Haber ve ToplumKültür

Yazma ve eski Mısırlılar bilgisi. dil gelişim aşamaları. Tıp ve Bilim evrimi

4000'den fazla yıl önce Nil kıyısında ortaya çıkan medeniyet, bir sürü sırrı tutar. alanda olumlu koşullar ılıman iklim bilim ve sanat çeşitli dallarında çok erken gelişmesine katkıda bulunmuştur. Yazma ve antik Mısırlıların bilgi - dünyada birçok bilim adamı tarafından araştırma konusu. kaybolmamış sayısının ilk metinler 3000 M.Ö. oluşturulmuştur. e., daha sonra gelişti ve sanat ve tarih anıtlarıdır. Eh, daha ayrıntılı olarak onlara bakıp sırları geride bıraktığını ile anlayacaksınız eski uygarlıkların.

dil ve becerilerin genel kavramlar

sonucunda elde edilen antik Mısır hakkında bugün tüm bilgiler, arkeolojik kazılar. hazırlanan çeşitli belgeler bulundu ölü dilleri. Onlar yıllardır deşifre birlikte çalışıyor. Bunlar pişirme tarifleri biten yasa ve kilise hizmeti ile başlayarak, bu medeniyet çerçevesinde yaşamın her yönü hakkında bilgi içeriyordu. O yazma ve bilgiyi çıkıyor eski Mısırlılar, bir artık ayrılmaz bir şekilde bağlantılı I araştırma yapabilirsiniz. insanların dilbilgisi şifresi çözülüyor, onun sırlarını çoğu açmak mümkün olacak. yazılı tarihidir Çünkü dört ana döneme ayrılarak başlar.

Birinci dönem: hiyeroglif

devletin kendisi bile var olmadığı Eski Mısır yazma öncesi hanedan döneminde ortaya çıktı. Ancak, bu kişilerin tanrılar ve rahipler her zaman kutsal ve dokunulmaz bir şey vardı ve o "dünyanın Tanrısı" Mısırlılar ilk yazı sistemi kurdu bu kavramlara sayesindedir. Eski Mısır Hiyeroglif Modern Çince veya Japonca çok farklıydı. Bunlar renkli edildi resimler nesneler, olaylar, insanları tasvir, (bugün çünkü zamanın yıkıcı etkisinin onları tek renkli bulabilirsiniz). Kısacası, insanlar, gördüklerini biraz basitleştirerek nesneleri çizim bulundu. veya tam tersi sola doğru, ve hatta bazen yukarıdan aşağıya doğru - Yazma karakterler herhangi bir yönde olabilir. Önemli olan sonuç güzel olmasıdır.

Dönem İki: ieratika

Mısır Helenistik dönem yakından Yunanistan ve bağlantılıdır Roma İmparatorluğu. askeri uzmanlık alışverişi yanında, dilsel asimilasyon meydana geldi. Yazma ve antik Mısırlıların bilgi antik Avrupa'dan gelen alfabe, sistemleşme. ieratika - bitişik eğik yazının ilk tip vardı. Sonra bu yeni edebi dil toplumun sadece krem kullanılabilir, ve o kutsal metinleri ve yasal belgeler derlendi.

gelişimin üçüncü aşaması: demotic

dönemler asimilasyon dönüşte eski Mısır nüfusta meydana geldi. Bu, tabii ki, dilini onların gelenekleri, inançları getirdi Arapları sular ve. demotik, görünüşte modern Arapça andıran - yazılı bir temelde yeni tip popüler oldu tabakaların tüm insanlar arasında. o ve kamu belgeleri paylaşmak literatürü, biyografileri ve notlar yapar On. Yine ieratika hala ülkenin resmi bir mektup vardır ve ibadet ve yargı kullandı.

Dördüncü Dönem: Kıpti

Bu demotik yerini eski Mısır dili ve yazı dilinin gelişmesinde son aşamadır. öncekilerden farklı olarak, Kıpti kendi alfabe harfi, telaffuz, imla farklı şekilde, cümle başına hece ve kelimelerin eklenmesi vardı. Birçok yönden, bu Yunan diline benzer, ama Afro-Asya aittir dil ailesinin. Yazma ve önceki dönemlere ilişkin eski Mısırlılar, bilgi, bilim adamları sadece Kıpti el yazısıyla yoluyla deşifre başardık. Bu dil belge ve atalarının özetleri tercüme Mısırlılar daha eski olduğunu. 19. yüzyıla kadar Kıpti dil liturgy kullanıldı ve daha sonra ölmüş saflarında tanımlanmıştır.

Piramit - sırları deposu

Antik Mısırlıların Bilgi modern bilimin temelini oluşturmuştur. medeniyetler hiçbiri bu yüzden böyle ilerledi değil, ve o zaman dünyanın herhangi bir yerindeki gibi gelişmiş ev sistemi yoktu. Bu tesislerde tutuldu kayıtları içinde, öncelikle sağlık yararları bulmak. Onlar otlar bazı hastalıkların bizi iyileşmek Ne boyalı travmatik beyin hasarı, iyileşmek için nasıl söyler. Mısırlılar biliyorlardı yıldız neyi da gece ve nerede görünür neden gökyüzünde gün boyunca kaybolmaya. Buna ek olarak, eski Mısır matematik - bu Bugün okulda öğrenirler şeydir. Cilt rakamları, kütle oranı ve bilinmeyen ve atış ile denklemin parametreleri - bu Nil Vadisi hassas icat edilmiştir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.