Kendini yetiştirmeMotivasyonları

Without iyimserlik yol: Bilim adamları yarattığını bulmuştur bazı 5 özellikleri izin size canlı daha uzun ve daha mutlu

Birçoğumuz başarılı insanlara karakterinin sertliği gibi kaliteyi vermek eğilimindedir. Bu is biri koşulları olduğunu nedenidir bize karşı başarılı ol. Ancak, yeni bir bilimsel araştırmaya göre, profesyonel alanda başarı bize yol nitelikleri, bizim refahı önemli bir rol oynamaya devam edecek ve sonra kariyerini bırakın. Anket 50 yaşına ulaşmış her iki cinsiyette fazla sekiz bin katılımcıların kaplı. o refah ve olgun insanların refah gelince Bilim adamları kendini kontrol, iyimserlik ve bütünlük gibi nitelikler, önemli olduğunu bulduk. Yani senin ortalama ömrü uzatma sağlayacak?

dürüstlük

Bir uzun vadeli çalışma yaşı 300 evli erkeğin yaşamının evlendiklerinde nasıl inceler. daha yarım yüzyıldan sayesinde, bilim adamları ilginç bir eğilim ortaya koymuştur. arkadaşlarını olan adamlar iyi niyetli kategorisini belirledik, artık genel kabul görmüş olanların daha canlı, bu kaliteyi yoktu. Başka benzer bir çalışmada, aynı özellik kadınlarla ilgili olarak tanımlanmıştır.

iyimserlik

"Ben hayat fırsatlarla dolu olduğunu hissediyorum", ikincisi: iyimserlik ölçmek için, bir son deneyde araştırmacılar oldu ilki iki ifadeleri, ilgili katılımcıları sorular "Geleceğin umut verici görünüyor bana hissediyorum" . Alınan yanıtlara dayanarak, uzmanlar katılımcıların yaklaşık dörtte ikna iyimser insanları çağrılabilir sonucuna varmıştır. Önceki deneylerde, bir korelasyon iyimserlik ve sağlıklı arasında bulunmuştur. Neyse ki, bu ilişki ne olursa olsun sosyoekonomik statü kişilerde gözlenmiştir. Bu dönüşler dışarı olmadan iyimserlik biz teneke değil his mutlu, tıpkı biz teneke değil sayımı ömür.

karakterin gücü

En fazla yüzde 21 mutlu insanlar üzerinde yaş 50 yaş sahip olduğunu göstermiştir nitelikleri gibi mukavemet karakter ve kendini kontrol. Bu beş en değerli yaşam becerileri başka birine sahip demektir. Sadece iyimserlik ile karşılaştırıldığında nadiren bu konuda söz.

duygusal istikrar

Yine bir başka son çalışmada katılımcıların yaklaşık yüzde 30 duygusal, istikrarlı zor durumlarda sakin kalmayı başarabilen olarak tanımlandı. Bir diğer önemli uyarı: iyimserlikle genellikle duygusal istikrar "arkadaşlar". İnsanlara sıkıntı karşısında içine açık ve esprili bir görünüm sağlar. uzun ömürlü ilişkili olduğu çeşitli araştırma duygusal istikrar unutmayın. Ve basit bir açıklaması var olduğunu: kalp hastalığına bağlı erken ölümlerin çoğunluğu.

kontrol hissi

kontrolün özellikle güçlü duygusu gösterdi katılımcıların kim olduğunu öğrenmek için, araştırmacılar katılıyor veya şu ifadeyi çürütmek için insanları sordu: "Ben durumların çoğunluğunu kontrol edebilirsiniz gibi Evde, hissediyorum" 41 kez katılımcıların yüzde bu satırı beş özellikleri arasında en sık bir hale getirir kontrol yeterli derecede göstermiştir. Şimdi, uzun ve mutlu bir yaşam için kapıyı açmak beş anahtarları hakkında biliyorum yapmanız gereken tüm - kendimize onları yetiştirmek etmektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.