BilgisayarlarDosya Türleri

Yarım aralığı: ne kadar ve nasıl hesaplanır

Şu anda, birçok kişi çeşitli belgeler, özet ve makaleler oluşturmak için Microsoft Word programını kullanıyorsunuz. Farklı efektleri ve stiller çok sayıda Office belgesindeki kullanılabilir metin girmek için. Kullandığınız fontları seçmek de mümkündür. Sen, sayfadaki metnin konumunu değiştirmek satır yüksekliği ve harf aralığını değiştirebilirsiniz. Geçen fonksiyonu üzerinde bugün daha fazla konuşmak. aralığını değiştirmek için, size editör bulabileceğiniz araçları kullanmak gerekir.

Microsoft Word: yarım aralığı - Bu ne kadar?

Bu iki hat arasında bir ara sıralı mesafesi olarak adlandırılır. Eğer açtığınızda, varsayılan olarak Microsoft Office Word belgesi daima satır aralığını ayarlanır. Belki bir paragrafın satır aralarında tek mesafenin kullanılması, ancak hepsi, seçtiğiniz metnin ne tarz bağlıdır. Farklı tasarım iki paragraf varsa, o zaman çift boşlukları veya bir buçuk ayarlar. Bu parametreler zorlanmadan kurulabilir.

Yarım aralık nedir?

Eğer belgelerin çeşitli biçimlendirmek zaman en sık kullanılır. Bu tür değerler aralık, tek bir buçuk olarak ve en çok yaygındır. Bugüne kadar genellikle standarttır. Yarım aralık anlamaya çalışıyorum Birçok insan - bu ne kadar. Nasıl yükleneceği bilmek de önemlidir. Eğer yarım satır aralığını neden olabilecek önemli bir sorun yaşıyorsanız, Bugün buna cevap verecektir (bu ne kadar?) olduğunu. Harflerin merkez kısmından geçen çizgilerin taban ile belirlenir. Ayrıca hesaba karakter (üstsimge ve alt simge) alt ve üst elemanlar, çeşitleri alır. Demek ki birçok kişi ilgi sorunun cevabı gidin: "Bastard aralığı - Bu ne kadar?". Ölçümler editör sürümüne bağlıdır. Çizgi çizgi Word'ün 2010 açılışında belirlenen aralığın sağlandığı "varsayılan". Aynı zamanda, karşılık gelen bir yazı tipi boyutu metin, diğer aralıklar için referans noktasıdır. Tek 1.5 - iş belgeleri, dönem ödevleri, en vakalar yarım aralık, farklı soyutlar.

nasıl yüklenir

İstenen aralık bir açan ilk gereklidir hatlar arasında metin kullanmak için iletişim kutusunu "Passage" başlıklı. Bu seçeneklerden biri kullanılarak aktif hale getirilebilir.

  • Yöntem 1: Öncelikle, tüm metni ya da aralığını değiştirmek istediğiniz bunun bir parçası, seçmelidir kullandıktan sonra adı "Ev" ile sekmesini açın. Sonra bölümündeki "Passage" sağ alt köşesinde bulunan ok düğmesine basın.
  • Yöntem 2: bir bağlam menüsünü görüntüler, ardından sağ düğmesine tıklayın, sol fare düğmesini tıklayın ve metni seçin, bir "Paragraf" seçeneği yoktur, onu seçin. Bir iletişim kutusu önünüzde açılır. sekmesi, "Girintiler ve Aralıklar" seçeneğini tıklayın. Bir sonraki adıma geçin. "Satır aralarını" "Aralıklı" Yakın olarak, kullanarak, ihtiyacınız değeri ayarlayın açılır listeyi. Seçili metnin yeni ayarları kaydetmek için "Tamam" düğmesine tıklayın.

Biz kısaca başardık ve kısaca soruya cevap umut: "Bastard aralığını - Bu ne kadar?"

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.