Gıda ve içecekAna yemek

Yıldız anason - ne olduğunu ve nasıl pişirme kullanmak?

yaban bir bileşeni olarak bitki dünyanın neredeyse süresiz zengin ve çeşitlidir. Onun orada krallık ve yararlı bir kişi yeşil arkadaşlar, ve oldukça tehlikeli düşman olarak. Biz gıda tüketmek bitkilerin çok sayıda - ham veya işlenmiş formda, tıpta kozmetoloji kullanılır. Onlar bizim günlük yaşamını süslemeleri yaşam, daha parlak daha hoş, daha değişik hale - Diğerleri sadece hayranım. Diğerleri henüz çalışma - onları ilginç bulmacalar bir sürü yatar içinde.

taçsız kral

Bu makalede ele alınacak bitki, gerçekten eşsiz ve orijinal saygıyı hak ediyor. Bu, çeşitli alanlarda enlem kullanımda evrenseldir sıradışı ve çok faydalı özellikleri bir numarası vardır. Illitsium Mevcut: Gizemli ve güzel. Basitçe - yıldız anason. "Nedir o?" - Sen sor. sıcak güney Güneydoğu Asya, Japonya ve Çin'in iklimlerde yanı sıra Hindistan, Kamboçya ve Vietnam'da yetişen küçük bir ağaçtır.

Anason, Çin, Hint, stellat - Diğer isimler vardır. İlk iki açıktır ile - onlar bitkinin yaşam vardır. Ama neden zvodchaty yıldız anason? Bu ne anlama geliyor? Bu ad ağacının meyve belirli formu ile ilişkilidir - altı veya sekiz (veya daha fazla) "yıldızlarla". Bu nedenle bitkisel krallığının gerçek taçsız kral illitsium denilen!

meyve özellikleri

ağaç uzun karaciğerinin cins aittir. Türünün Bazı gökyüzüne yeşil dallar çekerek az yüz yıl değildir. bir buçuk yıllardır - Bu olgu, kültür ve içinde değerli bir kırpma, dik doğrudur, insanlar uzun bir süre beklemek zorunda. O, yıldız anason gizemli meyve nedir? Bu özel ürün nedir?

"Yıldızlar" oluşturulduğu çiçekleri, bir gurme bahçe nergis şeklinde. tatlı, hoş, çok nazik - Bunların kokusu görünümünü eşleşecek. Böyle devam kapatır. Sert, sert yıldız anason dokunarak. Bu fetüsü verir? Doğal olarak, bitki tohumları ile de zarar verebilir. (Çeviride - "güzel") illitsium toplayın meyve kırmızımsı-kahverengi neden güneşte kurutulmuş, oldukça olgun değildir. Daha sonra, bunlar, bir toz halinde öğütülür ve amaçlanan olarak kullanılır.

belirli göstergeler

Aynı övünebilir anasonu? Faydalı özellikleri ve kontrendikasyonlar temsil bitkiler? Birincisi, meyve yağda hem tıbbi, kozmetik ve gıda sanayi için çok değerlidir efirosoderzhaschimi vardır. İkinci olarak, bu tür tanenler, ekstraktifler, reçineler, şekerler, tanen, organik asitler ve mineral tuzlar olarak faydalı maddeler bulunmaktadır. Illiciaceae esansiyel yağ düzgün meyve ağacı tatlı-ekşi tat ve harika aroması korur. Bu arada, bir antispazmodik mükemmel, mide-bağırsak aktivitesini geri yardımcı olur ve mide gazını engeller olduğunu. Genel olarak, geleneksel Doğu tıp, özellikle Ayurveda zvodchaty anason son derece faydalı inandığı dikkati çekiyor.

Tıbbi uygunluk

tohumların bir kaynatma - solucanlar sürülmesi için ateş, soğuk algınlığı, mide ağrıları için mükemmel bir çözümdür. kullanışlı tohum ve dişhekimlerine düşünün - onlar kötü nefes mücadele için çiğnemek önerilir. Ancak, özellikle alerji için epilepsi, sinir, aşırı heyecana, eğilimi içinde, büyük miktarlarda kullanmaktan kendini dittany yer almak gerekmez.

Diğer bitkisel yağlar seyrelterek, kozmetik amaçlarla, örneğin, saf yağ illitsiuma deri ve mukozaları yakabilir, bu nedenle kullanılmalıdır. Bunun birkaç damla banyoya ilave ederse, büyük bir rahatlatıcı bir etki yaratacaktır. Yıldız anason (baharat) ve emzikli anneler bir gıda olduğunu istenmeyen bir durumdur.

Baharat ve baharat

çeşniler, baharatlar ve bu - - baharat Çoğu zaman, hatta deneyimli hostes aromatik olduğu katkı dikkate alınması gerektiğine dair soru hakkında karıştı. Rol baharatları - Belirli aromalı yemeklere homojen tonu (tatlı, tuzlu) ya da karışık tip (tatlı acı) vermek. Aromatik maddelerin mutfak ürünleri (örneğin, pişirme vanilya) kokusunu etkiler.

Yıldız anason - Aynı anda baharat ve baharat. Özellikle açıkça ısıl işlem görmüş ürünlerin yakalanan gıda ve belli bir tat ve bir belirgin aroması, diyor. Güçlü antiseptik olmasının yanı sıra, yıldız anason, yemekleri de dahil olmak üzere raf ömrünü uzatan, doğal bir koruyucu görevi görür. Ve ayrıca iştah mükemmel artırır ve iyi bir sindirim teşvik!

mutfak kullanımı

Görüldüğü gibi, bu ortak baharat yıldız anason değil. mutfak işinde bunu uygulamak gerçekten evrenseldir. Toz tatlı hamur işleri ve koruma (reçel, reçeller, kompostolar, turşu ve Soslar) ve yemeklerin hemen hemen her türlü konur sonra. Özellikle de soslar ve et suyu iyi olduğu gibi.

Genellikle, yıldız anason (baharat) çağımızın önce uzun insanlara biliniyordu. insanlar akşamdan sendromu önlemek böylece - O Antik Mısır'ın en alkollü içkilerin önemli bir bileşenidir. Birlikte belirli dozlarda pelin ile daha sonra pek çok hastalık için bir tıbbi ilaç elde etmek için belli bir miktar itilir şarap, ilave edildi.

Eski Doğu'da da pişirme yıldız anason ile çok popüler oldu. Ama bir ağaç Japon ve Çin tapınaklarının kabuğu kapların içinde küçük ve değerli bir tütsü olarak evlerde yaktı. Avrupa'da, meyve stellat anason gelen toz Noel pasta ve tatlılar yanı sıra çok popüler sıcak grog vazgeçilmez bileşenidir.

Ürünler Kardeş

mükemmel dittany uyum ürünlerin bir dizi vardır. Karanfil, zencefil, kakule, hindistan cevizi, tarçın - hep birlikte ve ayrı ayrı illitsiumom birlikte birbirini yola tat ve lezzet vurgulamak. Bu nedenle, Rusya'da eski zamanlardan zencefilli, çerezler için hamur içinde anason koymak beri. turşu mükemmel kereviz, dereotu, rezene, maydanoz ile birlikte bulunur. Hostes de sarımsak, soğan, acı ve tatlı biber kullanıyorsa soslar ve et suyu içeren besinler stellat anason, doğru eklemek.

Kanatlı (ördek, tavuk), sığır eti ile çalışırken baharat olarak sadece vazgeçilmezdir. "Love" yıldız anise rice yemekleri, sebze, yumurta. kullanımı ile bile sıradan içme suyu lezzetli aromalı içecek dönüşünce diğer ürünler hakkında ne söyleyebiliriz.

birkaç tarifleri

Eğer, "badyanistoe" "tür" Bu andan yararlanmak ve bir şeyler hazırlayabilir Şimdi sağlıklı ve orijinal tarifler:

  • Güçlü çay (siyah). İlk başta, sadece genellikle yapıyor gibi pişirilir. Çağlalar limon (turunçgiller güçlü kokmaya başlar), bir daire kesip bir bardak koydu. yıldız anason aynı çiçeği (kuru veya taze olabilir), kapak ve fincan tabağı ekleyin, çay içme sıcaklığı için hoş olmayacak kadar demlemek edelim. Ardından, çiçek kaldırmak ve içecekler şeker, bal, şeker, diğer tatlılar sunulur.
  • Vişne reçeli anason stellate ile. Meyveler şeker (1 1 oranını) dökün, kemiklerden temiz, yeniden birleştirmek, 5-6 saat bekletin. Birkaç inflorescences marlechku anason ve karanfil, tarçın çubuğu koyun. Sonra yumuşayana kadar birkaç aşamada baharat ve cherry cook çıkarın. Roll up ve şaşırtıcı kış kokulu incelik tadını çıkarın. 3 yıl - bu normalden daha uzun sürebilir uygun gıda Saklanan.

yıldız anason, anason-illitsium - İşte harika oryantal baharat olduğunu!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.