Haber ve ToplumKültür

Zararlı kötü alışkanlıkları? kötü alışkanlıklara karşı Sport

Bugün tartışmak konu değil, sadece yükselen ve kamu rakamlar, ve sağlık sisteminin temsilcileri ve eğitimciler, ve diğerleri. Ama ne olursa olsun biz zararlı kötü alışkanlıkları ne bahsediyoruz ne kadar, her zaman sadece kendilerini değil, aynı zamanda başkalarına zarar vermek isteyen insanlar var olacaktır. en bağımlılık düşünelim. ne olduğunu öğrenin zararlı alışkanlıklar. Belki en azından bir kaç kişi yolda geri almak için ve fiziksel ve zihinsel sağlıklı olmalarına izin verilen olduğunu.

ilaçlar

Bu kelimeyi duymak, onlar başka bir şey zaten düşünemiyorum değil çok cazip bir kişi, hayal yardımcı olamaz. Bu durumda, değil "zararlı kötü alışkanlıkları ne?" soru bile, Ve hepsi çok net. Oysa daha detaylı olarak böyle bir arzunun sonuçlarını düşünün.

Tüm uyuşturucu bağımlılarının Öncelikle zihinsel ve fiziksel fonksiyonların ciddi bozukluklar ortaya çıkar. Onlar sürekli tıkalı burun, eller titriyor, bunlar uykusuzluk, ruh hali endişe ediyor. Herhangi bir ilaç - beyni tahrip gerçek bir zehir. ya bir kalp krizi ya da bağlı burun septum incelmesine kanama sonucu - Kural olarak, bu tutku ölüm hariç herhangi bir şey yol açmaz. Her insanın kullandığı ilaçların hangi türüne bağlıdır.

Eh, birileri istiyor sürece hayatını sona erdirmek için? Bu, daha az uğrar çevre bağımlısı bahsetmiyoruz. Okullarda Bu konu birden fazla sınıf saat ayırmaya gerek. Kötü alışkanlıklar genellikle erken okul çağı olarak görülmeye başlar. Bu nedenle, aktif olarak bu yaş grubu ile çalışmalıdır.

alkol

Diğerleri Diğerleri sarhoş olmadan hayatımı hayal edemez ise, hafta sonu şekilde dinlenmek için tercih Bazı insanlar, sadece tatillerde alkol. herhangi miktarlarda zararlı olduğu için bu durumda insan bağımlılık üzerindeki etkisi, alkol kullanımının düzenlilik bağlı değildir. Alkol kardiyovasküler ve sinir sistemlerinin etkisi altında düşmek etanol içerir. Bir kişinin vücuduna zarar hala uygulanır, nadiren alkol kullansa bile, sadece yavaş yavaş olur. İktidarsızlık, kan kan damarları, karaciğer genişlemenin pıhtıları, büzülmüş beyin, diyabet, ülser, zayıf böbrek, depresyon - yeterli bir liste sağlığı üzerindeki bağımlılık hangi etkisini anlamak için, değil mi? Ve bir kişinin içecekler daha hızlı o bedenini yok eder. Mide duvar yanmış olarak kan pıhtıları oluşur gibi bir bardak yükseltmek önce, vücut hücrelerinin boğmaya başlar hayal, bloklar birçok beyin merkezleri, kan daha kalın hale gelir. Bu liste sadece sonuçları ve yaşamı tehdit hastalıklar değildir.

sigara içme

Ne en çok şiddet - kötü alışkanlıkları hepsi sigara içen biliyorum zararlı, ama yine de organizmayı öldürmeye devam. Bu zarar "depolama" - sonuçları hemen söyleyemem, ancak 10-15 yıl içinde size tam güçle bunları yaşayacaksınız. Bu akciğer kanseri, bronşit, koroner kalp hastalığı, kısırlık, beyin hasarı, multipl skleroz. Düzenli sigara içme hayatı değil, aynı zamanda kalitesini sadece azaltan, çok stabil istek oluşturur. Kural olarak, bugün birçok öğrenci için sigara. Bunlar tabii ki, bu onlara ne inanmak, sonuçlarının farkında, sağlıklı, genç, ama. Lisede, ancak lise öğretmenleri de sadece Homeroom'a yürütmek, bu konuya çok dikkat etmeliyiz. Kötü alışkanlıkları engelledi ve müzakere yöntemiyle sadece ortadan kaldırılması gerekir. Öğrencilerin sonra okuldan gelerek bir sonraki puf yapmak. Öyle böyle bir olay hazırlanmak için gerekli olan oldukça korkutucu slaytlar, sigaranın sonucunda ortaya çıkan ölümcül hastalıklara sahip kişilerin fotoğraflar. Hatta güzel bir kişi acı davet edeceğini sigaranın etkileri, nereye götürür Onun örnek çocukları ilk elden görmek için. Kötü alışkanlıkları öğrencilerin henüz mümkün olan tüm yollarla onlarla savaşmak için deneyin kadar güçlü değil.

yetersiz beslenme

Giderek, yukarıda açıklanan tercihler sonuçları bahsediyoruz, ama bu sefer zararlı az ve büyük miktarlarda olan yiyecekleri emer. Gıda bağlı şiddetli için aşırı yeme eğilimli olan insanlar, bir beslenme uzmanı, psikolog, endokrinolog danışmak gerekir. Bu sorun aynı zamanda tüm sistem ve organların hızla overeating ile overstrained kötüleşmesine olarak ele alınması gerekmektedir. Bu cilt sorunlarına ek rahatsızlıkların bir "kısmı" gerektirir egzersiz eksikliği, katkı, mide-bağırsak hastalıklarının kışkırtır.

kumar

kumar teknolojisinin gelişmesiyle birlikte neredeyse modern insanlar için en büyük sorun haline gelir. Bu slot makineleri, kumarhane, kart. Uzmanlar depresyon, şizofreni yol açabilir ayrı bir hastalık gibi bağımlılık tanımlar. Ana belirti - her zaman oynamak için saplantılı arzu, bir kişinin o sadece bu konuda unutur, hatta bir defasında tuvalete gitmek veya yemek, kaçamaz. Davranış değişiklikleri, arkadaş küçülen daire, ruhsal bozukluklar gelişir. madde kumar neredeyse ayrılmaz alkol, sigara ve uyuşturucu tüketimi ile bağlantılı olduğunu gerçeği ile birleşir.

Internet üzerinde Bağımlılığı

Çoğu zaman, kötü alışkanlıkları bu sorunla okula başlayacak. Mümkün bir bilgisayar, dizüstü bilgisayar veya tablet olmayan bir çocuğu hayal etmek bugün var mı? incelenen aşağıdaki sorunlardan bir sonucudur tespit edilmiştir gibi: görüntüleme pornografik web siteleri, oyun Cybersex, çevrimiçi kumar, katılım ihalelerindeki ve benzeri bir obsesif cazibe. Bütün bunlar, bağımlılık sürekli internette araştırıp etmeye zorlar, bu gerçekliğin "düşer", ve sanal dünyada sürekli varlığı sadece teşvik bireyin bozulmasını, aynı zamanda ruh sağlığı sorunları görünümünü.

diyetler

diyetler bazı avantajlara rağmen, aynı zamanda pek çok sakıncaları vardır. Bir kişinin özel bir diyeti gözlemler, vücut buna alışır, o zaman ayarlamak çok zordur. Bu özelliğinden dolayı da metabolizmayı yavaşlatır ve yağ eskiden olduğu yerde değil "batmaya" başlar, ama aynı zamanda çok kötü başka yerlerde. eklemler, kalp, bağışıklık sorunlara Sabit yeniden yapılanma kurşun.

"Kötü alışkanlıklara karşı Sport"

Bu ifade ne anlama geliyor? , Dönüş daha iyi anlamak için gitmek gerekir. Örneğin, sigara. Biz zaten bildiği gibi, bir bu alışkanlık sonucu - bronşit ve bu - yorucu öksürük, vb nefes darlığı ve. fiziksel aktivite ile uyumlu mu? Asansör bozuldu çünkü üçüncü kata kadar yürümek artık okul Eğer yüz metre koştu ne kadar kolay hatırlayın ve - bu korkunç bir sorundur. Ve biliyor ... sorumlu. böylece inatla Spor kötü alışkanlıklara karşı set Şimdi neden o açıktır. Egzersiz şimdi kalp atış hızını arttırır ve sonra burada zaten zayıf kalp sigara içen ekleyin. seçim yapmak zorunda olacak. Aynı alkol ve aşırı yemek için de geçerli. Kim "bagaj" ile dağlarda uzun zam, takıma götürecek? sürer bile, sen çok zor zamanlar var, ama yine de utanacaklar. Sonuçta, tüm başarısız. Spor iyi bir ruh hali ve iyi sağlık vereceğini, vücutta aynı zamanda ruhu içinde sadece bir kişinin, sağlıklı güçlü yapabilirsiniz. Doğru seçimi yapın, mutlu bir yaşam!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.