HobiDikiş

Kağıt pençeleri nasıl yapılır?

Kağıt pençeleri oldukça basittir, ancak toplam üç ayrı kağıt pençesi türü bulunmaktadır. Genel olarak, bu tür bir iğne origami olarak adlandırılır. Bu, kağıttan herhangi bir boyutta herhangi bir şekil verebileceğiniz ve bazen de hareket ettirebileceğiniz en eski sanattır (örneğin, basılırsa atlanan renkli kâğıttan bir kurbağa yapabilirsin). Şimdi kağıttan pençeleri nasıl hazırlayacağımıza geçelim.

Birinci yöntem: tutkal ve makas içermez

İlk olarak, böyle pençelerin birlikte yapıştırılmadıklarından hemen ayrılmasını düşünmeyin! Kağıdın uçlarını tırnağın içine doğru şekilde sarmanız yeterlidir, daha sonra şeklini koruyacak ve parmaklarınız üzerinde iyi tutacaktır. Bir pençe kağıdından nasıl çıkarılabileceğini daha net hale getirmek için , tabaka ile olan işlemlerin sırası , gösterildikleri sırayla birbiri ardına gelen alt cümleler şeklinde düzenlenir.

  1. İpuçları yukarı ve aşağı bakacak şekilde kare bir sayfa alın; yani bir kağıt parçası bir elmas ile temsil edilir.
  2. Bir kağıt parçasıdan yapın ve bunu yaptığınızda üzerine bir pençe giymeyi düşündüğünüz parmağınızı deneyin. Başka bir deyişle, bu aşamada pençe tabanını oluşturursunuz; bu koni, tabanı parmağınızdır.
  3. Çıkıntı yapan uçları hafifçe bükerek, sabitleyin ve aynı anda pençe şeklini kaybetmemek için destekleyin. Her şeyi doğru yaparsanız, pençe tamamen parçalanmayacak ve parmağınıza oturması güzel olacak.

Bu arada, bu yöntem bu tür pençeleri yapma tecrübesine sahip olanlar için iyi, çünkü ilk birkaç insandan bunları düzgün şekilde yapmak mümkün, burada eğitim almanız gerekiyor. İlginç bir gerçek: Amerika'da bu şekilde tüm azizlerin (Cadılar Bayramı) tatili için çocuklar kendi pençelerini parmaklarında süsleyerek (veya sadece boynuna asarlar) hazırlarlar.

İkinci yöntem: tutkal + makas

Bu yöntem, pençeleri ilk kez yapan veya tutkal ve makas kullanmadan kâğıt kürlerini nasıl hazırlayacaklarını anlamayan kişiler için mükemmeldir. Bu yöntem eşsiz basitliği ile ayırt edilir: On ila on beş dakikalık işlerde tüm parmaklarda pençe yapabilirsiniz. Bu yöntem için şunlara ihtiyacınız vardır: kağıtların sayısı, planlanan pençelerin sayısıyla aynıdır, makaslar (yeterince keskin olmalı, bu yüzden "çiğneme" kağıdına dokunmayın) ve kaliteli tutkal (kalın lekelenmiş olanlar değil) Katmanlar veya genellikle akış). Öyleyse, başlayalım.

  • Parmaklarınızın içine kolayca yerleşebilecek bir kağıt konudan bir koniyi katlayın, ancak çökmeyecektir.
  • Tabandan çıkacak ipuçları makasla dikkatlice kesilmelidir.
  • Tutkal pençesi tutkalın kağıt katının altına gelmesini sağlayın, çünkü tutkal kendine ince kir ve toz toplamış ve pençe genel görünümünü bozacaktır.
  • Yukarıdaki tüm eylemleri pençeleri olmak istediğiniz kadar yapın.

İpucu: Tırnakları boyayacağını düşünüyorsanız, tutkal kuruyuncaya kadar bekleyin, çünkü boyanın yapışkan katmanında "kaybolması" gerekir.

Üçüncü yöntem: makassız, ancak tutkallı

Bu gibi tırnaklar özellikle güçlüdür, çünkü sadece yapıştırılmış değil ipuçlarıyla içeri doğru bükülmüşlerdir. Kağıt pençelerini yapmadan önce, tutkalın kaliteli olduğundan ve işi mahvetmeyeceğinden emin olun.

  • Kağıttan küçük bir koni yapın, parmağınızı üzerine koymaya çalışın.
  • Yapışkanla kağıdın derzlerini tutkal edin.
  • Tabanlara yapışan köşeleri katlayın ve onları müdahale etmeyecek şekilde tutkal edin.

İpucu: Tutkal tamamen kuruyana kadar pençeleri parmaklarınızın üzerine takmayın; çünkü pençe parmağınızı çıkarmaya başladığınızda deforme olur.

Her şeyi doğru yaparsanız, tırnaklarınız düzgün olacak ve parmaklarınızdan düşmeyecek. Tırnak süslemeyi arzularsanız, onları boyayabilir, renkli dişlere sarabilir veya teli boncuklarla örebilirsiniz. Kağıt pençelerini nasıl hazırlayacağınızı ve işinize başlamak gibi herhangi bir yöntemi seçin!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.