Bilgisayarlarİşletim sistemleri

Kümenin boyutu nedir?

herhangi bir alan , veri taşıyıcının (bir sabit disk veya bellek cihazı) bellek hücrelerinin bir parça ve kümelenmeler adı verilen bir sistem değildir. Her biri benzersiz bir seri numarası atanır. Bir başka deyişle, tüm bellek blokları ayrılmıştır.

Şimdi küme boyutu ne olduğunu görelim. Oldukça basit, her biri bellek hücresi sürücüsünün belli miktarıdır. Modern araçlar yardımıyla, kesinlikle herhangi bir değeri ayarlayabilirsiniz. biçimlendirirken küme boyutunu ayarlayın. Bu 512 bayt ve daha yüksek bir asgari olabilir. Bu Hedeflerinize bağımlı olacaktır.

küme boyutunu ayarlamak Şimdi neden anlamak. Bu, belirli bir ortamda bilgilerinizin doğru depolanması için yapılır. Aynı zamanda cihazın optimizasyonunu etkiler. Her zaman cihaz kullanılacağı amaç gelmelidir. Daha önce belirtildiği gibi, küme boyutu veri depolama ortamı biçimi sırasında belirlenir. İlk kendinize bunu Windows XP işletim sistemini yapmak için kullanıcılar sağladı.

Bu işleme başlamadan önce, dosya sisteminin türünü seçmelidir. Çıkarılabilir depolama için herhangi cihazlar tarafından algılanmak üzere bu yapılır FAT 32 koymak her zaman daha iyidir. Standart bir küme boyutu bırakmak gereklidir. NTFS sabit diskler için daha uygundur. Bu durumda gerçeği, cihazınız onun gibi işletim örneğin, Windows 98 gibi sistemlerde ve diğerlerinde mevcut olmayacaktır.

Eğer dosya sisteminde karar verdikten sonra küme boyutu belirtmek gerekir. Bu yapılmazsa, sistem dört kilobayt eşittir standart bir boyut, kurar. boyutunu seçerken göz önüne alınması gerekenler? kümesidir küçük, daha veri Eğer aracınızda bu koyabilirsiniz. Eğer küme yeterince büyük bir hacme yaparsanız Örneğin, daha küçük bir miktarına sahip olan dosya, hala tüm küme alacaktı. Ancak bu durumda, önemli ölçüde artacaktır okuma hızını diskteki tüm verileri. Eğer aynı büyüklükte bir dosyaları yalnızca hücreyi ve daha fazla işgal ederken, bir kilobayt eşit olacağı boyutunu ayarlarsanız. Eğer kullanmaksızın bir USB flash sürücü kaldırdığınızda Ayrıca, bu durumlarda bir avantaj sağlayacak güvenli modda. Bu durumda daha küçük kümeler zarar görür. Ama önemli ölçüde bilgiyi okuma oranını azalttı.

Yani cihazı kullanmak ne akılda tutulması gerekir. Sabit diskin bölümlerden biri size film kütüphanesi korumak istiyorsanız, bu maksimum küme boyutu ile biçimlendirilebilir. Bu, disk işlemek için çok daha hızlıdır etkinleştirmek ve üzerinde kaydedilen verileri çoğaltmak olacaktır. Bu sistem diski ise, onun kümeler standart boyutunu geçmemelidir. işletim sistemleri küçük dosyalara bir çok içerdiğinden Aksi takdirde, yararlı çok yer kaybedersiniz. Buna ek olarak, disk işlem süresi büyük miktarda harcama olacağı gerçeği yol açacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.