SeyahatYol tarifi

Büyük metropollerde, küçük köylerde ve Almanca tüm eğlenceli konumlar: Almanya'da şehirler listesi

prensipte Almanya'da şehirler yanı sıra, listesi, herhangi bir başka gelişmiş ülkede yerleşim bölgelerinin listesi, oldukça hacimli olduğunu. küçük Birçok değil, aynı zamanda büyük bir sürü. Bu tema detaylı ve ilginç, bu yüzden odaklanmak değer.

tema hakkında kısaca

ilk şey, modern Almanya 16 ayrı federal eyalete ayrılmıştır dikkat etmek istiyorum. Ayrı bir devlet - Birçok kişi yanlışlıkla bunlardan her inanıyoruz. Ama hayır, bu sadece bir federal devlet var - Rusya'da olduğu gibi.

Arazinin kompozisyon Berlin, Bremen ve Hamburg içermez. Bu bireysel şehirler. Ayrıca Rusya'ya benzerlik yakalanan: aslında biz sadece Moskova, St. Petersburg ve Sivastopol durumunu ayırdı. araziye değer eşdeğer yukarıda belirtilen Alman kasabalarda rağmen.

Biraz tarih

Almanya'da şehirlerin listesini listeleme önce, hikayenin içine biraz daha derin değer. Geçen önce yılın ortasına kadar XIX yüzyıl, bu ülkenin topraklarında yaşamış ve küçük bireysel durumları gelişti. Bunlar genellikle kendi sınırlarını değiştirdi. Başlangıçta, 11 vardı, ama sonra, üç ülke (Baden, Württemberg-Baden ve Württemberg-Hohenzollern) takım zaman dokuz oldu. Sonra 14. vardı Ama 1990 yılında değişiklikler vardı hangi mahalle vardı. Alman başkentinin doğu ve batı kısmı bir araya gelerek ülkenin doğu kesiminde olduğu gibi her şeyi geri verdi. Yani arazi 16 idi.

Boş arazi ve şehir

Almanya'da şehirlerin listesini dile getiren önce, karada bahsetmek istiyoruz. Yani, ilk - bu Baden-Württemberg olduğunu. Üç birleşik toprak (örneğin yukarıda belirtildiği gibi), zaman 1952'de oluşturulmuştur. en müreffeh bölgelerinden biri olarak kabul ve sermaye geliştirilen Stuttgart olduğunu.

Bavyera - Almanya'nın en büyük kara. Onun sermaye - Ünlü Münih, "BMW" ve Bavyera gelenek doğum yeri. Berlin - 1920 yılına kadar tüm ülkenin ana şehir, Brandenburg arazi parçasıydı. Ve o, bu arada, devletin kuzey doğusunda yer almaktadır. Sermaye - Potsdam, küçük ama şirin bir kasaba.

Bremen - Ücretsiz Hansa Şehri ülkedeki en küçük alanıdır. Sadece iki şehir oluşmaktadır. Bu gerçek, Bremen ve Bremerhaven vardır. Aynı şekilde, hem de Bavyera yılında ülkenin en eski oluşum. Hamburg, bu arada, aynı zamanda ücretsiz Hansa kenti. Buna ek olarak, Avrupa'nın en büyük liman metropol! Kuzey Denizi Elbe döküldüğü yerde bulunan.

diğer arazi

Almanya'da oldukça ünlü şehirler listeledik üstünde. Aşağıda verilen tam olarak Rusça üzerinde alfabetik sırada listesi. Ve şimdi - diğer topraklarda hakkında daha detaylı.

Almanya'nın göbeğinde, Hesse yer. Antik Germen kabilesinden türetilmiştir Wiesbaden başkenti olan bir arazidir. Baltık Denizi yer Vorpommern Açık (veya Mecklenburg, denir gibi). pitoresk kaleler ve şaşırtıcı doğa ile bir şehir, göller arasında yer - Schwerin başkentidir.

Aşağı Saksonya Bavyera yakınlarında yer alır. Sermaye - Hannover, yarım milyon nüfusa sahip bir liman kenti. Ünlü Düsseldorf'un ana kenti kara, - Kuzey Ren-Vestfalya. Rheinland-Pfalz bulunan güneybatı, In. büyük Alman medya merkezi - Başkenti Mainz olduğunu.

Saarland (ya da sadece Saarland) - Ülke topraklarının küçük bir. Bu Fransa ile komşudur. Saksonya Anhalt ana kent - Dresden Saksonya ve Magdeburg Free State başkentidir. Schleswig-Holstein kuzeyinde yer almaktadır. Sermaye - Kiel Kardeş şehirler hangi - Kaliningrad ve Sovetsk.

Ve son olarak, Thüringen Free State aradı. Bu Almanya'nın yeşil kalbi olarak bilinir. Ülkenin kalbinde yer almaktadır. Onun sermaye - Erfurt, Üniversite Merkezi. Bütün bu üstünlükler, Almanya'da büyük şehirlerde. Liste oldukça büyüktür. listedeki Çünkü hepsini değmez.

küçük yerleşim

Temelde, insanlar Almanya'daki şehirlerin az ya da çok iyi bilinen listesi vardır. Ama konu denince akla sadece burada önemli başkentlerini gelir. Ama çok hacimli bir liste olan Almanya'da küçük bir kasaba, gibi birçok tür yerleşim vardır.

Örneğin, Rothenburg od Tauber. renkli evleri ve dar sokakları ile 11.000 kişilik bir nüfusa sahip, küçük, şirin. Minden - Ayrıca küçük bir kasaba. Çok az insan o burada Avrupa'nın ikinci en uzun gezilebilir su kemeri olduğunu biliyoruz. Villingen-Schwenningen, Velbert, Flensburg (diğer şeylerin yanı sıra, ülkedeki en kuzeydeki şehir), Tübingen, Marl, Dessau ünlü barok sarayı ile, Lünen, Ratingen (yeşil ve güzel), Ludwigsburg (uçağın "Junkers" Orada bir kez yapılan) , Esslingen am Neckar (sekizinci yüzyılda kurulmuş), Hanau, Düren duyuyorum ...

Bu Almanya'da şehirlerin listesi, en küçük, ama fark edilir olmasıdır. Onların nüfusu 100'den az bin kişidir. Bu arada, turistler arasında bu tür yerlerde çok popülerdir.

ilginç gerçekler

Listeyi incelenmesi, bu yerleşim önem kazanmıştır kılan dikkat unutulmamalıdır. dini değerlere odaklanan büyük müzesi - bu simgelerin bir müzeye ev sahipliği çünkü Örneğin, Recklinghausen ünlüdür.

Bergisch Gladbach, örneğin, uzun, demir cevheri çıkardıklarından. Geçen yüzyılda bunun büyük bir stok vardı. Ruslara tanıdık Göttingen, çünkü bu nerede yurttaşımız hayatlarını çok sayıda. Pforzheim daha başka daha savaş sırasında bombalama etkilenen bir şehir. Heilbronn şarap yapımı ve tuz madenleri ile ünlüdür. Bu arada, şehir kurdu oralarda, ilk Paleolitik sırasında insanın izleri fark edildi! Furth - anıtlar sayısında en yoğun olarak bilinen bir şehir. Neuss oldukça sıradışı gerçeği ile tanınır - burada XVII yüzyılda Hester Jonas adlı bir yerel cadı infaz gerçeği. o sadece otlar ele rağmen.

Burada, prensip olarak, en ilginç Almanya'da şehirler (Rusça alfabetik liste yukarıda verilmiştir). Gibi anlaşılabilir ve isimleri değil tüm duruşmada olan küçük kasabalarda, bir şey hakkında övünmek yapabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.