Sanat ve EğlenceLiteratür

"Ebedi tatil ülkesinde": kısa bir özet. Dostluk olmadan, sevinç imkansız

Alexander Alexin uzak 1924 yılında doğdu. Çocukluğu banliyölerinde tutuldu. Şimdi zaten Moskova'nın bir parçası - Serebryany Bor. Bir yazar olmak, çocuklara hikayeler ve hikayeler yazıyor. Öne çıkan öyküleri için Anatoly Georgievich Lenin Siparişini, İşçiliğin Kırmızı Afişinin İki Siparişini ve diğer devlet ödüllerini kazandı. Sonra, "Ebedi Bayramlar Ülkesinde" adlı peri masalının kısa içeriğini okuyacak ve eserin tembel kahramanlığını sürekli olarak yapmayı ne kadar sevdiğinizi öğreneceksiniz.

Ağaç ve ödüllü tatil

Bu olağanüstü hikayenin kahramanı, hediyeler ve ödüllerle, özellikle de Yılbaşı tatillerine çok düşkün çocuk Petya. Bu öğretici hikaye bir Noel ağacında yaşandı. Atasözinin ilk yarısını attığında cesurca yürüdü. Yılbaşı gecesinde, Pete bisiklet kullanmanın en hızlı yolcusuydu ve Peder Frost, "Ağaç sonsuza kadar kalmasına, tatillerin asla bitmesine izin vermeyin ve herkesin eğlendirmesine izin ver" diye yaptığı aziz isteğini yerine getirdi.

Petya, en yakın arkadaşı Valerik'in katılmasına müsade edememesi nedeniyle biraz utanabildi. Ve baba Frost bu arada ciddiyetle "Ebedi tatil ülkesine gideceksin" ilan etti. Kısa bir hikaye, kahramanımızın her zaman yalnız kalmaktan ne kadar çok hoşlandığını ve dinlenmek, dinlenmek, dinlenmek gibi şeyleri anlatacaktır.

İlk izlenimler

Sabah çalar saat çalmadı ve Petya ailesi ısrarıyla okula gitmedi: mucizeler başladı. Caddenin dışına çıktığında Peder Frost'un polis memuru tarafından karşılandı ve bir arabalı otobüste dikildi ve Noel ağacına getirdi. Sadece orada değildi. Çocukların karmaşık bir gürültüsü yoktu, koşturup kahkaha atıyordu. Petya bütün ödülleri kazandı ve tatlı Yılbaşı hediyeleri eşliğinde, eve gitti. Noel Baba, ülkede ebedi bir tatile sahip olduklarını söyledi (kısa bir özet gösterecektir), telefonda Snegurochka'nın emir aldığı bir emir tablosu var. Petya çok mutlu ve yolda çiğneme zencefilli ve pastil gibiydi. Ve en önemlisi, artık her yarışmada kendisiyle rekabet ederek kazanacak ve her zaman daha hızlı ve en önemlisi daha akıllı olacak. Sadece gözlerinde büyüdü.

Bahçede ve evde

Çocuklar ona zevk vermek için hokey kapılarını korumakla görevlendirildi ve rezaletle komşu mahkemeye kaybetti. En iyi arkadaşı Valerik, "Kapıdan içeri girmek istediniz, çocuklar size güveniyor" Beğendiniz mi? " Ve her biri Petit Sweets'i yemeyi reddetti, çünkü onlar sadece onun içindeler. Ve evde annesi onun için özel bir diyet hazırladığını söyledi: kahvaltı için nane nane zencefilli, öğle yemeği - makarna, Tula zencefilli ve çikolata madalyaları ve akşam yemeği - bal kekleri yiyecektir.

Eğlence devam ediyor

Petya için başka bir yere gitmek için kişisel bir arabası geldi ve onu sirke götürdü, örneğin küçük bir "mucize" yaptı. Palyaçoya güçlü adamın en hafif ağırlıkları kaldırmanın imkansız olduğunu düşünmesini sağladı. Ancak bu ona biraz benziyordu. Petya avludaki adamlara ne kadar güçlü olduğunu göstermek istedi. Telefonda, Snow Maiden'a hepsini gösterecek şekilde yalvardı.

Sahneye çıktığında öfke ve genel bir skandalla ağır ağır kaldı. Ardından kulisindeydi ve telefonda Snow Maiden'a ağırlıkları gerçekten ağırlaştırmak için yalvarıyordu. Avlunun yanındaki çocuklar ona hayranlık duyuyorlardı, sadece Valerik başını salladı ve numaranın ne olduğunu sordu. Ebedi tatiller ülkesinde neredeyse her şey mümkün, kısa bir açıklama bize bunu gösteriyor, ancak yaşamı yalanlarla karıştırıp ona saygı duymayı talep edemiyoruz.

yalnızlık

Bütün çocuklar okula gitti, yeni ilginç bir çevre bulduk; Petya'ya giden yol yok, hepsi bir şeyler tartışıyor ve eğlendiler. Petya düş kırıklığına uğratarak Noel ağacına gitti; burada her şeyi kalben biliyordu ve onunla hiçbir şey memnun değildi. Her gün filmlere gitti ve bütün filmleri kalben biliyordu, ancak onlarla tartışacak kimse yoktu. Uzun süre yemediği basit yemek için tamamen sıkıldı ve özlemi vardı. Basit siyah ekmek ve kızarmış patates istedi ve sonra her şey pasta ve zencefilli patladı. Petya, Peder Frost'tan çocuklar ile birlikte 10 gün süreyle kapalı hayvanat bahçesine gitmek için izin istedi ve çocuklar oraya gitmek zorunda kaldı. Ama neden, Petya'ya söylemediler. Ebedi tatiller ülkesinde, bunun kısa bir açıklaması Petya'ya yalnızlıkla işkence gördü. Sadece bahçedeki emeklilerle konuştu ve şimdi kimin hasta olduğunu biliyordu. O "çok ilginç" yaşıyordu.

Koşu okula

Bir sabah eğlence ülkesinden okula kaçmaya karar verdi. Bu yolda pek çok engelle karşılaştı: Kapıcı, nihayet Peder Frost'un polise karşıydı çünkü bir işi olmayacaktı. Ancak Peder Frost acımadı ve Petya'yı serbest bıraktı. Böyle bilgece, peri hikayesi Alexin'e anlatıyor. Kısa bir içeriği derin bir anlam taşıyan "Ebedi tatil ülkesinde", çocukları ortaya çıkaran bir peri masalıdır. Petya nihayetinde sadece dostluğun zayıfların daha güçlü hale gelmesine, kemiksizin irade ve cesarete katkıda bulunduğuna ve kalbin kinder olmasına yardım ettiğini fark etti.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.