SağlıkKadın sağlığı

Vücut kokusu: 8 ne gibi değişiklikler sizi uyarmak gerekir?

bedenin aniden keskin ve hoş olmayan bir koku yayarlar başladığında hayatta herkes zamanlar vardır. Sen onun nerede bile bilmiyor ve sonra nedeni olduğunu fark yoktur. Hatta en sağlıklı kişi için gayet normal. Çoğu durumda, insanlar normalde bu değişikliklerle başa - Düzenli duş alıp deodorant kullan. Ancak bazen koku biz sağlık düşünmeye başlamak zorunda o kadar yoğundur ve tatsız hale gelir.

Vücudun kokusu normaldir mu?

Tüm zaman zaman onlar kokmaya başlar. Hatta çok güçlü kokusu, alışılmadık değil, ama sorun ruhun yardımıyla veya sakız ile çözülebilir yalnızca. Bazen koku yaşam tarzı veya diğer zararsız özellikler ile açıklanamaz. Böyle bir durumda, bir sorun oluşturabilir.

Ne vücut kokuları normaldir?

Vücudun bazı bölgeleri ter ve koku görünümünü daha yatkındır. Koltuk altı, ayaklar, doğal nedenlerden kasık bölgesi kokusu tüm diğer alanlarda daha güçlüdür. Eğer kollar, bacaklar veya göğüs kokusu, bunu dikkat etmelidir fark ederiz.

Bu göz ardı edilemez kokuyor

Bazen vücut sorununa dikkat çekmek için bir koku yayar. hastalık ve diğer sorunları ile ilişkili özel kokular vardır. Eğer, aşağıdaki kokuları herhangi biriyle yakından sağlığını izlemek. Belki doktora ziyaret etmelidir.

Kuvvetli kokulu idrar

Normal olarak, idrar neredeyse hiç koku. o koku ise, zayıf ve amonyak verir. Tuvalete ziyaret etmek ve idrar yoğun bir koku fark ederseniz, bir sorunun işareti olabilir. Tipik olarak, idrar kokulu bir yanma hissi veya ağrı eşlik etmektedir. Bütün bunlar - idrar yolu enfeksiyonu belirtileri. Neyse ki, onlara yeterli davranın. Eğer ağrı veya yanma varsa, hemen doktorunuza danışın.

Sabah Ağız kokusu

Ağızda bakteriler, aktif geceleri çoğalır. Bu ağız kokusuna yol açar. Bütün bunlar oldukça normaldir, ama kokusu çok yoğun ise, bir bozukluğun bir belirtisi olabilir. Örneğin, bir nefes bozukluğu vardır. Bundan başka, bir neden bronşit, böbrek veya karaciğer hastalığı olabilir.

Malodorous ayaklar

Birçok kişi size ayakkabılarla tüm gün geçirmek, özellikle ayak gibi kokuyorsun. Eğer çok daha yoğun normalden daha kokusu veya bunuhissettiğini fark ederseniz, hatta bir duştan sonra mantar enfeksiyonu olabilir. Herkes bakabilir. mantar nasır, kızarıklık ve cilt kuruluk görünümüne eşlik eder. Sorun geleneksel antifungal ayak spreyi çözmek kolaydır.

Dışkının yoğun bir koku

Tabii ki, dışkı kokusu her zaman en iyi yol değildir. Önemli olan bu dışkı olduğunu gelmez, her zaman kıyameti. koku son derece itici hale gelirse Ancak, bir sorunun işareti olabilir. Örneğin, laktoz intoleransı ile çok yoğun sandalye kokuyor. Bu tür bulantı, kramplar ve kusma gibi semptomlar eşlik edebilir. Eğer süt ürünleri sonrasında boğaz mide sahip olduğunu hissediyorsanız, doktorunuzla sorun tartışır.

Meyve nefes

Bu sorun garip gelebilir, ancak tatlı kokusu diyabetin bir işareti olabilir. Şeker hastası iseniz, vücudunuzun düzgün gerekli enerji üretmek ve asit geri dönüştürür olamaz. Bunun sonucunda nefes tatlı hale gelir.

Son derece kötü kokulu ter

Pot hep kokuyor. Bununla birlikte, göğüs, karın ve bacaklarda aşırı koku sindirim ile ilgili sorunlar bir işareti olabilir. doktorunuzla Diyetinizi tartışın ve bu tür sindirim yolu normalde geri dönüşümlü olduğunu ürünlerini almak.

genital koku deşarj

Cinsel organlar ama çok dramatik, kokusu. senin ayrılık güçlü bir koku ile ayırt varsa, doktorunuza danışmalısınız. Belki de bir bakteri bozukluk, enfeksiyon ya da mantardır.

vücudun her yerinde kokulu ter

senin ter çok yoğun kokuyor varsa, büyük olasılıkla çok fazla stres yaşıyoruz. Stres ile indüklenen bu güçlü bir kokuya sahiptir, böylece, ter daha az likit. Eğer egzersiz sırasında ter, vücut basitçe su kaybeder, bu yüzden koku kadar yoğun değildir. Bir kötü kokulu ter fark ederseniz, dinlenmek için bir yol bulmaya çalışın.

Nasıl kokusu kurtulmak için?

Eğer hoş olmayan bir koku ile karşı karşıya kalıyorsa, bunun bir doktora görünmen gerekir. Bu ciddi bir hastalığın işareti olabilir. Yine de, birçok geçici orada kokuyor ve kolayca onlardan kurtulmak, endişelenmeyin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.