SağlıkMüstahzarlar

Yaşlılar için kabızlık için etkili laksatifler

Kabızlık - yaş nedeniyle doğanın yaşlı nüfusun en acil sorunlarından biri - günlük bazda bir sandalyenin olmaması şeklinde dışkı ihlalidir, onun frekans az haftada üç kez olduğunu. Bu eşlik eder:

 • Eksik saflaştırma hissi;
 • Gerilim zaman rektum (bağırsak hareketleri) kurtuluş hareket dörtte birinden az tutulması;
 • dışkı yoğun doku ve küçük bir miktar.

yaşlılarda kabızlık nedenleri

yaşlılık başlangıcı ve kabızlık şiddetlenmelerde neden olabilir:

 • Doğal yaşa bağlı değişiklikler: Pelvik taban kaslarının ilerleyici tükenmesi, anal sfinkter ve hız reparnatsii (şifa), doku hipoksi (vücuttaki oksijen yetmezliği) yolu hassasiyetinin azalması;

 • Tipik hastalıkların varlığı: Parkinson, ateroskleroz, depresyon, hiperkalsemi (kanda kalsiyum konsantrasyonunu artış);
 • Gıda ve günlük ihtiyacına göre daha az bir miktar yararlı sıvıların yetersiz alımı;
 • laksatif kullanımı;
 • Keskin kas zayıflığı (adynamia);
 • tiroidin (hipotiroidizm) aktivitesini azalması;
 • Mevcut hastalığı (çoklu skleroz, diyabet, omurga bozuklukları) ilerlemesi;
 • tıbbi uygulama tedavisi için preparatlar mevcut koşullara;
 • hareketsiz yaşam, düşük fiziksel aktivite, bağırsak motor fonksiyon inhibisyonu teşvik;
 • Psikolojik nedenler.

kabızlık tedavisi: nerede başlar?

dışkı kıvamı ve bağırsak hareketinde sistematik başarı normalleşmesi amaçlayan yaşlılarda kabızlık tedavisi, bu nedenle karmaşık olmayan ilaç yöntemleri kullanarak başlamalıdır.

İlk besleyici diyet ve su dengesinin normalizasyonudur. Yaşlı insanlar genellikle kendilerini lezzetli ve sağlıklı gıda yağma yok ve bu tür gıda vitamin ve diyet lifi uygun miktarda içermediği için (, tahıl, patates yemekleri ve tam işlevlerini vücudu karşılamak için yetersiz makarna, üzerinde ağırlıklı olarak doğal yem edilir balast maddeleri). Bunlar, sıvı bir ortam içinde olarak, peristalsis uyarmak ve bağırsak içeriği hacmini arttırır. Bu nedenle, gıda buluşun diyet lifleri, en azından günde yarım litre daha sıvı tüketim koşuluna edilir olması gerekir. Aksi takdirde, daha yüksek bir kabızlık giden, bağırsaktan sıvı absorbe yani sorbentler olarak hizmet edecektir.

Yaşlı kişi kendini alıştırmak gereken İyi müshil, - Suyun bu sabah cam, aç karnına ( "iç" duş, tetik bağırsak hareketleri bir tür) sarhoş.

Bitkisel yağlar - etkili müshil

normal dışkılama yağlar (zeytin, vazelin, badem, rezene, parafin) tüketebilir aramak için; müshil etkisi hafifletici ve dışkı tanıtımı hedefleniyor. üretmek alma eksik kaşığı için (içme suyu sonra 5-10 dakika sonra mümkün) oruç gerektirir. Bir kaç saat içinde meydana boşaltma çağırıyorum. Yan etki olarak perianal bölgede tahriş olabilir. yağların kullanılması kısa olması gerekir; Kötüye bağırsak mukozal lezyon, karaciğer ve sindirim organları neden olabilir.

dışkılama motor aktivite artırmaktır ile Yol boyunca, sorunların kurtulmak için adım: dozaj jimnastik, egzersiz şimdiye kadar temiz havada yürüyüş, onlarla uyamayacağız çünkü onların yaştaki bir kişi olarak. gün, fizik tedavi rejiminin uyulması, uyarıcı peristaltik ve karın yüzeysel masaj ile bağlantılı olarak, kompleks, bir bağırsak hareketi sorunlarından yaşlı bir erkek teslim edebilir.

Laksatif yaşlılar için kabızlık

Kabızlık, altta yatan hastalığın bir yan etki için (örneğin, hipotiroidizm, şeker hastalığı) olabilir ve alınan ilaçların neden. tamamen dışkılama ile ilişkili sorunları ortadan kaldırmak için garanti edilmez, ancak bu durumda, altta yatan hastalık üzerinde ilaçların olumsuz etkisini azaltmak için gereklidir.

yaygın olarak bildirilir ve mevcut ilaçların her eczanede mevcuttur - En emekliler yaşlılar için kabızlık için müshil inanıyoruz. Tabii ki, bu sorunu çözmek için en kolay yoldur, ancak çözüm doğada bir kerelik olduğunu ve elde edilen rölyef sadece geçici olacaktır. bağırsak - "atıl" ( "yavaş" olarak da bilinir) ve kabızlık, bağımlılık ve geliştirme ortadan kaldırmak için en etkili yöntem olduğunu göz önünde bulundurarak, yaşlı nüfusun büyük eğilimi laksatif sürekli alım. Yani bağırsaklar aciliyet eksikliği ile sonuçlanan ve doğal bir şekilde işemekten hangi bağımsız çalışmayı reddediyor, ilaçlar alıyorsanız derhal harekete müshil vardır. dışkılama onların alımı olmaksızın gerçekleşir olarak kişi müshil bağlıdır hale gelir.

müshil ilaçları tavsiye etmek?

Yaşlılarda (ilaçlar) için Laksatifler diğer yöntemlerle etkisiz durumunda reçete edilmektedir. Bu yollar arasında sebebiyle mevcut anevrizmalar, venöz tromboz, fıtıklar, rektal çatlak, miyokard enfarktüsü, hemoroid, şiddetli hipertansiyon, rektal prolapsus zorlayarak yükselecek karın içi basıncını kontrendike olduğu kişiler için en iyi seçenektir.

kabızlık (antidepresanlar, antiparkinson maddeleri, kronik ağrı için opiatlar) neden olan doktor reçetesi ilaç iptal etmek için arıza durumunda da güçlü öngörülen laksatifler. müshil Kısa kurslar da barsak anket için hazırlık yanı sıra öncesi ve ameliyat sonrası dönem için tavsiye edilebilir. ilaçsız yöntemlerin etkisizliği yapılan yaşlı insanlar atama müshil diğer kategoriler için; İlaç seçimi dikkatle haklı edilmelidir.

Tıbbi müshil Türleri

aşağıdaki gibi hızlı aksiyon ayrılabilir müshil işleyiş mekanizması üzerinde:

 • Dolgu maddeleri, barsak lümeni su geri çekilmesi için, bağırsak duvarı üzerinde hacim ve dışkı basıncı, böylece boşaltma. kepeği, metilselüloz,: bu ilaçların baz sindirilemeyen bileşenleri olan keten tohumu, yosun ve diğer katkı maddelerini içermektedir.
 • Osmolitiki, bu bileşim nedeniyle osmotik basıncın oluşmasına bağırsakta sıvı tutmak maddeler bulunmaktadır. Gıda gelen su geciktirilmesi ve bağırsak duvarı içine emmek izin vermeden, bu gibi preparatlar, dışkı ve boşalmasını kolaylaştıran bunların birikmesi hacim sıvılaşmasını desteklemek. vücudun ve kardiyovasküler problemler elektrolit metabolizması ihlalleri ile dolu olduğu için Bu laksatifler, bağımlılık yapmaz, ama daha uzun 3 ay süreyle kullanılamaz. osmolitikam göre değişir tuz, polietilen glikol, Fortrans, magnezyum Karlovy bulunmaktadır.
 • Uyaran işlemi kendi motiliteyi artırmak (Anal pasaja içeriğinin hareketini kolaylaştıran, bağırsak duvarlarının azaltarak) için kimyasal barsak tahriş dayanır. uyaranların ana bileşeni buckthorn, ravent kökü, meyvesinin müshil özelliklere sahip bitki bileşenleridir akdiken kabuğu, sinameki yaprağı. örneğin "Dulkolaks", "Guttalaks", "Regulaks", "Elimin" olarak uyuşturucu üretilen bu bitkilerin temelinde.
 • Prebiyotikler - listelenmiş yaşlılar için kabızlık için en uygun müshil. Gerekli bifıdobakterileri ve laktobasilin içeren, laktuloz, inülin oligosakkaritler ve bağırsaktaki sıkıntısı doldurun. Bunlar bağırsak florasının bakteriyel dengeyi yeniden ve sindirim geliştirmek yardımcı olur.

Ne yazık ki, tüm medya takıntılı pozitif ve sağlam yorumu şu laksatifler, sorunu kökünden ortadan kaldırmak ve eylem bağırsak duvarının tahriş, ya da içeriğinde bir artış ile yöneliktir diğer ilaçlar ile kombinasyon halinde, bir kompleks, muameleden parçası olan yok su çekilir. Dışkılama alımından sonra yaklaşık 2 saat sonra gerçekleşir. En yaygın araçlar arasında:

 • "Duphalac";
 • "Laktusan";
 • "Prelaks".

kronik ve akut kabızlık için öngörülen bu yüzden, uzun bir süre boyunca olabilir, yaşlılar için kabızlık prebiyotikler, en zararsız laksatifler kullanın. İlk başta, olası şişkinlik, zamanla geçtiği. prebiyotik avantajı yararlı bitki ve motilite aktivitesinin uyarılması yan etkilere sahip olmaması, ve aynı zamanda yarar süresidir. dezavantajları dışkılama ile ilgili sorunlar eksiklerinin giderilmesi vardır.

Eğer gerekli hızlı müshil tüketmek önce herhangi bir durumda, doz ve kısıtlamalar için özetini okumak için emin olun.

bağırsak temizliğini hızlandırmaya Ürünler

arzu hızlı yolu normaldir kabızlık kurtulmak için, ama kuvvetli bir müshil de kavramak yok, yorum nedeniyle terfi reklam için çok olumludur. Yani sadece vücuda zarar verebilir. tercihi doğru beslenme verilmelidir hangi Daha yumuşak ve kademeli yaklaşım. parçası olarak, müshil bağırsağı temizlemek için hangi pektinler, kaba lifler ve lif çok sayıda - sandalyeyi geciktirmek için bir eğilim var Yaşlı insanlar, gıda ürünlerinde kullanma alışkanlığını geliştirmelidir. Bunlar:

 • kuru erik, üzüm, erik;
 • Taze elma, kivi (tercihen 2-3 adet, açlık);
 • çay mantar içmek;
 • Taze sebze: lahana, salatalık, havuç, kabak, marul;
 • elma suyu, havuç ve erik;
 • yosun;
 • 30 gram miktarında herhangi bir gıda ile karıştırılır kepeği.

Kefir - En erişilebilir ve kullanışlı tıp

Kefir - Mevcut araçlar, kullanımı alışkanlık haline girmek için de tavsiye edilir. bitkisel yağlarla kombinasyon halinde cam kefir istenen yönde bağırsakları ayarlamak yatmadan önce sarhoş kaşık. Önemli: (ev yapımı ise, ideal olarak) ürün taze olmalıdır. Üç dört kefir karşısında, çekme reaksiyona neden olabilir.

denemelisiniz reklamı farmasötik ürünleri kullanmadan önce bağırsak hareketlerinin ihlalleri zaman popüler müshil çoğu ilaçların temelini eski zaman içinde test edilmiş tarifleri çünkü kabızlık için, hatta, tıbbi uzmanlar tarafından tavsiye edilir. ilaçlamanın etkinliği kabızlık türüne bağlıdır çünkü bu durumda hekimin tavsiyesi, arzu edilir.

Tıbbi çaylar müshil eylem

Dışkılama ile ilgili sorunlar kaçınmak decoctions ve infüzyonu yatıştırıcı sahip ve uyarıcı etkisi kullanabilirsiniz.

 • tadı hoş iyi müshil - Erişilebilir ve kolay kuru üzüm bir kaynatma hazırlamak. üzüm, 300 ml kaynar su, bir termos dökün ve 100 ml her gün içmek için kaşık. Benzer şekilde bektaşi üzümü kaynama suyuyla hazırlanması ve kullanımı ile ilgilidir.
 • kızılcık infüzyon - hayır daha az etkili müshil. Meyveler şeker ile doldurup 3-4 hafta ayrılmak zorunda. bu süre içinde elde edilen şurup (: 25 ml, 500 bir oranda) alkol eklemek için kullanılır. Kullanımdan önce infüzyon her sabah aç karnına su ile seyreltilmesi ve içmek için gereklidir. Bu gastrointestinal sistem bağımsız çalışmalarını geri mükemmel bir yoldur.
 • eriği İçki - hoş tat ve yaşlılarda kabızlık mücadelede etkinliğinin yüksek oranda bulunur bitkisel müshil. hazırlanması için, bu ürünün yarım kilosu düşük sıcaklıkta yarım saat 3.5 L su ve kaynatıldı dökün gerektirir, sonra soğuk, 50 gram topalak kabuğu dökün ve daha sonra 25 dakika süre ile kaynatıldı. "Holosas" - karışıma ekleyin Serin, filtresi ve şurup kuşburnu 200 gramdı. Ortaya çıkan terkibinden camın yarısında yatmadan önce önerilir.

 • Bu ve çeşitli çaylar - bağırsak temizliği için müshil. Örneğin, senna yaprak (30 g), meyan kökü (10 gr), anason meyve (10 gr), topalak kabuğu (25 g), çilek zhostera (25 g) elde edilmiştir. 20 dakika kaynar su bardağı dökün, eziyet karıştırmak için gerekli tüm bileşenler suyunu süzün. yatmadan 100 ml önce al.
 • kabızlık için lezzetli tedavi olarak, bir sonraki tatlı deneyebilirsiniz. su, kuru batırılmış gereken 0.5 kilogram ile birlikte kuru üzüm, kuru kayısı, erik ve tarih, incir, 5 v bir miktarda bal ilave homojen bir kütle kadar bir öğütücü boyunca öğütün. kaşık. Bitmiş karışım buzdolabında saklanır ve yarım çorba kaşığı için sabah ve akşam yemek gerekir.
 • Keten tohumu, sindirim sistemi enflamasyonu azaltmaya yardımcı bileşim çözünür ve çözünmez lif sahip olduğu, yağ asitleri ve mukus, - kabızlığa karşı mücadelede büyük bir araç. 4-5 saat demlenmeye, semen bir çay kaşığı demlemek için kaynar sudan bir bardak Need for. Tohumlar içkiye ihtiyacın birlikte yatağa kompozisyonu gitmeden önce. Ayrıca günde 2-3 kez bal ile seyreltilmiş bir bardak su ile tohumların bir çorba kaşığı almak olabilir. Zor topak oluşumunu engellemek için gereklidir.

Yüce Aloe - kabızlık tedavisinde de büyük yardımcıdır

Mükemmel sonuçlar ihlali dışkılama kronik, özellikle, aloe suyu gelen halk laksatif kabızlık göstermektedir. 1-2 saat aloe vera suyu içmek istedi. L. yemek günde 3 kez yarım saat önce. Tedavinin gidişatı 1 ila 2 ay arasındadır.

Bal ile birlikte, bu ilaç sadece yararlı değil, aynı zamanda lezzetli olacak. pişirin için, 2 hafta sulanan değildir agave yapraklarından gelen suyu sıkmak gerekir ve bal ile karıştırın. su oruç günde 2 kez (sabah ve akşam) alarak elde edilen terkip.

zehirlenmesi dışkı toksik maddeler ihtiva nedeniyle göz ardı edilmiş ve edilmemiş kabızlık sonuçları tüm vücut kronik zehirlenme olabilir. Paralel çarpma dolayısıyla gaz oluşumu ve, neden bağırsak çürütücü bakteriler, meydana şişkinlik, nefes darlığı, dolaşım yetersizliği ve kalp ağrısı meydana darlığı.

yaşlılarda kabızlık önlenmesi

yaşlılarda kabızlık önlemek için su (1.5 litre) günlük norm daha az içki ve fazla hareket etmeye, (aynı zamanda) modunu yeme, dengeli bir diyet takip etmek önerilir: gösterisi birinde temiz hava ve egzersiz yürür bildiğim kadarıyla bu çıkıyor gibi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.