SağlıkAlternatif tıp

Ya sen bildiği galangal iyileştirme özelliklerini?

Galangal (kan otu dik). Bir yumru, kök odunsu yüksekliği 10 ila 20 cm olan bir bitkidir bitkiler ince bir doku, yoğun bitki örtüsü ve kısa kıllar dik kaynaklanıyor. Uzun günü, ince sapları yaklaşık 1 cm çapında yalnız tomurcukları düzenlenir. Adını Havlıcan Arap topraklarında edinilmiş ve bu "vahşi zencefil" anlamına Rus dile tercüme. Haziran başında gelen geç Temmuz - bir bitkinin çiçeklenme periyodunun.

galangal birden fazla tedavi edici özelliklere bilinen Slav topraklarda. Buna ek olarak, eski zamanlarda bitki doğaüstü güçlere sahip ve "sheptuhoy" veya "moguschnikom" adı olarak kabul edilmiştir. Geleneksel tıp En sık kullanılan kök GalanGal, en etkili arasında kabul edilmektedir eski çağlardan beri tıbbi özellikleri. Ayrıca ot, yaprak, çiçek kullanılan şifa araçlarının hazırlanması için ve bitkilerin sapları.

Nisan ve Mayıs - toplanması ve hasat kök dik cinquefoil sırasında. Bu yapraklar filizlenen başlamak zamanıdır. kökler hasat edilir sonra, temizlenmiş, özel tasarlanmış fırınlarda 60 ° C ila 50 arasındaki bir sıcaklıkta veya hava serbest erişim ile konumlarda bırakılır ve kurutulur. Tıbbi bitki Havlıcan başlar çiçekli bitkiler içinde toplandı. O zaman en uygun olmasıdır.

galangal terapötik özellikleri hiçbiri değil ortaçağ Avrupa ve Orient doktorlar tarafından fark edilmeden kalmıştır. Bitki daha sonra varolmayan antibiyotikler için bir yedek olarak görev yaptı. galangal ana terapötik özellikleri - antibakteriyel, yüzden çeşitli enfeksiyonların kurtulmak kolaydır kullanarak. Bu bitkinin temelinde hazırlıklar ve diğer iyileştirici özelliklere sahiptir:

- iltihabik işlemlerin inhibe eder;

- kanamayı durdurmak;

- ağrıyı;

- vücuttan fazla safra tahliye;

- Çeşitli yaralarını sarmak;

- solunum yolu ile üretimi ve balgam çıkışını hızlandırır.

Buna ek olarak, Havlıcan olması mümkün olan bir baharattır Daha iyi iştah, mide krampları rahatlatmak bağırsak gaz ortadan kaldırılması hızlandırmak. Bitkinin analjezik etkisi en iyi diş ağrısı için takip ettik. duodenum ve midede ülser tedavi ve kabiliyeti - galangal başka rakipsiz terapötik özellikleri kanamayı durdurmak sindirim sisteminde.

pozitif cilt etkileyebilir Kalgan'a içerdiği maddeler büzücü etki ve dezenfeksiyon etkisi yapar. Bu nedenle, bitki özü genellikle krem ve yaraların her türlü iyileştirici ve izleri azaltmak için yumuşatma amaçlı diğer yollarla dahildir. Ayrıca anında ağrı yanıklar rahatlatmak ve onların iyileşmesini, cilt hücrelerinin yenilenmesini hızlandırmak mümkün Galangal. Broth, bitkilerin temelinde pişirilir, mükemmel soğuk algınlığı için boğazını dezenfekte. inhale buharlar galangal sırasında bronşlar üzerinde yumuşatıcı bir etkiye sahiptir. bitki iyileştirici özellikleri de romatizma ve sarılık tedavisinde vazgeçilmezdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.