FormasyonOkullar ve üniversiteler

Rusya'da kadınlar için Askeri eğitimi. Olasılık ve temel problemler

Son yıllarda Rusya'da çok dengeli bir seyir gördük. askeri üniversiteler daha fazla sayıda büyük karşılama kadın başvuru yürütmek başlar. Bu ülkenin demografik düşüş nedeniyle. Seçici kurul döneminde tüm eğitim kurumları aktif dağıtabilir öğrencilerin eksiklik olduğu gibi, hatta kadın, her kişi için savaşmaya başlar.

Ama, tahminlerine göre, gelecekte durum 1996 (en düşük doğum oranlarının dönemi) doğumlu öğrenci kabul başlayacak zaman daha da kötü hale gelecektir. Bu nedenle, ülkemizde askeri eğitim kademeli olarak, o erkek tanıdık, geleneksel ile karşılaştırıldığında değişime uğramaya başlar.

Oldukça anlaşılabilir hizmeti tercih Motivasyon kızlar.

Öncelikle, askeri eğitim dağılımını "oturan", onları bir kural olarak, bir iyi edinmesini sağlayacak.

İkincisi, daha yüksek ve "vatandaş" in daha kararlı öderler.

Üçüncüsü, kadınlar erken emeklilik yaşına ilgi vardır.

Buna ek olarak, yüksek askeri eğitim kendi özel romantizm çekiyor.

Ama istenmeyen ve bazen olumsuz tutum varlığı ile kombine bir yandan coşku üniversitelerin yönetim ve personel tarafından abiturientok girmek için. Bu nedenle, kadınların askeri eğitim olmak zorunda değildir "zayıf cinsiyet" konulu bir indirim gibi sorunlar bir yeri vardır.

Zaten üç hafta sürecek giriş testleri, geçiş sürecinde, abiturientki barakalarda mevcut özel koşullara içine almak için fırsat var. elbette, gidin sürece, önümüzdeki beş yıl boyunca yaşayacak olacak bu kızların içindedir.

Askeri eğitim zaten kabul testleri başvuru aşamasında savaş eğitim geçirmelidir ve kumandanları gözetiminde bulundurulmasını gerektirir. böyle bir fiziksel, duygusal ve psikolojik yükünü dayanabilecek değil çünkü nedenle, kızların birçoğu hemen belgeleri almak.

Ayrıca, asıl amaç görevi için motivasyon abiturientok tanımlamaktır ciddi psikolojik muayene prosedürü, geçmesi emin. Bu nedenle, "zayıf cinsiyet" başlangıç aşamasında saha koşullarında eğitim ve yaşam alması bekleniyor.

Gelecekte, kızlar ne olursa olsun seks, Cadets "reçete" hepsi taşımak zorunda. Ama en önemlisi, gündem ve zemin kurallarına sorgusuz bağlılığı gerektirir. Genel olarak, kadınların askeri eğitim geleneksel, erkek tamamen aynıdır. Pratik kız çoğunun görevleri ile baş ve süresinin bitiminden önce eğitimlerini tamamlamak için olduğunu göstermektedir.

Ama daha büyük karmaşıklık hem zihninde var olan kadın ve erkek kültürel davranışları cinsiyette bir değişikliğe neden olur. Bu birinci ve ikinci hem psikolojik rahatsızlık verir. Bu arka plan üzerinde Zaten sürmekte olan Rusya'da askeri eğitim kadınsı hale konuşmaları ve kadınlar birkaç yıl, daha erkeksi özellikleri görülür.

Bu kavramlar ve cinsiyet basmakalıp ama askeri lise eğitim ortamında psikolojik atmosferin üzerinde bir iz terk edemez. Bu nedenle, öğrenciler ve stajyerler arasındaki etkileşimin mevcut deneyim, bir kural olarak, her zaman olumlu değildir.

Bu bağlamda, özellikle dikkat daha yüksek kurumları içinde karşı cinse karşı hoşgörülü bir tutum geliştirmek sağlamak için ödenmesi gerekmektedir. Bu yaklaşımla, ülkemizde kızların askeri eğitim başarılı olmak mümkün olacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.