BilgisayarlarYazılım

Veri koruma: bir yönlendirici bir şifre koymak nasıl

Kablosuz ubiquity bilgisini aktaran yöntemi Wi-Fi ve kablosuz ağ büyük ölçüde geleneksel kablolu bağlantı yöntemi değiştirilir gerçeğine giden halka açık ücretsiz internet erişim noktaları aracılığıyla.

gündemde Aynı zamanda yetkisiz bağlantılarından kablosuz ağların korunması ile ilgili bir soru vardı. Başka bir deyişle, bir başkası için isteyen kullanıcıların bir kategori vardır (bu durumda - senin için) Internet'e erişmek için hesap. Biz kablosuz ağa erişim koruyabilirsiniz nasıl bakmak Bugün, yapmanız için yapmanız gereken ve hangi korunma yöntemleri en güvenilir.

Bugün odakta tutacak soruları: bir şifre koymak nasıl bir yönlendirici, nasıl kurmak için güvenli bir ağ oluşturmak ne yapacağını erişimi.

Başlamak için, en router nedir bakalım ve neden biz de bunun üzerine bir şifre koymak gerekir.

Yönlendirici (router, erişim noktası) - kablosuz olarak Wi-Fi tarafından "İnternetin elini" sağlayan bir cihaz. (Telefon normal modda başlatıldığında ağına erişim için) onsuz telefon hattına bağlı ya da (servis sağlayıcıları tarafından sağlanan - Internet erişimi hizmeti sağlayıcıları) internete için kiralık hat kullanın.

bu cihaz, yerel kablosuz ağ oluşturur ile kullanıcılar kablosuz olarak cihazlarında kablosuz modülü kullanarak bağlanabilirsiniz. Ne potansiyel tüketiciler için ilginçtir:

  • Gerek yerel ağ oluşturmak için teller ile keman.
  • Bir bina, ağaçlar, parazit duvarlarını: LAN Wi-fi kullanıcıların bu bağlanıp engellere rağmen, barış içinde çalışmasına olanak tanır.
  • ağ sinyal eylemler içinde kullanıcı kısıtlama olmaksızın, serbestçe tamamen hareket edebilir.
  • ağ oluşturmak için, yaklaşık 20-30 dökmeyen Amerikan birimleri maliyeti bir cihaz (/ router), satın almanız gerekir. Neredeyse her kullanıcı için gelemez.

Şimdi savunma geliyor. Neden ve nasıl bir yönlendirici bir şifre koymak. vatandaşlarımız için cevap açıktır: Eğer başkasının ağa bağlanmak için talep edemediği gibi - her zaman yararlanmak isteyen olacaktır (bundan emin olun!). Her kullanıcı, trafik ve erişime sahip olduğu anlamına gelir - Bir korumasız (tehlikeli) ağ oluşturdu ise gizli bilgileri.

doludur Ne: dramatik internetin hızını azaltmak, saldırganların adı altında çeşitli web sitelerine oturum verileri ele geçirmek, bazı programlar olabilir kullanıyor. Eğer elektronik ödeme sistemi kullanıyorsanız ek olarak, - veri çalıntı edilebilir. Onun apartmanın kapısında para dolu ve naif bir kese kimse oradan devralacak düşünmek haftada, ay veya yıl boyunca terk etmek ne gibi.

ağınızı korumak için en kolay yolu - Kablosuz yerel alan ağı oluşturmak için bir yönlendirici bir şifre koymak. Böylece, parolayı bilen tek kişi olabilir hangi bağlanmak için güvenli (güvenli) ağ oluşturmak.

Nasıl yapmalı? yönlendirici bir şifre ayarlamak ve güvenli bir ağ oluşturmak için nasıl iki seçenek vardır:

  1. Ilk ne zaman hızlı gereksiz teknik zorluklar olmadan yeni bir ağ oluşturmak için yardımcı olur kurulum CD'sini kullanarak cihazı bağlamak. Bir ağ oluştururken, (kasa / kapalı veya tehlikeli / açık) türü belirtin. bir koruma yöntemi seçerken, güvenilir bir yöntemi seçmek için arzu edilir veri şifreleme WPA2 ve bulmak zor olacak bir yönlendirici, bir şifre koymak için nasıl incelememiz bilgileri kullanmak. sizin ya da sevdikleriniz hakkında bir şifre, isminiz, telefon numarası, doğum tarihi veya başka bir yaygın kullanılan bilgi olarak kullanmayın
  2. ağınızı korumak, giderek her an can sen yönlendirici ayarlarında. Talep üzerine, Internet tarayıcısı, tip 192.168.1.1 adres çubuğuna Bunu yapmak için, kullanıcı adını (admin) ve şifre (yönetici) girin. Bu ağ kullanıcıları erişim için kayıt şifreleme ve şifre türünü belirtebilirsiniz ayarlara erişim sağlayacaktır.

Biz nasıl ne yapacağını ve kabul var. - Ağ korumasız ise gecikme yok: bir şifre koymak, veri şifreleme modunu kayıt ve korsanlara karşı kişisel bilgilerin güvenliğini sağlamak. Ben şimdi bir wi-fi router bir şifre koymak biliyorum umuyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.