Gıda ve içecekYemek tarifleri

Wasabi tarifi nasıl hazırlanır

Wasabi - "Japon karaturp" - da adından gibi popüler "Japon evtrema" denir bitki. Bu bitkinin geleneksel yaban turpu kökleri gibi çeşitli yemekler yemek kullanılır. gıdalarda kullanımı fazla altı yüz senede bir rende üzerinde taşlama. Bu kök burun sinüs üzerinde hareket eden çok keskin bir koku vardır. Bu aynı zamanda "honvasabi" wasabi denir. Bu sebze kökü düşünüyorsanız, tat nitelikleri eşit aralıkta değilse göreceksiniz: Üst kısmı daha düşük bir daha keskin bir tadı vardır. gerektiği gibi Şefler, bir rende üzerinde root olarak ovmak ve geri kalanları da sarılır plastik wrap ve buzdolabında saklanması gönderildi. Poşet-sarılı kök hala yaklaşık bir ay kendi özelliklerini korumak için olabilir.

Gıda olarak sadece üç ya da dört yıllık kökleri kullanılır. Bu vasabi, sadece Japonya'da bulunabilir oldukça karmaşıktır çünkü büyüyen koşullardan değerlidir çok pahalıdır. Bu nedenle yaygın olarak taklit wasabi kullandı. tarifi basittir: horseradish hamurda baharat ve gıda boyası ilave edin. wasabi maliyeti çok yüksek ve sadece birkaç elit kurumlar bu bitkinin kök kullanmayı göze beri bu sayede onlar, birçok restoran bu çeşni bir analog yaptı.

Ve değilse wasabi yapmak bazıları düzenli masa karaturp? Hangi ürünler, bir rafine bitkisel simüle etmek için uygundur?

Pişirme olarak, çeşni değil, wasabi ve daikon imal kullanımı. Bu sebze büyümeye kolaydır ve tat keskinliğinde gerçek wasabi tadını andırır. Basit bir baharat reçetesi: sebze parçalı, kurutulur ve daha sonra, ürünün hazırlanması için bir temel olarak hizmet bir toz, macun ya da tabletler, dönüştürülebilir. vasabi ile püre kıvamında için sadece bir toz bazı su ekleyin ve homojen bir kütle elde etmek için iyice karışması gerekir. bu sebze gerçek wasabi gibi beyaz ziyade yeşil olduğu için, boya orijinal rengini yapardık.

evde wasabi nasıl bakalım.

Wasabi tozu ve kaynamış su birbirine orantılı olmalıdır. Dikkatle iyice ve hazır baharat karışımı, bileşenleri bağlamak.

alışılmadık bir şey Hayranları vasabi dondurma ile kendinizi şımartabilirsiniz. - 10 gr hafifçe karıştırın ve beş dakika boyunca bir su banyosunda pişirmek - yedi beş yumurta sarısı, şeker ve vasabi tozu 100 g bağlayın: dondurma tarifi şudur. Bundan sonra, ürün soğumaya bırakın. Sonra krem şanti 200 g ekleyin ve iyice tüm malzemeleri karıştırın. dondurma geleceği için istenilen şekil seçildikten sonra, içine çıkan kitle dökün ve yaklaşık üç saat boyunca soğumaya bırakın - dört. Bu anda, bir bisküvi hazırlayabilirsiniz. Onun yapısı wasabi dahil değildir. Pişirme tarifi: şeker 70 g 125 g tereyağı kırbaç beyaz ve homojen bir elde edildi. Yavaş yavaş beş yumurta sarısı ekleyin. Bir su banyosu içinde çikolata eritin ve ince bir akış kütlesi yazın. Ayrı unu (120 gr), nişasta (15 gr), pişirme hamur (5 g) bir araya getirir. Sonra tüm malzemeleri karıştırın. Eğer zencefil suyu ekleyebilirsiniz renklendirmek için.

hafif bir köpük kadar şeker ile yumurta akı çırpın. bisküvi hamuru içine dökün ve sıkıca yerinde pasta zarfı karıştırın. kek geleceğine formu alın ve bunu üçte doldurun ve sonra -dvenadtsat on dakika fırında gönderin. 200 derecede pişirin. Hazır kek bir tabakta koyun. Dondurma bisküvi doğrudan yatıyordu. ananas, nane yaprağı ve çilek tabağı dilimleri süsleyin.

Itadakimas! Yani afiyet söylemektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.