlar.

sönük bir sen aydınlatma parlaklığını ayarlamak için izin verir için Bazen sisteminin tasarımı sağlar.

Masa lambaları, gördüğünüz resim, modern kompakt ve ergonomik armatürün güzel bir örneğidir.

Ne olduklarını

Dış tasarım elemanları lamba amaçlanan kullanımına bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. bir masa aydınlatmak için kullanılan klasik masa lambası. O sadece düz bir yüzeye ayakta ekli vermedi. genellikle kapak cam ya da tekstil gölgesi olarak hizmet Rassseivatelem.

Tasarım masa lambası klasik veya retro tarzında tasarlanmış olabilir - genellikle oldukça büyük şekilli standı ile püsküllü dekore pahalı kumaşın büyük bir gölge, ile. Ya da belki bir süper-modern ya da fütüristik - tasarımcılar limit hayal yok. Çoğu zaman, bu lambalar bir ışık kaynağı, en az iki ya da üç bulunmaktadır.

Benzer bir yapı başucu lambaları ve lamba var. Onlar bir tablo masa lambası daha küçük olma eğilimindedir, ancak görünüm ve malzemeler onlardan farklı değil.

kelepçesindeki Lamba

kelepçe lamba - tablosuna tespit eden bir lamba. Bu sıkıca tablalı ya da başka yüzey üzerinde sabitlenen bir kelepçe var. bu lambanın bir sütun arzu edilen herhangi bir yönde ışık kaynağı ayarlamak için olanak tanıyan esnek bir tasarım yapılır. Bir kural olarak, hafif odaklanmış akışını gönderen bir şeffaf olmayan bir çan vardır.

Böyle lambalar genellikle klavyeler ve ampuller uygun tip ve güçte satılan anahtarları var. Onlar düşük ağırlığa (bir kilogram) ve bir ila iki metre rahat yeterince kordon uzunluğuna sahip.

"Kelepçesi 'üzerinde okuma lambası kategorisi clothespin fikstür geçerlidir. Kompakt difüzör ve mandal tutucu oluşan çok aşamalı diz olmadan Genellikle minyatür svetilnichki. onlar ufacık ama ışığın üst akışı oluşturmak için gayet uygun bir tezgah üzerinde monte edin. Bunu yapmak için, onlar mobilya parçaları çıkıntılı, raf raf sabitlenir. Bu hafif ve kompakt svetilnichek duvar halı üzerinde asılı bile ekleyebilirsiniz. Neyse farklı açılarda clothespin üzerinde birkaç benzer küçük lambalar vardır, bir özgün ve çok rahat aydınlatma çözümleri elde edebilirsiniz.

Masa lambaları, önünüzde, onun çarpıcı tasarım ve renklerin çeşitli öğrenci veya öğrenci memnun olacak resim.

Tertibat lamba kelepçe

Bir kural olarak, bir güç adaptörü türü vardır, tabloya tespit eden kıskacına Masa lambası olsa, elbette, renk seçenekleri çeşitli olabilir, siyah veya beyaz bir difüzör ile birlikte geliyor. Lamba gövdesi, metal ve plastikten yapılır. Kolonun tabanında montaj ve masa yüzeyinde güvenilir tespitine yönelik bir kavrama vardır.

istenen herhangi bir yönde ışık akımının dağıtılması için bağlantılar sütunlu tutucu bağlantı ve herhangi bir nokta masanın çalışma yüzeyi aydınlatılması için en uygun şartları oluşturmak için bir mekanizma sağlar. Kolon birkaç parça, herhangi bir yönde dönmesini sağlayabilen bir menteşe içerir. sütunun alt kısmında kolayca tezgah yüzeyinde lambayı tamir hangi bir sıkma vidası, bir destek bulunur.

Bir kelepçe nedir?

Bir kelepçe nedir? Harici bir clothespin benzer bir mekanizma ile bir yüzeye bağlı olduğu. Armatür böyle kelepçe ve çalışma alanı boyunca muntazam ışık akı dağılımını sağlamak için pratik olarak her yerde kurulabilir. Bu olasılık bir masanın arkasında biraz zaman geçiren herkes için çok önemlidir.

yüzey kalınlığı 5-6 cm ulaşabilir kelepçe masa lambası takılacağı. Bu sadece standart bir masa üzerinde (tezgah kalınlığı genellikle yaklaşık 3 santimetre), bunu düzeltmek için izin verir, ama aynı zamanda bir pencere ya da garajda bir tezgah üzerinde.

Böyle lambaların avantajları hakkında

Böyle bir yapı ana avantajı - arka arkaya geleneksel masa lambaları için pratik olarak ulaşılamaz herhangi bir yönde ışık ışınının açısını ayarlamak için olanak ifade var.

Bir başka önemli yararı - masasında tasarruf uzay, hangi eksik bir kural olarak. Yanı sıra güvenlik - lambanın güvenilir bir şekilde tespit sayesinde pratikte bile masadan kayma en ufak olasılığını hariç tutulur.

Böyle lambalar genellikle baş ya da monitör seviyesinden, örneğin, pick up kolay olacak. lambalar kullandığı Güç her model için optimal seçilir. , Başka şeylerin yanı sıra, çocuk görme korumak için gereken bir öğrenci için lambayı okuduktan sonra.

Evde ve ofiste hem - Yine böyle cihazların avantajları modern bir tasarım ve herhangi bir tarzda içine koymak yeteneğini içerir. floresan veya LED lambalar - - lambaların son nesil ameliyathanede veya oturma odası yüksek teknoloji tarzında harika görünüyor.

eksiklikler

dezavantajları vida zamanla açmak yapısal sertlik, bunların giderek zayıflaması vardır. Bu nedenle, lamba yavaş yavaş amaçlanan konumundan sapma, batmaya başlayabilir.

Ama bu sorun ağırlıklı olarak eski modellere doğasında vardır. Modern lamba katı yapısını koruyarak, çelik yay ile donatılmıştır.

Başka arıza gibi bazen hantal tasarımı çağırdı. Dizler bazen iş istasyonu üzerinde veya menteşeli raflar sınırlandırılmış bir niş içinde donatılmış, özellikle dar alanlarda sığmayan lambaları.

tüketici yorumlar

En kısa sürede satışa açılacak, masa kelepçesi lamba hızla pazar fethetti. Gerçek tüketiciler çok yönlülüğünü, pratikliği ve görülmemiş kolaylık ve işlevsellik takdir var. Müşterilerden gelen geri bildirim bu tür lambalar satın alırken ışık kaynağı pozisyonuna geniş ayarlanabilmesi belirleyici bir faktör haline gelmiştir olduğunu. Başka az değerli tüketiciler şık bir tasarıma hemen her iç kelepçesi lambayı yerleştirmek için yeteneği düşünürken.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.