Ev ve AileÇocuklar

Çocukta Rinit: Belirtileri ve Tedavisi

Burun akıntısı - her zaman burnundan mukus bir akıntı ile ortaya çıkar, çünkü bir şeyle karıştırılmamalıdır edilemez bir olgudur. komplikasyon riski her zaman vardır, çünkü özellikle çocuklarda, tedavi edilmelidir.

Çocuklarda Rinit - oldukça yaygın bir fenomen, bu çağın hastalar, çok dar burun pasajlar vardır mukus çok zor ekspektorasyonun yapma çünkü. Bu sorun genellikle yaşamın ilk 10 hafta içinde yenidoğanlarda oluşur. Bu burun akıntısı tedavisi için gerekli değildir. Her zaman içinde ilaç ortadan kaldırmak için denemek için değil öğrenmek gerekir.

nezle çocukta gelişir Ama eğer, işler çok farklıdır. O enfeksiyon alımının bir sonucu olarak görünür ve yaklaşık 10 gün sürebilir. Kural olarak, akut rinit , bir virüs ya da bulaşıcı doğası nedeniyle, SARS ile gelişir. Ve bu tedavi edilmelidir.

Henüz bir yaşında olmayan bir çocukta rinit özellikle dikkat edilmelidir. Yeni yürümeye başlayan çocuklar mukozası daha hızlı burun boşluğu dardır şişer ve bağışıklık sistemi çok zayıf. Bebekler mukus yeterince zor bıraktığı için, burnunu nasıl bilmiyorum. Hastalığın ilk belirtisi derhal atanan ilaç olacak bir uzman temasa de bu nedenle gereklidir. şey tedavisinin yokluğunda gelişebilir olmasıdır kronik rinit çocuklar, sinüzit, otitis media veya farenjit içinde.

Kural olarak, çocuklarda burun akıntısı - Bağımsız bir sorun ve bulaşıcı hastalıklara ilişkin değildir. Başlangıçta Çünkü o zaman kendi sonuçlarını neden tedavi ve gerek.

Bu durumda çocukta Rinit - o enfeksiyonu durdurmaya çalışır ve giy yok olduğu kurum, bronş ve akciğer koruyucu tepki. Tedavinin temel görevi nedeniyle - burun mukozasının kurumasını önlemek için. Aslında bu olursa, çocuk artık akciğerlerde mukus kurutma yol burundan nefes olacaktır. Ve bu zatürre gibi komplikasyonlar gelişmesi için emin bir yoldur.

Bunu yapmak için, çocuklarda riniti ortaya çıkarmak için zamana ihtiyacım var. Bunun belirtileri, bir kural olarak, aşağıdaki:

 1. Tıkalı burun, mukus, hapşırma.
 2. Ateş, baş ağrısı.
 3. Bir çocuk özgürce burundan nefes alamıyor.

Ebeveynler çocuklarının keşfetti Eğer akut belirtileri yukarıda belirtildiği gibi rinit, hemen tedavi edilmelidir. Bunu yapmak için, bir dizi etkinlikler yapmalısınız:

 1. çocuk odasında havayı nemlendirin. Aksi takdirde, çocuk, o durumu kötüleştirebilir mukus kurur nefes almak zor olacak.
 2. Çocuk sıcak bolca sıvı içmeli.
 3. Özellikle deniz tuzu çözeltide, burun nemlendirici damla gömmek en iyisidir.
 4. Çocuk çok zor nefes alıyor ise mukus sopelki geciktirmek için, tıbbi emme ampul veya özel kullanabilirsiniz. Ama daha iyi bir tutam bunu.

durumu iyiye gitmiyorsa, ancak aşağıdaki belirtiler görünüyorsa, bir uzmana açmak için gereklidir:

 1. Yüksek sıcaklık.
 2. boğaz ya da nefes sahip olan nefes alma.
 3. çocuk reddediyor yiyin.
 4. Burun akıntısı 14 günden fazla sürer.
 5. Burun kanaması veya irinli çeliği.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.