Sanat ve EğlenceMüzik

Cittern nedir: oluşum öyküsü

Tarihsel kaynaklardan bilgilere dayanarak, müzik antik Yunanlıların hayatında çok önemliydi. Bir cittern, aristokratik ve militarist Sparta bilinen bir adam nedir. Ücretsiz vatandaşlar zorunlu olan müzik aleti çalmayı öğrenmek. polis (Yunanca şehir) müzik altında gerçekleştirildi sanatsal jimnastik yarışmaları, düzenlenmiş. İletilen şarkıcılar yarışması - solist, koro, çalgıcılar, şairler.

Kahramanlık şarkıları ve cittern

Bir lir gibi görünen bir müzik aleti, bir yamuk ahşap durumda, iki uzunlamasına kolları oluşuyordu ve üst direğin tepesindeki onları bağlayan. aracı dize boyunca yedi farklı kalınlık gergin ve kutusunun alt ve Ana rayın arasındaki güçlendirdi.

İlk profesyonel müzisyenler gezici storytellers ve folk şarkıcıları vardı. Antik Yolma enstrümanlar çaldığı, onlar kendi vatandaşlarının patlatır yücelten kahramanca olayların seslendirdi.

Bir Şarkı ve dans olmadan çiftçiler, herdsmen ve esnaf tanrıları-patronlarının adanmış halk festival ve törenlerde imkansızdır. Şarkı ve müzik sözlü anlatıcılar iletilir. müzik sanatının geliştirilmesi farklı türlerin ortaya çıkmasına katkıda bulunmuştur. Bunlar arasında:

 • Antik destanlarının;
 • Kommos - şarkı sözleri Eğlenenlerin;
 • gimeneos - düğün;
 • peanos - övgü ve dans ilahileri;
 • noma - tarz ve melodik halk melodileri.

cittern nedir

Antik Yunanlıların müzikal sanat tarihinde, araştırmacılar amfora ve fresklerdeki resimler arasında öğrenirler. Numuneler müzikal şarkı kayıtları tutuldu değil. şarkıcılar ve müzisyenler dahil tarihçilere göre onun şiir ve öyküleri sözlü aktarımın bir gelenek vardı.

En popüler araçlardan biri cittern oldu. şarkılar için değer okulu küçümsenemez. Bu "kuzen" lir erkekler tarafından çoğunlukla oynadı. Profesyonel müzisyenler dinleyici çok sayıda toplama, seslendirdi. Cittern daha büyük bir dize gerginlik dayanabilir masif ahşap ağır bir vücudu vardı.

dizeleri üzerinde nasıl oynanır

Bir mızrap kemik ya da taşla dizeleri çarpıcı, anlatıcı onları onun hikayesi eşlik ve güçlü sesleri dile kaldırıldı. Genellikle bu zor alet gövdeye bir açıda tutarak, ayakta oynamak. Kifared onun şarkı eşlik etti müzisyen aradı. O sadece bir sanatçı, ama bir yazar (besteci) ve şair değildi. sanat hamisi - Bu mükemmel bir örnek yaratıcısı kendisi Apollo kabul edildi. Citharist sadece müzik oynadı. Bu neredeyse herkes öğrenebilir inanılıyordu.

cittern nedir? Bu telli müzik aleti masif ahşap vücudu ve yedi özdeş dizeleri sahip. Nedeniyle ağır ÕrlÕktan erkekler tarafından sadece oynayabilir üzerinde. dizeleri yüksekliği onların gerginlik veya zayıflamasına değiştirdi. Eski Yunan oluşumu tabanında lir ve cittern oynamak için zorunlu eğitim dahil. Bu aletlerin herkes yapamadı oynarken usta ol. Bu yüksek sanat doğuştan gelen yetenekleri, iyi bir hafıza, mukavemet ve parmakların becerisi gerekli için. müzik yarışmalarda birinci Olimpiyat Oyunları'nın şampiyonları bir seviyede saygı.

Nasıl ünlü aracını yaptı

cittern nedir? Efsane ilk Hermes yapıldığı o var. Abisi Apollo, bu yüzden daha onunla parçası olmadı ses cittern sevdim.

Gelecekte, benzer müzik aletleri diğer ülkelere yayıldı. adlarında korunmuş ve uyum:

 • İran'da Adını Chartar;
 • sitar veya Catur - Hindistan'da;
 • cittern - Roma;
 • kitayre - Avrupa'da;
 • harpler ve giternom - İngiltere'de;
 • chitarroy - İtalya'da;
 • gitar - Fransa'da;
 • gitar - İspanya'da;
 • gitar - İsveç.

ağır değiştirilmiş biçimiyle rağmen cittern Modern gitar prototip olarak kabul edilebilir. Ve dizeleri sayısı euphony ve uyum yasalarına karşı gelen, aynı kalır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.