SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Belirtileri, tedavisi ve önlenmesi: sırt üstü Herpes

Son on yılda, herpes gibi viral hastalıkların yoğunlaşması ile karakterize edilmiştir. Böylece, son istatistiklere göre, örtük biçimde hastalık dünyadaki hemen her üçüncü kişi bulundu. Buna ek olarak, her yıl bu tür herpes zoster gibi tezahürlerinin yeni teşhis edilir, ya da adı gibi - sırtında uçuk.

nedenleri

Öncelikle tüm açıklamayı herpes nedir? Herpes da suçiçeği gibi Hastalık etkeni olan Varicella Zoster, - Herpesviridae ailesinin bir virüs denir. Buna ek olarak, kendine özgü özelliği bir kez insan vücuduna var olan, aslında, bu sonsuza kadar kalacaktır. Virüs etkin olmayan bir durumda başlangıçta Ama eğer, o zaman belirli koşullar altında, onun yeniden canlandırılmasıdır.

Uyarı! Herpes Vücut cildi, aynı zamanda sinir sistemini sadece zarar verir.

Ayrıca ana predispozan faktörler şunlardır:

 • Hücre aracılı bağışıklığın zayıflaması.
 • İleri yaş (45 yaş üstü).
 • Kanser hastalıklarına kimyasal veya radyasyon terapisi yapılması.
 • kan hastalıkları.
 • Sabit stres veya ciddi duygusal sıkıntı.
 • organ nakli ya da kemik iliği gerçekleştirilmesi.
 • Şiddetli hipotermi.
 • Kabul hormonal ilaçlar.

Herpes: Semptomlar, fotoğraflar ve ders süreleri

Hastalığın ilk aşamasında hazımsızlık, yorgunluk ve vücut ağrıları neden olması ile karakterize edilir. Ayrıca devam edecek sırtın alanlarda hafif ateş ve ağrı sık vakası soğuk yaralar kurulacak. Tipik olarak, ilk faz, 4-6 gün sürer.

Bu hastalığın aktif faz sonra sinirler boyunca gövde, seröz sıvı içeren büyütülmüş vezikülleri oluşturmak başladığında. Uygulamada görüldüğü gibi, bu patlamalar en yaygın interkostal sinirlerin çıkıntı üzerinde veya kalçaya lokalize. Görünüşte yoğun ve kızarmış deri üzerinde bulunan veziküllerin döküntü benzer.

Uyarı! Eğer oluşumların bütünlüğünü ihlal ederse kırmızımsı bir renk tonu ile aşındırıcı noktalar ortaya çıkar.

Buna ek olarak, bu döküntü yerinde genellikle geceleri artan, güçlü bir yanma hissi belirir. bozulmuş dokunma hissinden karakterize herpes belirtileri de kaydedilmiştir örnekleri.

hastalığın aktif fazı geçtikten sonra, sıcaklık düşmeye başlar, ve insan genel sağlık kademeli geliştirmeye başlamışlardır. Ama dokunulmazlık durumuna, aynı zamanda karmaşık tedavi tedbirlerinden sadece o bağlıdır relaps frekansı olası komplikasyonları önlemek amacıyla yapılacak anlaşılmalıdır.

tanılama

İlk adım topla kendini gerekiyor ve sanmıyorum, benzer belirtiler bulmaktır: "Aman Tanrım, ne yapacağımı uçuk var?". uygulama gösterdiği gibi bu neden sadece sonucu kaldırır ama değil, kendini sık sık, daha sık nüks yol açar. Bu nedenle, en iyisi, bu durumda, ilk muayene yapacak ve gerekirse bazı prosedürleri reçete teşhis edilmesi kişiye hitap edecek. başlıcaları şunlardır: antikor ve sitoloji için bir kan testi.

tedavi

Uygulamada görüldüğü gibi, tüm bu tarafından yürütülen Doğru tanı gereklidir sonra - tablet gibi örneğin antiviral ilaçların, alınabilmesidir herpes evde tedavisi, "Asiklovir", "Valtrex". Aynı zamanda, periyodik olarak deri (merhem "bonafton" "Panavir") olarak etkilenen bölgelere uygulanması gereken bir merhem içinde tayin bu aynı antiviraller ve. Buna ek olarak, glukokortikoid merhem veya çeşitli hormon preparatlarının kullanımı hastalığın kötüleşmesine neden olabilir ayrıca istenen etkiyi getirmek değil kalmayacak unutulmamalıdır.

Ayrıca ev gerçeğine dikkat etmelidir herpes tedavisi İmmunostimulantların kullanılmadan başarılı olamaz. Özellikle iyi kanıtlanmış ilaçlar "polioksidonija", "TSikloferon".

Önemli! gelişigüzel ve doktor reçetesi olmadan immün sistemi uyarıcı ilaçların kullanımı sadece bir bütün olarak organizmanın gelecekteki sağlığı için etkisiz değil, aynı zamanda tehlikelidir.

avantajlı analjezik akciğer gibi şiddetli ağrı durumunda jellerin kullanımı olup asetaminofen, lidokain, ibuprofen ya da naproksen merhemler.

Pratik sırtında uçuk, tedavi kapsamlı ve zamanında gidermek 2-3 hafta içerisinde olduğunu gösteriyor. Ve ancak o ay boyunca gerçekleşecek küçük ve ince ağrısıdır hatırlayın.

bulaşıcıdır

Bu en kısa sürede aile üyeleri ya da yakın arkadaşlarından biri bir hastalık olmadığı için, geri bulaşıcıdır veya olmasın insanların büyük çoğunluğu sadece herpes düşünmek doğaldır sır değil.

Ama, herpes virüsü son derece bulaşıcı bir hastalık olarak kabul edilir olmasına rağmen, oldukça nadir ve genellikle sonbahar ve ilkbaharda bu türüdür. Ayrıca, yüksek koruma ile kişiler bu hastalığa yakalanma çok düşük olasılık olduğunu unutmayın. Ama mevcut durum göz önüne alındığında, maalesef, sırtında herpes her yıl daha çok insan teşhis edilir, dikkat edilmelidir. Ve onun "mağdur" küçük yaştaki insanlar bugün ederken sadece son zamanlarda, sadece yaşlı kişilerde bulursa.

Böylece, aşağıdaki koşullardan alınca en arka olabilir de herpes ile enfekte:

 • Herpes ile suçiçeği, hastaları hiç yakın temas kişinin içinden. Her ne kadar, uygulamada, güçlü bir bağışıklık sisteminin varlığında olasılığı sıfır olacak şekilde.
 • vücudun savunmasını azaltarak.

sırtında uçuk sadece vücut üzerinde taze kabarcıklar olduğunda iletilir unutmayın. onlar kuruyup bir kabuk ile kaplı sonra, virüs inaktif ve bu nedenle tehlikeli olmadığı kabul edilir.

Önemli! Herpes ile Hasta çocukların uzun süreli temas, onlar sonradan su çiçeği görünür.

Çocuk herpes vardır, ne yapacağını

Çoğu anne ve böylece hastalığın süresinin uzatılması, değerli zaman kaybediyor olmasına yol açar çiçeği benzer pek çok açıdan Varicella Zoster, - Herpesviridae ailesinin virüsün çocukların belirtileri Uygulamada görüldüğü, gibi. Çocuklarda bu hastalığın ayırt edici özelliği 2-4 gün arasında tutulabilir ısı ile karakterize olan beklenmedik bir başlangıç, vardır. İlginç bir gerçektir halsizlik başka hiçbir belirti ısı haricinde görülmez olmasıdır. Sıcaklık çocuğun bedeninden düşüyor sonra Dahası, pembe gölge döküntü belirir. Çoğu durumda, onlar ciddi sorunlara neden ve kendileri tarafından gidebilir zaman geçtikçe, ancak bu dönemde çocuk yeme vazgeçmek ve herhangi vesileyle kadar hareket etmeye unutulmamalıdır yoktur.

aslına mekanizması çok az çalışılan bu yana, şu anda bu uçuk menenjit, pnömoni, hepatit gibi hastalıkların çocukların gelişimi arkasını etkileyip etkilemediği konusunda tartışmayı sürer.

halk ilaçları tedavisi

hastalığın herhangi tedavi ederken geleneksel ve geleneksel olmayan bir tedavisi yoktur. istisna ve bu hastalıktır. Peki, bu durumda, geleneksel tıpta önerilir?

bitkisel kompres

herhangi bir acı ot (kırlangıçotu, pelin) kaynar su 200 g başına 1 çorba kaşığı Brew. Ayrıca bu infüzyon ve tuz Solim tutam bez nemli. etkilenen bölgelere bu bağlama ve sonra bir havlu ile üst kapağı. 30 dakika tutun ve kaldırın. 4-5 günde tekrar etmek önerilir.

propolis

, Önceden ezilmiş propolis Satın sıcak alkol sağlığı ile doldurun. Bundan sonra, bir su banyosu kuru ve ısıtılmamış odasında ısrar kullanarak, her alkol ondan buharlaştırılmıştır. Daha sonra, avans öğütmek için tavsiye edilir çam katran, hayvansal yağ ve balmumu ile karıştırın. Daha sonra homojen bir duruma kadar düşük ısı elde edilen karışımın ısıtılması ve birkaç saat boyunca soğuk bir yerde bırakır. 1-2 hafta boyunca günde etkilenen cilt 2-3 kez gerekli bir merhem sürün.

Herpes virüsü için çare olarak bal

bal 100 g ve kül 1 çorba kaşığı ve 3 diş sarımsak karıştırın. O bir hafta boyunca vücudun etkilenen bölgelere günde 4-5 defa yağlar sonra.

Buna ek olarak, diyet size çok fazla meyve ekleyin ve şeker, çikolata ve alkol hariç tutmak gerekir.

önleme

sorusuna yanıt bulma mümkün olduğunca korumak üzere tasarlanmıştır ana önleyici tedbirler: "Ben tedaviden daha sırtında soğuk bir yara var" - şunlardır:

 • Alkollü içeceklerin kullanımında Kısıtlama.
 • Sertleşme.
 • Spor.
 • Doğru beslenme.
 • Üniforma egzersiz.

Eğer uçuk virüsü tehlikesini hafife edemez ve bu hastalığın ilk işareti olarak doktor dermatolog danışmak acil ihtiyaç olduğunu unutmayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.