Ev ve AileEvcil

Yanlış yerde kedi bok vazgeçirmek nasıl

Kediler - Son derece temiz bir hayvan ve birdenbire onlar dairenin farklı köşelerinde kıskanılacak inatçılık bok ile başlar, bu yüzden kendi nedenleri vardır eğer. Sadece bu nedenlerden ve bunları ortadan kaldırarak başa, her yerde kedi bok vazgeçirmek nasıl belirleyebilir.

Bu davranışa en yaygın nedeni hayvanı yaralandı. Kotov zihin değil, aynı zamanda tüm diğer duyuları sadece anlamak zordur. Bu nedenle, daha doğrusu hayvanınızı zarar şekli üzerinde bulmaca yerine, acele etsen iyi o zaman kendileri tarafından intikam eylemleri durdurmak, onlarla uzlaşma aramaya. Belki kedi yeterince sevgi ve ilgi yoktu ve o yüzden ona onu çekti? değil iyi çözümü - spor ayakkabıları atma veya bir hayvanı yenerek buna dikkat edin. Eğer doğru yakaladığında azarlamak onu sadece mantıklı "Olay yerinde." Havuz zaten 5 dakika önce yapılırsa, kedi o yemin neyi anlamıyor. Kırgın ve intikamını alacaktır.

Bazen kedi onu tepsiye ya da bir dolgu ya da kötü kokuyor o memnun değil. Nasıl bok oluğunun hakkında kedi bok vazgeçirmek ve onu öğretmek? Belki küçük bir tepsi ve hayvan basitçe sakıncalıdır. Belki de kedi için yanlış yerde olmalıdır. dolguyu değiştirmeyi deneyin. Bu sonuç vermezse, veterinere kedi gösterir. bazı hastalıkların (örneğin, böbrek taşları) içinde, kediler bir bağırsak hareketi sırasında ağrı hissediyorum gerçeği. Bu gibi durumlarda, tepsi ağrısı olan hayvan ilişkilendirmek başlar.

Bazen kediler güvensiz hissetmeye başlar. Bu dairedeki eşyaların yeniden düzenlenmesi olarak da bu tür geçici çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir. ilan etmek sanki Kedi, özellikle kedi, apartmanda kendilerini savunmak için çalışıyor, şeylere kokunu bırakın: "Bu - benim!". Nasıl bu durumda kedi bok vazgeçirmek? Yumuşak bir bez ve iyi bir pomassazhiruyte onu hayvanın boynunu atın. Sonra bu bez, son zamanlarda bir hayvan tuvalet seçilmiş mobilya ve mekan, dikey kısmını silin. pet gövdeli Feromonlar böylece onları işaretlemek için ihtiyacı ortadan kaldırarak, şeyler ve mobilya üzerine geçecek. Ailenin eşit üyesi - o hayvanı göster. Bu bir yer olmalı - bu eski bir karton kutu bile, sadece bir kedi bölge olmalıdır. Kedinizi dolapları tırmanmaya izin ver - yüksek o tırmanır, daha emin bir duygu.

Bazen kediler - koku alışılmadık gelişmiş duygusu ile yaratıklar - Herhangi bir koku memnun değil. Onun yaşam alanı tuhaf kokuyor işgalci kedi ile bir savaş kışkırtmak için değil, oda spreylerine kullanmamaya çalışın. Nasıl yeni yıkanmış çarşaflar yatağa kedi bok vazgeçirmek? yatakta uyusun. Sağlıklı Kediler nerede uyku bok ya yemiyorum.

Bu son kedi kuralı - besleme yerine tuvalet tutmayın - Bize yanlış yerlere kedi bok vazgeçirmek sağlayan çok basit ve orijinal bir yoludur. Iyice temizleyin nerede bir kedi Shat. Buralarda yiyecek kase koyun. yerlerde bir sürü ve aşırı geliştirilen hayvanın iştahı varsa, istenmeyen tuvalet karton beslemek ve yerlere yaymak için bir kaç parça sopa.

Nasıl başka yollarla shitting kediyi vazgeçirmek? En kolay yolu tepsisine hayvan idrar ile ıslatılmış tuvalet kağıt parçası, koymak. Bu açıkça nerede tuvalet gösterir. Kedi kağıt parçası gömmek çalışacaktır. iş refleksi kazma olduğunda: çukuru, neden kullanmayalım? Böylece kedi tepsisine alışık olabilir. Ancak bu durumda size tepsi uygun bir yere yerleştirilmiş olduğundan emin olmak gerekir. tepsiye kediyi alıştırmak için zamanında Halılar kaldırılmalıdır. sprey ile tedavi edilmelidir gadilo hayvan, örneğin kokuları ortadan kaldırır Köşeler, «Feliway» ilaç.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.