Haber ve ToplumPolitika

İnguş Cumhurbaşkanı Yunus-Bek Yevkurov'un

Kuzey Kafkasya gayri klan ve aile bağlarının büyük bir etkisi olan oldukça tuhaf bir bölgedir. Bu federal liderlik temelinde savaşan gruplar arasında çıkar çatışmasını önlemek için, tüm anlaşmazlıkların yerel elit ve değeri ile yakın bağları ilgisi olmayan dağlık cumhuriyetin insanlara, atamak istiyor. Bu dalganın adaylar birisi biyografisi aşağıda açıklanmıştır İnguşetya, Yevkurov'un başkanı olarak kabul edilir. Etnik İnguş olan kişi, ancak Kuzey Osetya doğumlu ve Rusya Silahlı Kuvvetleri askeri kariyerini yapıldı.

köylü çocuğu

Hayat İnguş Başkanı Yevkurov büyük İnguş aile çocuk Kuzey Osetya Prigorodni ilçesinde doğdu kez 1963 yılında tıklamaya başlar. Toplamda, Yunus-Bek Bamatgireevicha altı erkek ve beş kız kardeş. Boy, köy Angusht büyüdü Beslan bir yatılı okulda genel ortaöğretimi aldı.

Kafkas erkekler için kırsal hinterlandı çıkmak için en kısa yolu Sovyet Ordusunda görev yapmıştı. 1982 yılında İnguşetya gelecekteki başkanı Pasifik Filosunun Denizciler askerliğini başlar. zorunlu tarihi yerli sonunda Osetya ünlü Ryazan asker Okula kabul için komut parçası bir öneri aldı.

Mezun olduktan sonra, 1989 yılında Beyaz Rusya'nın keşif Muhafızları Hava İndirme yerlerinde hizmet girdi. Able memur Yevkurov'da 1997 yılında Frunze Askeri Akademisi'nden mezun oldu.

Savaş Yarbay

Gelecek yolu Yunus-Bek Bamatgireevicha askeri operasyonlar bir dizi katılımı ile kutladı. Binbaşı rütbesine yılında 1999 yılında Bosna'da Rus birliklerinin bir parçası olarak barış fonksiyonları olarak görev yaptı.

Yevkurov'a katılımıyla Priştine havaalanına ünlü yürüyüşü yapıldı. Bunun için o bir hükümet ödülüne layık görülmüştür. Bazı haberlere göre, 18 kişilik GRU özel kuvvetlerin bir grup yakalamak ve ana kuvvetler komandolar kadar havaalanını tutun.

o bir yarbay iken, Yunus-bek Yevkurov İkinci Çeçen Savaşı katılan. O defalarca askeri operasyonlar yürüten kişisel cesaret ve inisiyatif alır. Muhafızlar Havadan Alay Genelkurmay Başkanının konumunda olan Yarbay bizzat oniki Rus askerlerinin esaretinden serbest bırakılmasını yönetti.

savaş alanında memurunun patlatır gözden kaçmış gitmiş değil. 2000 yılında, Yevkurov Rusya Kahramanı unvanı verildi.

askerlik politikasından

2001 yılında İnguş subayı istihbarat yönetimi için Ural askeri bölge milletvekili gönderilen bundan sonra Genelkurmay Akademisi ulaşır. Dışarıda Kuzey Kafkasya doğal olan, o 2008 yılına kadar onun hizmetini taşır.

İnguşetya'da Şu anda gerçek bir silahlı çatışma dönüşme tehlikesi gerçek çatışmayı, ısıtıyor. durum İslam yeraltı varlığı ile şiddetlenir.

Murat Zyazikov görevden alındı ve federal hükümet İnguşetya başkanı Yunus-Bek Yevkurov görevine atanmasına ilişkin bir karar almıştır. Bir klan üyesi değil, o cumhuriyetin liderlik nötr isim olması ve toplumu birleştirmek gerekiyordu.

bütçe fonları kurtarmak için arzu gerekçe göstererek reddetti açılışı - His açılış, o güzel jest ile başladı. İnguşetya yeni başkanı, Nazran'daki merkez camide doğrudan cumhuriyetin vatandaşlarla ilk toplantısını yaptı. İşte o cumhuriyetin başkanı görevlerini icra ederken ona destek elit aramaya başladı.

Suikast ve skandallar

Askeri memur başarıyla test mücadele etti ama büyük tehlike kamu hizmetlerinde kendisini bekleyen edilmiştir. 2009 yılında Nazran'daki ona öldürüldü.

İnguşetya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı konvoy gemide patlayıcı yüklü bir araba tarafından saldırıya uğradı. Saldırı yanı sıra ciddi cumhuriyet muhafızları başın birini öldürdü Yevkurov'da Yunus-Bek, kardeşi ve güvenlik personeli yaralandı. İnguşetya Devlet Başkanı şiddetli olarak değerlendirildi, ancak kısa bir süre sonra o bütün zorlukların üstesinden ve görevine yeniden başladı.

Yevkurov'a üzerinde yolsuzluk ve kabilecilik mücadelede aldı ofis geçmişin kısır mirası kurtulmak, İnguşetya başkanı yönetiminde büyük bir tasfiye yaptı.

Ancak, her zaman komşularıyla savaş genel ilişkilerinde mantıklı değil. Kuzey Kafkasya Cumhuriyeti'nin tanınmış kafa Yakın suç yeraltı üyelerine karşı ikinci Çeçen savaşı ve liberal Rus karakteri ve yumuşaklığı katılımcılara suçluyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.