Sanat ve EğlenceLiteratür

"Hiawatha Şarkısı". kafaları Özeti

Bu yazıda en ünlü iradesiyle G. Longfellow birini tartışacağız "Hiawatha Şarkısı". Şiirin Özeti ve analiz biz ilk etapta ilgi gösterecek.

ürünün üzerinde

epik şiir "Hiawatha Şarkısı" Amerikan edebiyatının klasik anıtıdır. Onun yapısı ve çizgi boyutu Karelian epos yazar ödünç, daha doğrusu ürünün "Kalevala" dan edilmiştir.

şiir Kasım 1855 yılında ABD'de yayınlandı ve hemen yüksek okuyucular ve eleştirmenler tarafından takdir edildi. Önümüzdeki birkaç yıl içinde, kitap İngilizce olarak defalarca basılmış ve pek çok dile çevrildi.

Rusya'da, bir çalışma I. A. Bunin tercüme etti. Bu çeviri hala eşsiz.

yaratılış Tarihçesi

"Hiawatha Song" Hindistan folklor (özet aşağıda ele alınan) dayanır. Longfellow Kızılderililerin kültürü ve yaşam adamış tarihi eser ciddi çalışmalar vardır. Ayrıca yazar çeşitli kabilelerin temsilcileri ile konuştu. 1849 yılında ona insanların geleneklerin çok bahsetti Ojibwayler kabilesinden lideri ile onun için önemli bir buluşma oldu. Bu is bu efsaneler ve form verilmiş temeli ait şiir.

Longfellow amacı başlangıçta kendi topraklarında yaşamış olanlar için ulusal gurur ve saygı yaşamaya Amerikan okuyucuları öğretmek, köklerine Amerikan edebiyatı çizmeye çalışmaktır.

tarihsel gerçekler vardır "Hiawatha Şarkısı". Özellikle, Iroquois kabilelerini dahil 1570 yılında Ligi'nin bellek, tarihçesi. Başlangıçta, Lig'i da kabul görmeyen bir askeri ittifak fakat daha sonra toplu bir kural konsey o koymak bir son için düşmanlık arasındaki kabileleri.

Genri Longfello, "Hiawatha Şarkısı": özeti

Antik çağlarda Hiawatha şarkı seslendirdi Navadagu adında ünlü Hint müzisyen, anılarıyla şiir başlar - onun insanlar mutluydu kararlıdır bir doğum, bir "büyük yaşam", ancak bu kahramanlık şey hakkında ana ve o iyilik yaşadı ve gerçeği.

Ancak, daha sonra anlatıcı bambaşka bir zaman ve yere götürür. Şimdi, okuyucu Yaşam Rab, Gitchi Manito, Hint yüce tanrı sunulmuştur. O, bütün ulusları yarattığı ellerini vadiler ve nehirler ve kilden kalıplı boru çekti ve sonra yaktı. barış borusundan göğe yükseldi duman, bütün kabilelerin liderleri görmek, onlar Yaşam Rab etrafında toplandı. Sonra Gitchi Monito başladı çağrısı mücâdele eden kabileler arasında mutabakatı, haline kardeşler. Daha sonra kurtuluş yolu gerçek liderleri söyler peygamber, fenomenini öngördü. Yaşam Rab dinleme ve sözlerini uyarak sonra Hintliler Savaş boyalarını yıkamak için ırmağın sularına girmeye başladı. Sonra barış boru yakıp onların kabilelerine geri dönerler.

Birçok destanları gibi, "Hiawatha Şarkısı" (özet bunu doğruluyor) dünya ve onun cihazla ilgili Hint mitolojik fikirler gömülür.

Sonra Misha Mokwa adında Batı Rüzgarın Medzhekivis cetvelleri olur büyük bir ayı kazanmış olan nasıl söyler. Güney, Vebonu - - Doğu ve kötü Kabibonokke - Kuzey Shavandazi: Çocukları, o diğer rüzgarlar üzerinde güç verir.

Şimdi hikaye zamanı bizi geri götürür. Antik çağlarda açan vadi güzel kızı bir ay Nokomis gece lambası düştü. Bu vadide, o bir kız çocuğu dünyaya getirdi ve ona adını Venona verdi. o büyüyünce, annesi o büyü Medzhekivisa korktuğunu onu uyarmaya başladı. Ancak Venona annesinin tavsiye kulak vermedi. O Batı Rüzgar ona Rab charmed ve sonra bir oğul Venona "ihale tutku ve üzüntü" doğurdu ve ona Hiawatha adını verdi.

babası için arama

herhangi epik şiiri olduğu gibi kahramanı ilahi kökene sahiptir "Hiawatha Şarkısı". Özet annesini başına gelen üzücü akıbeti hakkında görüşmelere devam. Kısa bir süre sonra doğum arasında onu oğul attı Medzhekivis Venona ve keder öldü. Ben yükseltmek ve genç Hiawatha büyükanne Nokomis eğitmek.

Topuk, Hiawatha Alır sihirli eldiven, sihirli giyer makosenler ve gider için göz için onun babası için Öcü ölümü onun annesi. Yakında o Medzhekivisa bulur ve savaşta nun yanına. Üç gün boyunca savaş devam etti ve daha sonra baba mücadele durdurmak için oğlunu sorar. Medzhekivisa yendi olamaz: o ölümsüzdür. O, toprağı, berrak nehirleri yetiştirmeye başlamak canavarlar kovmak için, geri onun kabilesine Hiawatha sorar. Bunun için ölümünden sonra, kendisine kuzey batı rüzgarın ustası olmak için söz verir.

Hiawatha ahşap ve oruç 7 gece bırakır. O Gitchi Manito dua eder ve halkının mutluluğu için sorar. Buna karşılık, onun wigwam orada Mondamin adında genç bir adam. Hiawatha öldürme ve gömme, onu savaş ile sürer. kahraman ölünün mezarını ziyarete geliyor ve giderek onun filiz yeşil kaynaklanıyor. insanlar Yaşam Rab gönderildi mısır, - O çocuklar başka bir düzenlemesidir.

Hiawatha kahramanlık

Bu "Hiawatha Şarkısı." Diye devam etmektedir Özet Hiawatha Kvazindom, arkadaşı ve güçlü bir adam ile, kırılmaların nehir Takvamino temizlenir anlatıyor. Körfez Gitchi-Gyumi kahraman olarak tekne ile yutar Misha-Nam denilen yem Büyük Sturgeon, yakalar. Ama Gayyavata balıkların kalbini sıkıştırır, ölür. Sonra kahraman korkunç büyücü Medzhisogvona yendi.

Hiawatha Minnehaha adlı kabilenin Dakota bir kızla evlenmek. hasardan tahıl alanlarını korumak için, kahraman eşi çıplak çevrelerindeki gece söyler. Ve Minnehaha kocasının isteği yerine getirir. Azından bu sefer, en Hiawatha yönetir için yakalama Kral Kagagi-Crow, kim led'ini onun sürüsü için öpücük bitkileri.

arkadaşlar ölümü

Tasvir kahraman kim Freed kişi arasından canavarlar ve verdi onlara yiyecek, Longfellow ( "Şarkı ait Hiawatha"). Yönetici Özeti da Hiawatha yazma icat açıklamaktadır.

Kötü ruhlar, Hiawatha korkusu, kendisine karşı ittifak sonuçlandırmak ve boğuldu ve Chaybayabasa adında başka müzisyen. Bunun Öğrenme, Hiawatha hasta ve mucizevi tedavi edilebilir.

Onun yokluğunda, kabile Pok Kivis ve mahvediyor wigwam Hiawatha olarak geliyor. Geri dönen kahraman ona peşinde gönderilir. On-Pok Kivis, kaçmaya çalışırken ilk önce kaz içinde, bir kunduz dönüştürülür. Ama Hiawatha yardım gök gürültüsü ve şimşek çağrısı ve onu yendi.

Öldüren başka bir arkadaş bir kahraman, kudretli bir adam Kvazinda.

ölülerin ruhları

şiirinde şiddetli bir kış gelir "Hiawatha Şarkısı". Kısa bir uyarlıyordu gösterileri görünüm iki hayaletler kadınları içinde loca kahraman. Bunlar konut köşesinde oturup sessizce gıda parçalarını kapmak. Bu onların ağlama ve içini tarafından Hiawatha uyanır ta ki bir gün birkaç gün sürer. Konukların öbür adasından gelen ölü ruhları vardır kahraman söyledi. Amaçları - onların mezarları takı, kürk, seramik kase koymak gerekmez, ölü yas ve onları aramak için yaşayan durdurmak için sormak. Onlar sadece yolculuk için yangın ve gıda biraz gerekir. 4 gün ruhlar dair öneriler yolu kamp arasında öbür ve tüm zaman ihtiyaç için yanık bir ateş, bu yüzden o lit onların yol. Bundan sonra, hayaletler kaybolur.

beyaz adamın vizyonu

şiirde Kızılderilileri arasında kıtlık tarafından temsil "Hiawatha Şarkısı". Bölüme göre Özet başarısız girişimde Hiawatha hunt açıklanır. Minnehaha Dying.

mezrasında Büyük Denizi'nde büyük bir pasta gördüğünü söylüyor Yaga, geliyor. İçinde saç kaplıydı çeneler beyaz yüzleri ile askerlerdi. İlk başta Hintliler konuşmalar Yaga gül, ama Hiawatha o tam olarak aynı davranış olduğunu söylüyor. Ve Gitchi Monito sipariş etmek buluştuğu yabancılara selam ve sevgi.

sonuç

Bir ürünün sonuna yaklaşan "Hiawatha Şarkısı". Özet ( "brifli.ru" - bu yerleştirildiği sitelerinden biri) onun tutulması Hiawatha birbirlerine karşı mücadelede Hint kabilelerin ölümünü açar söyledi.

Bu arada, Hintliler Hıristiyan din hakkında onlara soluk surat karşıladı. Konuklara wigwam Hiawatha uyku ve sahibi Nokomis ve halkına veda diyor. Ondan sonra da için de prensip ülkeye bir pasta batımına doğru yelken "sonsuz, ebedi hayata." Fellow, o bir akıl hocası misafirler geldi kulak miras etmektedir.

analizi

Longfellow eserleri mitolojik yaslanmak Cihaz Kızılderili dünyada yeniden oluşturur. Onlar için, çevredeki tanrılar, alkollü içkiler ve kahramanlar tarafından doldurulan ve doğanın güçleri yaşam olarak algılanmıştır.

Olağanüstü görüntü ve Hiawatha. Kızılderililer arasında, o onlara çok şey öğretti, en güçlü ve güçlü olarak kabul edildi. karakterinin temel özelliği - Halkına sadakat. Longfellow bir masal kahramanı biyografi olarak görev yaptığı şiir kurar. destanı temelinde yazarı fiziksel güç ve yüksek ahlaki karaktere sahip adama ilahisini oluşturur. Hiawatha sadece mutlu ve huzurlu bir yaşam sağlamak için onun insanlara değer veriyor bilge, adil ve cesur savaşçı, görünür.

Böylece, "Hiawatha Şarkısı." Şiirini kabul var Özet, analiz ve yaratılış öyküsü detaylı olarak tarif edildi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.