SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Safra Kusma - Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi

safra kusma konusunu ele almadan önce, kusma ile karakterize edilir refleks işlemin antistalsis mide, karakteristik vermek için gereklidir.
kendisi "kusma safra" olarak adlandırılan işlem, bir refleks ve öğürme oluşumuna bir reaksiyon vestibüler düzenek değişiklikler, bu beyin gag için bir sinyal verir meydana geldiğinde, sallanan sırasında hoş olmayan kokuların geliştirmeye başlar, beyin emetik merkezinde algılamıştır.

Cholemesis organizmanın zehirlenme, çeşitli enfeksiyonların, ve sindirim sistemi hastalıkları ve diğer nedenlerden kaynaklanabilir.
ana nedeni aşağıdaki gruplara ayrılabilir: bakteriyel intoksikasyon stafilokkami, Clostridium, Salmonella ve diğer bakterilerin neden olduğu kusma zaman enfeksiyon olduğu; ayrıca, viral olarak calicivirüse, rotavirüs ve viral hepatit neden oldu.
olabilir Başlıca hastalıklar kusmaya yol, adrenal hastalığı, diyabet ve hipertiroidizm bulunmaktadır. tahrik faktörler tarafından da gebelik, insan vücudu üzerinde ilaçların etkilerini (sistostatikler, opiatlara, aminofilin vs.) içerir.
nedeni suresince bağırsak tıkanması olabilir , Crohn hastalığı volvulusla İhlal zaman herniasyonu yanı sıra yapışıklıklar ve bağırsaklar peritonit pankriotitah, kolesistit ve miyokard infarktüsü.
Cholemesis nörojenik örneğin akut radyasyon sendromu, şiddetini ve zehirlenmesi değişen yanıklar gibi başka faktörlerden kaynaklanabilir. Bu oluşabilir beyin hastalığı ve serebral dolaşım bozukluğu, akut duygusal bozukluklar ve psikosomatik hastalıklar.
Sıklıkla yanı sıra boğaz, dil ve boğaz köklerinin yenilgisi, safra neden böbrek hastalıkları, iç dişi genital, periton iltihabı, safra kesesi, karaciğer, bağırsak ve midenin kusma.
kusma nedeni beynin kusma merkezi için tahriş edici olan enfeksiyon ve zehirlenme olabilir. mikroplar tarafından yayımlanan tüm toksik maddeler, böbreklerde birikebilir, toksinleri içeren vücut ve kan, metabolik süreçlerin ihlali karaciğer, beyin, banyo kusmaya sebep beyin bölümü, kusma tahriş uyarma başlar.
toksikozise ifade edildiğinde kusma gibi özellikle gebeliğin ilk yarısında, hamile kadınlar olabilir. Hamilelik sırasında safra Kusma - geçici bir fenomen.
işlemini gag başlamadan önce, böylece orada diyaframın tutarlı ihmal başlar ise glottis kapanış, bir kişinin derinden nefes alır, onun bulantı, tükürük artışı geliyor, midenin pilor bölüm küçülmeye başlar ve daha düşük gıda sfinkter gevşer ve kusma başlar.

Bu nedenle, mide içi ve intra-abdominal basınç artışı sağlar karın kasları ve diyaframın spastik kasılması, güçlendirilmiş ve dışarı doğru gastrik içeriklerin bir emisyon vardır. Cilt terleme artan gerçekleşir ve genel halsizlik, düşük kan basıncı, kalp atış hızı artar sönük kalır.
Kusma enfeksiyon hastalıkları, kızıl, tifo, çeşitli bağırsak enfeksiyonları, bir durum olabilir gıda zehirlenmesi, Neisseria meningitidis hastalarda vestibüler tertibatın lezyonlar, endokrin hastalıklar, kronik adrenal yetersizliği, ve hematemez özofagusta kanama gösterir.

Daha sık kontrol etmek ve mide gerektiğini oluşur safra sabah kusma varsa - çoğunlukla gastrit görülür. Bu yavlyaenie diğer iç organlar, özellikle karaciğer ve safra akışı ve pankreas ihlal oluşabilir. Sağ üst kadranda ağrı gelişmeden, deri ve sklera gözler sarılık renk olunca safra ve kusmuk lekeli sarı-yeşil renkte Orada kusma olabilir, bu kronik kolesistit kolkuleznom mümkündür.

onlar safra kanallarında ve safra kesesi iltihabı olabilir iken, yağlı gıdaların beslenen insanların edilir öğürme, bir safra taşı hastalığı ve diskinezi zhelchevyhodyaschih yolu veya akut ve kronik kolesistit olabilir.
Böylece, kusma çeşitli nedenlerle meydana geldiği sonucuna varabiliriz ama safralı kusma buna neden safra-karaciğer kanalları ve safra kesesi, emez özel tedavi olmadığı durumlarda, bu nedenlerin ortadan kaldırılmasına sadece önlenebilir oluşabilir, daha sonra orada olmalı altta yatan hastalığı tedavi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.