Ev ve AileEvcil

Evinizde muhabbet kuşları vardı? Nasıl dişi gelen erkek ayırt etmek?

pet papağan arasında özel konumu işgal eder. Sonuçta, onlar, parlak sıradışı, komik ve inanılmaz konuşkan! Bu küçük kuş çocuğun gerçek bir dost olmak ve yetişkin neşelendirir. Ve papağan için bir çift almak, sıkıcı değildi ve onlar üreme yetisini kaybetmedik. Yani evinizdeki budgies görünür. kadından erkeği ayırt nasıl - bu bilmece olacak ilk soru.

öğrenmek için kim papağan bir kadın ve bir erkek kim, sizin birdies cere özel dikkat gereklidir. Cere kösele formasyonu üst gaga üzerinde yer almaktadır. Erkekler cere genellikle mor veya mavi. Ve kadın - kahverengi ya da gri.

O papağan en az üç ya da dört ay öldürüldüyse bu şekilde seks sadece olabilir belirlemek dikkati çekiyor. cere zamanla rengi değişir Ama çok genç yavrular içinde, seks imkansız belirlemek için. mavi cereyi - Genellikle bir erkek bebeklik döneminde pembemsi ve bir dişi olduğunu olur. Budgies, fotoğraflar hangisini yapabiliyorsun açıkça göstermektedir bu bariz fark içinde cere rengi.

Nasıl budgies davranmaya? Nasıl davranışları ile kadından erkek ayırt etmek?

Biraz papağan davranışını izlemek için eğer mahzende kadından erkek ayırt etmek. erkek daha agresif ve aktif davranır ve bu bölümde fark ediliyor çiftleşme sezonu, papağan-oğlan aktif yabancılardan favori korur. Buna ek olarak, şarkı ve konuşan, çok daha gürültülü erkekler. Dişiler, aksine, çok mütevazi davranıyor. Ayrıca, kendi temizliğini gösteren bazı durumlarda, onlar kafes farklı konularda dışına atıldı. Genellikle, onlar konuşmaya öğrenmek çok zordur.

Böyle ilginç ve sıradışı kuşlardır - muhabbet kuşları. Nasıl dişi gelen erkek ayırt etmek? Şimdi soru size herhangi bir sorun neden olmaz.

Muhabbet, yani parlak ve temiz bir odada yaşamak için sorumlu bir yaklaşım gerektirir önemsiyorum. Onlar taslak korkuyorlar çünkü Kuşlar, ışık seviyorum ama olmamalı bir pencereye onları çok yakın yerleştirmek için.

Hücre bakımı için ayrıca hatırlamak değer muhabbet dikdörtgen olması ve düz üst olmalıdır. Kuşlar için tamamen elverişsiz figürlü süslemeler çeşitli Poligon, yuvarlak yanı sıra hücreler: papağan bir yerden diğerine serbestçe hareket ve uçmaya mümkün olmayacaktır. genellikle dekorasyon yanında kir, toz ve çeşitli parazitleri birikir. Biz de bir metal kafes satın almak için tavsiye edilir unutmamalıdır.

Ayrıca, hücre, bir geri çekilebilir taban, levrek, besleyiciler ve içenlerin su ile donatılmış olmalıdır. sert kaya tarafından kullanılan ahşap perches imalatı için. Farklı çapa sahip olmalıdır.

Uygun koşullarda tüylü hayvan tutacak olursa, hiç şüphesiz, her zaman mutlu ve sağlıklı olacaktır yoktur. Buna ek olarak, şimdi ne seks sizin budgies bir soru yok. kadından erkeği ayırt nasıl - Eğer iyi bilmektedirler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.