OtomobilArabalar

Yakıt verimliliği en taşıtlar: kendi fonların ekoloji ve ekonominin korunması.

Avrupa Birliği yakında tüketilen yakıt tüketiminde bir düşüşe yol açacaktır 140 g / km seviyesine kadar egzoz gazı emisyonlarının azaltılması öngörülüyor kuvvet, anlaşma otomobil, girecektir. benzin fiyatları% 60'dan fazla artış olduğunda stok araç alırken bu rakam kadar en önemli ve belirleyici bir kriter olduğu yazılı değildir. Şimdi oran benzin veya dizel yakıt kullanan tüm otomobiller için 5-6 l / 100 km'ye düşecek planlanmaktadır. Peki, bugün belirleyebilir yakıt verimliliği en arabalar?

Autoclubs avtotematiki ve dergiler zaten gerekli çevre standartlarını karşılamak ve daha donanım yükseltmeleri gerektiren otomobil markaları tespit etmek fonksiyonları üzerinde almış. Onların birincil görevi kategorisinde arabaların modellerini seçmek için oldu "en yakıt tasarruflu araçlar."

Belirli bir yakıt tüketimi ve toksik, 70/220 EWG sınıfına ait olan düzenleme 80/1268 EWG maddelerin ölçüm prensibine dayanmaktadır göre NEFZ döngüsü ve AB tekniklerine dayalı Derecelendirme. Çok uzun zaman önce avtozhurnal "Auto Zeitung" yayınlanmamış olan sıralamada, lider konumu, en ekonomik arabalar, dizel tüketen motorlar işgal eder. Ancak, şaşırtıcı değildir! otomobillerin Böyle sınıflar ilk 92 yer işgal etti. Rekabet onlar modaya günümüzde hibrit yaptı - arabalar elektrikle çalışan benzinli motor ile. Ölçümler sürüş tekniği ve dış etkenlere bakılmaksızın yapılmıştır. Onun sürücüler makine yolunun üçte ikisi kentsel trafikte gerçekleştirilen ve ülkedeki üçüncü olduğu bilinmektedir.

"En yakıt tüketen araçların" kategorisinde Sınıf Puanı mini arabalar Smart ikinci bir dizel motor, sadece 3.8 litre olarak gerçekleşti yakıt tüketimi başkanlığında. 0.1 litre yakıt tüketimine karşı değilse onunla bu derecelendirme ilk yer, VW Polo Blue Motion paylaşabilir. Bir benzin motorunun sahibi Citroen C1 sadece 21. sırayı elde etmiştir. Toyota Aygo ve Peugeot 107 aynı göstermiştir yakıt tüketimini, ancak fiyatlandırma sonraki konumda olduğumuzu ve aynı mimarinin prensip olarak ayrıldı.

"En yakıt tüketen araçların" kategorisinde kompakt sınıf Puanlama başlı Hibrid Toyota dizel Renault Megane üzerinde sadece 0,2 litre avantaja sahiptir Prius.

BMW 325i Coupe, nihayet Hyundai firmasından sonra, Audi daha ileri Coupe 2.0 TFSI Coupe 2.0 Alfa Romeo Brera 2.4 JTDM ve: Spor araba sınıfı hatta dört benzinli lideri içeren ilk ona sundu. - En verimli araçlar arasında ilk pozisyonu benzinli motor tipi high-end ( "Lux") model araba aldı Lexus LS 600h.

çevre politikası Avrupa ülkelerinin yakıt tasarruflu kompakt şehir arabası getirilmesi hedefleniyor. İngiltere, Almanya ve Fransa, örneğin, zaten büyük şehirlerde ve başkentte SUV hareketi kısıtlamalar getirdiler. Biz yüksek yakıt tüketimi ile arabalar için ödenen ücret geçme önerisini düşünün. Ne zaman en uygun maliyetli makinelerde vergi indirimi ve indirimler alış.

istemiyoruz veya makine yerine göze alamaz olanlara bazı uzman tavsiyesi:

1) Soğuk havalarda motorun ısınması için gerekli değildir, en modern arabalar buna ihtiyacı yoktur.

3. 1'inci yoğunluktan ve hemen başlayabilir ve 2'sine kadar: 2) Eğer mümkünse, biri aracılığıyla iletimini açmak.

3) 30 saniyede, daha basit, daha iyi motoru kapatın.

4) frenleme tipi, birçok modern araçlarda yakıt akışını engelleme yakıt ve fren hem kaydeder.

5) gerizekalı olmadan sürücü ve kısa mesafelerde seyahat kaçının. testiyle görüldüğü gibi Üniforma Binme yerine hız, yakıt 2 litreye kadar tasarruf sağlayan.

6) Yüksüz arabalar konumu üzerinde 0.2-0.5 bar'da lastik basıncını tutun. sadece gerektiğinde klima kullanın. kuvvetle gövdeyi yüklemeyin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.