ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Altıgen tornavida: tipleri, uygulamalar ve değerlendirme genel bir bakış

herhangi bir ev sahibi araç kiti, en azından bir altıgen tornavida bulmak için gereklidir. Modern sanayi genellikle bu tür bir araca gereksinim bağlantı elemanları, üretiminde kullanır. elleri ile mobilya montajı ile karşı karşıya olanlar, bundan emin yaptı. altıgen tornavida nedir? Onun türleri ve ayırt edici özellikleri, biz daha yakından bakmak.

cihaz

Klasik tornavida üç işletim öğesi vardır:

  • Kulp.

Farklı malzemelerden yapılabilir. Bu ahşap, metal, plastik, lastik. yüksek talep profesyoneller plastik tozu yapılmış anlaştım. Bu malzeme önemli ölçüde alet ömrünü artırmak iyi mukavemet verileri vardır.

sapın başka özelliği - onun görünümünü. Bu ekstra konfor yaratacak el sapları şeklini takip etmelidir. Kaymaz etkisi için, üretici örneğin kauçuk insert uygulamak, kabartma elemanı vermek ya edebilir.

  • Rod.

Ana güç yük üzerine kesin düştüğünde çünkü tornavida bu bölümü, maksimum güç verileri karşılamalıdır. teknoloji uygulanan yüksek dayanımlı çelikten göre. çubuklar dövme sonra ek sertleştirilmiştir.

  • Oturma ipucu.

Onun şekli farklıdır. Her şey çalışmak zorunda kalacaklar yuvası bağlantı elemanları, bağlıdır. Hatta bir yıldızın eşiğinde veya altıgen belirli açılarla bilenmiş olan bu klasik haçlı seferleri ipuçları ve daha karmaşık. ayrıca raptiye vidalama işini kolaylaştırır manyetik özelliklerine sahip Popüler kulpları.

görüldüğü gibi, uygun bir tornavida seçerken, cihazın basitlik bir dizi özellik gizler.

altıgen tornavida Yapısal türleri

aletin daha yaygın varyantı L-şeklinde, altıgen metal çubuk şeklinde sunulmuştur. Ona 10 kez meslektaşları sıkın. Bu araç mobilya parçaları komple set bulunabilir. L-şekilli eleman kalitesi kendini gösteriyor. sapın klasik modeli fiziksel etkisi altında çatlasa bile, o zaman bu aracı tüm yüksek mukavemetli alaşımlı yapılmıştır. Küçük boyutu ve dar alanlarda çalışma gerektirir. O 90 ° 'de iki virajlı sürücülerin başka türlü ters yönde yapılan olduğunu belirtmekte fayda vardır.

Ayrıca altıgen tornavida aşağıdaki değişik özelliklerde bulundu:

  • klasik;
  • Değiştirilebilir çubuklar ile tornavida bir dizi;
  • Değiştirilebilir isteka topu ile tornavida bir dizi;
  • T şeklinde olabilir.

Herkes kendisi için tek tek seçmek veya tornavida diğer tip ana kriter yuvası cıvata, vida bir şeklidir, ile çalışmak zorunda.

kulaklarının Çeşitler ayrıntılı olarak ayrı ayrı ele alınmalıdır.

tornavida altıgen

Bu modifikasyon mobilya, ev aletleri ve otomobil montajında kullanılır. Belirlenmiş HEX. Bir altıgen şekilli yuvaya bir iç girintisi olan vidalar için seçenekler vardır. Ek atama tür el kısımları - Sürücü. Böyle altıgen içinde girinti gibi daha sofistike seçenekleri olabilir. yüksek voltaj ile çalışan için tornavida tipi vardır. Bunlar izolasyon bunlardan biri farklı renkte bir çok katmanlı kaplama, ile karakterize edilir. alt tabaka barikat işlemi sırasında, bu daha sonraki kullanım için uygun bir araç bahseder. Tornavida İpuçları çıkıntılı altıgen başlı vidalar için sıkı bir yerleşme sağlarlar. Sonuç olarak, pratikte kafa bağlantı elemanları rip için olanak yoktur. Ayrıca önemli ayırt edici özelliğidir yüksek tork, unutmayın.

Tornavida altıgen uç

Bu araç kolayca fonksiyonları onaltılık tuşları yerini alabilir. büküm ve büküm bir süreç ulaşılmaz yerlerde mümkün olduğunca rahat olacaktır. Bitiş modelleri yuvaları, altıgen konuşanlar için tasarlanmıştır. Temel özellikler önceki türünden farklılık göstermemektedir. Onlar HEX Nutdrive etiketlenir.

Altıgen tornavida "yıldız"

Bu araç Torex işaretlenir. bir yıldız şeklinde temsil edilen uç kesitidir. Çoğunlukla ev aletleri, cep telefonları, radyo ekipmanında kullanılan. Bu tornavidalar varlığı hizmet merkezleri için gereklidir. Uygun girinti ve uç maksimum sırasıyla en aza indirilir şans tırtıklı kapak bağlantı elemanı bozabilir sağlanır.

Ana özellikleri seçerek

Her şeyden önce satıcılardan aşağıdaki noktaları netleştirmek için gereklidir:

  • bir malzeme olup, kolu ve ucundan. Daha önce belirtildiği gibi, hammadde özel dayanıklılıkta olmalıdır. Aksi takdirde, işlem çubuğu sırasında eğmek veya bozulabilir. Ve ucunda hızla yüzleri sildim. çalışma yüzeyi manyetik özellik, olup olmadığını tespit aşınmaya dirençli kaplama, alet ömrünü etkiler.
  • sapı elde yalan rahat olmalıdır. Bu altıgen T-şekilli bir tornavida ya da klasik performans olabilir. Antislip etkisi kontrol yapılmış olduğu malzemenin mukavemeti hakkında sormak operasyonda kolaylık sağlamak için önemlidir.
  • Aracı boyutu. boşluk payı - O çalışmak zorunda kalacaklar küçük ayrıntıları hatırlamak önemlidir, o kadar az aracı, daha almalıyım. Bu konforlu bir çalışma sağlayacaktır. Çubuk uzunluğu da belirli çalışmalarına bağlı olarak seçilir.

satın almadan önce bu noktaları belirtmek emin olun. Bu dayanıklılık ve güvenilirlik sağlayacaktır.

tornavida takımları

artan popülaritesi değiştirilebilir kafalı altıgen tornavida seti kullanmaya başladı. Bu tür kitler evrenseldir. Onlar (yıldızlara klasikleri itibaren), bu hesaba en popüler boyutlarda alır ipuçları hemen hemen her türlü içerir. Bu nedenle, altıgen tornavida 2,5 mm kit içinde mevcut olması gerekmektedir. Bu setlerde maliyeti farklı olabilir. Her şey değiştirilebilir kafaların sayısına, malzeme kalitesi hangi araç ve aksesuarları, marka üretti bağlıdır. tornavidanın sap verimliliği önemli ölçüde artıracak çubuk göre konumunu değiştirebilir ilginç kümesi.

Sen L şeklinde bir anahtar seti satın alabilirsiniz. Böyle bir kitin maliyeti düşüktür, ancak boyut aralığı kolayca altıgen yarık her türlü gerekli bir araç bulacaktır.

elektrikli tornavida

Giderek tornavida gibi tornavida kullanımı popülerlik kazanıyor. Bu maksimum hıza kaynaklanmaktadır. Üreticiler aynı güçle, aletin boyutu ve ağırlığı azaltmak için seçtiniz. Bir altıgen yuvaya sahip bağlantı elemanları, tornavida bağlı bir tatlı sıkı oturması ve bir baş ucu en uygun olduğuna dikkat etmek önemlidir. isteka topu kademeli olarak uygun düzgün satın alarak kendini oluşturulabilir ve raftan satın alınabilir ayarlayın. Her ihtiyaca ve mali yeteneği bağlıdır.

yorumlar

Değiştirilebilir dolu büyük bir talep tornavida içinde cevaplara göre.
Biz Çin yapımı Almanca için farklı fiyat aralığı tartışır. Kollar herhangi performans ve T-şekilli ve klasik ana şey olabileceğini belirten edilir - isteka topu eksik etmeyin.

profesyonel küçük ev aletleri tamiri yapan kişiler seçilmiş ve sadece birkaç tanınmış markalar tornavida almaya önerilmektedir. Bu eser ince ayrıntılara ve zahmetli ilgilidir çünkü. Kaliteli bir alet bağlantı elemanları gevşetilmesi / vidalanması işlemini kolaylaştırır. Altıgen tornavida nedeniyle önemli ayırt edici özelliklerine modern teknoloji yaygın bir kullanım alanı bulmuştur: raptedicilerle yüksek tork ve yapışık alet. Bu özellikler daha hızlı ve verimli bir herhangi bir çalışma üretirler. Ne tasarım ve üretici aracı seçmek için mali kapasite ve teknik özelliklerine bağlıdır. yüksek performans gerektir, tercih giderek olduğu aracın yönde ilerler, aynı zamanda mekanik bir tornavida uzun süre popüler olmaya devam edecektir.

Yani, bir T şeklinde tornavida altıgen özelliklere sahip olan anladım.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.